18:00
18:00

Rytíři srazili Karlovy Vary pěti góly, Bow vychytal druhou nulu v řadě!

11. 2. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno předvedlo proti karlovarské Energii perfektní výkon a zvítězilo 5:0! Prosadili se Jaromír Pytlík, Ladislav Zikmund, Matěj Beran, Tomáš Plekanec a Adam Kubík. Kladenský kapitán se navíc prosadil při hře ve třech, teprve jako druhý hráč Kladna v historii v nejvyšší soutěži. Landon Bow vychytal druhé čisté konto v řadě a neinkasoval už více než 150 minut.
2021/2022, Tipsport extraliga, 51. kolo,  pátek 11.2.2022, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
5:0
2:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Pytlík (Zikmund), 8. Zikmund (Melka), 37. Beran (Melka, Wood), 55. Plekanec, 58. Kubík (Hlava, Plekanec). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Nejlepší hráči zápasu: Jaromír Pytlík – Vít Jiskra.

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Komárek, Malý
vyloučení5:2
využití1:0
střely na branku33:15
diváci1000
Kladno: Bow – Dotchin, Arzamascev, Wood, Ticháček, Suchánek, Baránek, Donaghey – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Indrák, Filip, Beran – Jágr, Kuťák, Babka.
Karlovy Vary: Lukeš – Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, Pulpán, Havlín, Weinhold – Rachůnek, Mikúš, Beránek – Redlich, Hladonik, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout – Průžek, Jiskra, Osmík.

Rytíři vstoupili do zápasu přímo skvěle a už ve druhé minutě šli do vedení. Zikmund nahodil puk na branku a Jaromír Pytlík důrazně dorážel – 1:0. Druhá kladenská formace navíc dělala hostům problémy i dál. V osmé minutě přejel do útočného pásma Ladislav Zikmund, vypálil a Lukeš si jeho ránu srazil do sítě – 2:0. Při dalším střídání Zikmundovy lajny se ale karlovarský brankář vyznamenal a dal zapomenout na předchozí zaváhání. Zakončení kladenské třináctky z bezprostřední blízkosti fantasticky vytáhl v poslední chvíli.

Do druhé části si Kladno přeneslo aktivitu a brzy vybojovalo přesilovou hru. Při ní měl dvě dobré možnosti znovu Zikmund, jenže tentokrát Lukeše nepřekonal. Posléze přebraly iniciativu Karlovy Vary, ale domácí přestáli i oslabení. A mohli udeřit! Plekanec z mezikruží trefil jen Lukeše a Hlava vzápětí srazil těžký kotouč do tyče. Kladno si poté vůbec nepomohlo přesilovou hrou a většinu času se při ní bránilo. Až dvě sekundy po skončení trestu chomutovská aréna opět explodovala radostí. Matěj Beran byl dobře postavený před brankovištěm a nadvakrát dorazil kotouč do sítě – 3:0.

Čtvrtou branku mohlo Kladno přidat hned po startu závěrečného dějství. Kubík skvěle nabil Plekancovi, jenže ten branku těsně minul. Jeden z hostí se pak vydal do úniku, ale Bow skvěle zasáhl. Ve vlastním oslabení pak hrozili i Rytíři. Pytlík jel sám na brankáře a zasáhl tyč karlovarské klece. Brankář Bow pak poprvé kapituloval ve 48. minutě. Rána od modré už prošla za jeho záda, od brankové konstrukce se však kotouč odrazil ven! Energie dostala skvělou příležitost ke snížení při hře proti třem. Kapitán Tomáš Plekanec ale ukázal svoji výjimečnost! Vypíchl puk, vyrazil vpřed a i se štěstím přehodil kotouč za Lukešova záda – 4:0. Teprve podruhé v historii se kladenský hráč prosadil při hře ve třech. A kladenský koncert pokračoval. Hlava s Kubíkem vyrazili do přečíslení a nejlepší střelec Rytířů nezaváhal – 5:0.