3:4
3:4

Je tu předposlední venkovní zápas základní části! Kladno se v neděli představí v Plzni

26. 2. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři potřebují už jen bod, aby měli jistotu, že neskončí na poslední příčce, která znamená přímý sestup. Vybojovat ho můžou už v neděli, kdy se od 16:30 představí v Plzni. Bude to předposlední venkovní zápas Kladna v základní části této sezony.

Ze základní části zbývá odehrát už jen pět zápasů a vše už nasvědčuje tomu, že se Kladno vyhne poslednímu místu a přímému sestupu. Rytíři mají na poslední Zlín už patnáct bodů náskok a k jistotě už jim stačí jen bod. Je přitom jedno, jestli Berani jeden ztratí, nebo Kladeňáci jeden získají. Rytíři si do této pozice pomohli posledním zápasem, ve kterém porazili Pardubice 3:1. Kladno v zápase ztrácelo, ztrátu ale smazal Adam Kubík a v oslabení přidal rozhodující trefu Tomáš Plekanec. V závěru pečetil vítězství do prázdné brány Nicolas Hlava.

Adam Kubík (20+10) tak v této sezoně zaznamenal už svoji dvacátou branku a v extraligovém srovnání je čtrnáctým nejlepším střelcem! Mezi Rytíři mu šlapou na paty ještě Tomáš Plekanec (17+33) a Ladislav Zikmund (17+5). Právě Plekanec se svými posledními výkony vyhoupl už na padesát kanadských bodů a ve srovnání v rámci celé soutěže je pátým nejproduktivnějším hráčem!

Plzeňská Škoda v této sezoně rozhodně není oblíbeným soupeřem Rytířů. Ti proti ní totiž uhráli zatím jen bod! Nejprve doma padli jednoznačně 1:8 a neuspěli ani na ledě soupeře, kde zapsali porážku 1:4. Až naposledy v Chomutově se body alespoň dělily. Kladno brzy přišlo o vedení, pak ale dvakrát smazalo ztrátu a zápas dovedlo do prodloužení. Nakonec ale bralo jen bod za porážku 3:4 v prodloužení.

Plzeň v této sezoně zatím posbírala 86 bodů a v tabulce jí patří čtvrtá příčka. Západočeši ale potřebují akutně dál bodovat, protože na záda jim dýchá hned několik soupeřů. Sparta ztrácí body dva, Liberec tři, České Budějovice čtyři a Vítkovice pět! Do posledního kola se tak bude hrát o místo zaručují postup přímo do čtvrtfinále play off. Plzeňští ale v posledních zápasech podávají nevyrovnané výkony a vítězství střídají porážky. Škoda podlehla Spartě 3:5, Hradci Králové 1:6 a Liberci 0:1. Mezitím ale dokázala porazit Litvínov 4:3 po prodloužení a Vítkovice 3:1.

Plzeň se v této sezoně opírá hlavně o výkony skvělého Michala Bulíře (26+28). Toho zdatně doplňuje Tomáš Mertl (13+24) a dvojice cizinců – slovenský medailista z olympijských her Peter Čerešňák (6+31) a Švéd Ludwig Blomstrand (21+14). V brance Západočechů přebral v posledních kolech pozici jedničky mladý Dominik Pavlát (91,78 %), který dostává přednost před zkušeným Miroslavem Svobodou (91,58 %).

Utkání 57. kola Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno se odehraje v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně v neděli 27. února od 16:30. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.