18:00
18:00

Rytíři dotahovali v Plzni marně, s jistotou se ale vyhnou poslednímu místu

27. 2. 2022 od Redakce / Foto: Roman Turovský
Kladno v Plzni neuspělo a zapsalo porážku 3:4. Rytíři v prvních dvou třetinách na soupeře nestačili a prohrávali o čtyři branky. V závěru druhého dějství ale snížil Kyle Wood a v závěrečné třetině přidal druhou branku Antonín Melka. Kontaktní gól ale přišel příliš pozdě, Ladislav Zikmund se prosadil až dvanáct sekund před sirénou. I přes porážku však mají Rytíři jistotu, že po základní části neskončí poslední. Zlín padl v Mladé Boleslavi a z nejvyšší soutěže sestupuje.
2021/2022, Tipsport extraliga, 57. kolo,  neděle 27.2.2022, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna
Plzeň
4:3
3:0, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 11. Kindl (Budík), 14. Kaňák (Čerešňák, Dzierkals), 17. Lang (Dzierkals, Kodýtek), 24. Dvořák (Čerešňák, Adamec) – 40. Wood (Indrák, Ticháček), 42. Melka (Pytlík), 60. Zikmund (Kubík, Dotchin). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Peter Čerešňák – Jaromír Jágr.

diváci4003
Plzeň: Pavlát – Čerešňák, Kaňák, Graňák, Kremláček, Budík, Kindl, Kvasnička – Dufek, Kodýtek, Suchý – Blomstrand, Thorell, Přikryl – Dzierkals, Mertl, Lang – Adamec, Malát, Dvořák.
Kladno: Bow (24. Janus) – Dotchin, Arzamascev, Wood, Ticháček, Baránek, Kehar, Suchánek – Hlava, Plekanec, Kubík – Pytlík, Zikmund, Melka – Indrák, Babka, Beran – Jágr, Kuťák, Donaghey.

Úvod zápasu přinesl hodně vzruchu. Krátce po úvodním vhazování se dostal do zajímavé možnosti Kubík, jehož střelu Pavlát neudržel. Pokus dorážejícího Arzamasceva pak srazil jeden z bránících hráčů nad. Vzápětí to zkoušel nebezpečně ještě Pytlík, který prošel až před branku, neuspěl ale ani on. Na druhé straně se dostal do nebezpečné možnosti Budík, zaskvěl se však i Bow. Další velká šance domácích už ale gólem skončila. Plzeň si vytvořila obrovský závar v útočném pásmu a Jakub Kindl pumelicí od levého mantinelu rozvlnil síť – 1:0. Domácí měli rázem jasně navrch a brzy navýšili. Lukáš Kaňák dostal puk do druhé vlny a zakončil přesně – 2:0. Kladno se vzápětí muselo bránit ještě ve třech a inkasovalo potřetí. Po krásné souhře zakončoval do prázdné Martin Lang – 3:0.

Kanonáda domácích navíc pokračovala i ve druhém dějství. Uběhlo jen lehce přes tři minuty a kotouč do brány tečoval Adam Dvořák – 4:0. Vyhnal Bowa z branky a poprvé v kladenském dresu se postavil mezi tři tyče Jaroslav Janus. Zmírnění rozdílu mohl vzápětí obstarat na druhé straně Indrák, který dostal skvělý pas od Jágra. Pavlát ale skvěle zasáhl. V polovině utkání si pak Rytíři vytvořili enormní tlak, ten ovšem skončil jen přerušením hry. Kladno ale nakonec dokázalo rozdíl zmenšit. Čtyři sekundy před koncem šel dobře před branku Kyle Wood, který dokázal dorazit Indrákovu střelu do brány – 4:1.

Do třetího dějství pak Kladno vletělo dobře. Pytlík ještě ve skvělé možnosti neuspěl, Antonín Melka si ale našel volný puk a pohotově ho doklepl za čáru – 4:2. Rytíři měli poté herně navrch, v koncovce jim ale scházela trocha štěstí. V jednu chvíli už se od Dvořákových bruslí odrážel kotouč do sítě, ale Pavlát se včas přesunul. Dobrou možnost měl posléze i Jágr, jenže střela mu nesedla ideálně. V posledních minutách Kladno zkusilo ještě hru bez brankáře, větší možnost si ale dlouho nemohlo vytvořit. Navýšit mohli naopak domácí, ale Plekanec kotouč těsně před opuštěnou klecí odpálil. Až dvanáct sekund před koncem se Rytíři přiblížili na dostřel. Ladislav Zikmund byl pozorný před brankovištěm a dorazil puk za Pavlátova záda – 4:3. Ve zbytku zápasu už se ale Kladno do šance nedostalo.