3:4
3:4

Skalp mistra na domácím ledě, dvěma góly se vyznamenal Procházka

25. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Neděle 25. února byla pro Rytíře prvním hracím dnem, ve kterém už bohužel nastupovali s jistotou baráže. Na kladenský stadion dorazili Oceláři Třinec. Gólové hody v první třetině organizovali převážně Kladeňáci, kteří nasázeli čtyři branky. I přes smolné snížení třineckých hráčů, vydržel rozdíl tří gólů až do druhé přestávky. V poslední periodě se dokázali prosadit rovnoměrně oba celky, proto si Rytíři připisují cenné vítězství nad loňským šampionem 5:2.
2023/2024, Tipsport extraliga, 49. kolo,  neděle 25.2.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
5:2
4:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Hejda (Strnad, Procházka), 8. Ticháček (Tralmaks, Smoleňák), 10. Klepiš (Nemčík), 17. Procházka (Slováček, Kusý), 53. Procházka (Strnad, Melka) – 18. Čacho (Jeřábek, Dravecký), 45. Adámek (Růžička, Nestrašil). Vyloučení: 4:2 + Voženílek (TRI) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Nejlepší hráči: Martin Procházka – Viliam Čacho.

diváci1047
Kladno: Mitens – Slováček, Nemčík, Hejda, Veber, Ticháček, Trojna – Tralmaks, Klepiš, Smoleňák – Kusý, Pytlík, Sideroff – Procházka, Melka, Strnad – Frolík, Jarůšek, Bláha.
Třinec: Kacetl (17' Mazanec) – Smith, Polášek, Nedomlel, Kundrátek, Jeřábek, Adámek, Mrtka – Růžička, Nestrašil, Voženílek – Kurovský, Hudáček, Daňo – Hrehorčák, Vrána, Roman – Spěváček, Čacho, Dravecký.

Úvodní třetina byla z pohledu Rytířů až téměř snová. Už ve druhé minutě se totiž po skvělé přihrávce Strnada trefil Tadeáš Hejda - 1:0. Krátce nato mohl srovnat skóre z trestného střílení hostující Růžička, nicméně napálil levou tyč. Kladeňáci hráli následně přesilovou hru, během níž se brilantně od modré čáry prosadil Jiří Ticháček - 2:0. V desáté minutě se hráči Kladna radovali potřetí, když Nemčíkovu ránu pohotově dorazil Jakub Klepiš - 3:0. Zanedlouho v pětiminutové početní výhodě Kladna si od pravého mantinelu najel Martin Procházka a neváhal prostřelit brankáře Kacetla - 4:0. V závěru se ve vlastním oslabení přece jen přesně trefili i Oceláři. Při neočekávaném odrazu od mantinelu se před Čachem zjevila prázdná klec a snížil stav na 4:1.

V počátku druhého dějství si svou první početní výhodu zahráli i hosté, v ní se však zaskvěl jen Mitens. Následně se v samostatném úniku objevil Klepiš, mířil ale jen do lapačky Mazance, který již v první třetině vystřídal parťáka Kacetla. Do zajímavé pozice si sjel Sideroff, ze slotu však napálil pouze levou tyč. Po přesné křižné přihrávce střílel bez přípravy Melka, beton Mazance byl nicméně připravený. Oceláři se poté neprosadili ani ve své třetí přesilovce v zápase a naopak ujel krátce poté Tralmaks. Opět se ale jen rozezvonila branková konstrukce.

Závěrečná část nabídla nejprve opatrný start s minimem šancí. Po pěti minutách se nicméně dokázal uvolnit na pravé straně Adámek a střelou o tyč snížil na 4:2. O přidání pátého kladenského gólu se pokoušel Smoleňák z prostoru před brankou, jeho pokus byl ale zablokován. Třinečtí se dostali do přečíslení dva na jednoho, nakonec se to však obešlo bez zakončení. Při stejné situaci na druhé straně zakončoval i s trochou štěstí úspěšně Martin Procházka po přihrávce Strnada - 5:2. Do konce zápasu si už Kladeňáci výsledek pohlídali a po 20 utkáních zapisují výhru za 3 body.

Kladno: Pavel Skrbek: Všechno rozhodl vstup do utkání. Byla 10. minuta a vedli jsme 3:0. Utkání s podobným průběhem jsme hráli několik, ale obrovský rozdíl byl v tom, že tentokrát jsme svoje šance proměnili. To obrovsky ovlivnilo utkání. Pak jsme si ještě nějaké šance vytvořili, ale ty jsme neproměnili. Ubránili jsme velice dobré přesilovky Třince, měl tři a v posledním zápase dal snad čtyři góly z přesilovky. To se nám ale podařilo ubránit, což byla taky velká pomoc. Potom už jsme hráli zodpovědně a podařilo se nám přidat ještě dva góly. Odehráli jsme velice dobré utkání. Takových utkání jsme tady ale odehráli víc, rozdíl byl v tom, že jsme proměnili šance, které jsme dostali, a hráli jsme obětavě a zodpovědně v obraně.

Třinec: Zdeněk Moták: Všechno se odvíjelo od první třetiny, do které jsme špatně vstoupili. V 10. minutě to bylo 0:3 v náš neprospěch a ještě tam byly další příležitosti domácích. Ve druhé třetině jsme si pohybem vytvořili nějaké příležitosti spíše v přesilových hrách, které jsme tři dostali. Ani jednu jsme ale neproměnili, nepomohli jsme si tím. Bohužel i důsledkem toho je to, že je výsledek takový, jaký je. Zklamání.