Obrázek
Preview

Rytíři se vrací na chomutovský led, v pátek vyzvou Karlovy Vary

10. 2. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři zapsali už třetí výhru v řadě na ledě soupeře a nyní si budou chtít vylepšit i domácí bilanci! V pátek přivítají v Chomutově karlovarskou Energii, proti které se pokusí napravit zaváhání s Libercem. Utkání startuje v 18 hodin.

Rytíři doma naposledy nestačili na Liberec, hned v dalším kole ale dali na porážku zapomenout a potvrdili skvělou formu na ledě soupeřů! V Mladé Boleslavi kraloval brankář Landon Bow, který zneškodnil 43 střel a zapsal druhé čisté konto v kladenském dresu. Za šedesát minut se však neprosadili ani Rytíři a utkání muselo dospět do prodloužení. Vše už pomalu nasvědčovalo tomu, že dojde i na samostatné nájezdy, když celé hřiště přejel Kyle Wood, který bekhendovým blafákem rozhodl. Kladno zapsalo dva body za vítězství 1:0 v prodloužení.

Kanadský obránce Kyle Wood zaznamenal už sedmou branku v sezoně a opět potvrdil, že jeho forma stále roste. S 19 kanadskými body (7+12) tak dorovnal v bodování obránců svého krajana Jakea Dotchina (5+14). Díky více vstřeleným brankám je Wood momentálně nejproduktivnějším kladenským bekem. Rytíři každopádně potřebují od všech svých hráčů větší ofenzivní přínos. Za poslední dva zápasy vstřelili pouhé dvě branky. Podíl na tom mohly mít i absence kanonýrů Adama Kubíka (17+6) a Ladislava Zikmunda (14+4)

Rytíři se v této sezoně střetli s Karlovými Vary třikrát a neporazitelnost zatím drží domácí mužstva. Na západě Čech Rytíři ztratili vedení po první třetině, inkasovali třikrát během 33 sekund a posléze už dotahovali marně. Prohráli 4:7. Dojem napravilo Kladno až v Chomutově. Skóre zápasu tehdy otevřel nově příchozí Ladislav Zikmund a v závěrečném dějství rozhodl o výhře 3:2 Jaromír Jágr. Naposledy se ale zase radovaly Karlovy Vary. Rytíři ztráceli už po první části tři branky a nakonec padli 4:6.

Karlovy Vary kažodpádně nemůžou být spokojené se svým postavením v tabulce. Dosud totiž posbíraly jen 57 bodů a v tabulce jsou na dvanácté příčce. Stále tak můžou být ohroženy sestupovými starostmi. Před Rytíři totiž mají k dobru jen devět bodů, odehrály ale hned o tři duely méně než středočeský celek! Velkou zajímavostí je fakt, že posledních šest zápasů Energie nebylo rozhodnuto v základních šedesáti minutách! Čtyřikrát se prodlužovalo a dvakrát došlo dokonce na nájezdy. Z posledních tří duelů si pak Západočeši odnesli čtyři body. Prohráli 3:4 po nájezdech s Hradcem Králové a 3:4 po prodloužení v Litvínově a vyhráli 3:2 po prodloužení nad Třincem.

Nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů je útočník Tomáš Mikúš (9+26), který přišel k týmu v průběhu sezony ze Zlína. Z hráčů, kteří hrají za Energii od začátku sezony, posbírali nejvíce bodů kapitán Tomáš Vondráček (18+14) a rychlík Jakub Flek (15+17). Brankoviště Karlových Varů zásadně ovlivnila rošáda mezi Energií a Hradcem Králové. Dosavadní jednička Filip Novotný zamířila do Mountfieldu a novým ochráncem karlovarské svatyně je Štěpán Lukeš (90,28 %). Ten však své první dva duely za lázeňské město prohrál.

Utkání 51. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v pátek 11. února od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.