3:4
3:4

Poslední únorová neděle nabídne duel s Oceláři

24. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: HC Oceláři Třinec
Do konce základní části sice ještě zbývají čtyři utkání, i přesto už však Rytíři znají svůj osud. Baráž se jim bohužel ani napotřetí nevyhne. Ve zbývajících duelech proto bude potřeba si zvednout sebevědomí a vyladit ideální formu na souboje s prvoligovým sokem. Podaří se jim ukořistit nějaké body v nedělním zápase proti třineckým Ocelářům?

Zápas naděje s Mladou Boleslaví se nepovedl

V posledním utkání se Kladeňáci střetli s tabulkovým sousedem z Mladé Boleslavi. Úvod tohoto důležitého utkání však byl výhradně v režii hostů. Už v desáté minutě totiž hráči z města automobilů slavili třetí vstřelenou branku. Domácí se sice dokázali poměrně zkonsolidovat, díky výměně brankářů a timeoutu. Nepříznivý stav se jim ale nepodařilo zvrátit ani ve druhé části, i když mnoho situací vysloveně volalo po gólu. V závěrečné třetině dokázali hráči Mladé Boleslavi rychle odskočit na čtyřbrankový rozdíl a do konce zápasu přidali ještě jeden přesný zásah, který určil konečný výsledek 0:5.

Naposledy v Třinci bez bodu i bez gólu

31. ledna se odehrála dohrávka desátého kola na ledě Ocelářů. Bylo to zároveň poslední vzájemné střetnutí těchto dvou týmů. Loňský mistr se dostal do vedení velmi brzy a bleskový nástup do druhé třetiny mu zařídil náskok 3:0. I přes to, že nakonec Kladeňáci zaznamenali více střeleckých pokusů, než jejich slezský soupeř, tak se v poslední části dvakrát trefil právě Třinec. Proto si Rytíři odvezli krutou porážku 5:0.

Celkově jde už o čtvrtý, a tedy poslední duel s Třincem. Rytíři z těchto klání dokázali vydolovat pouze jeden bod. Hned v prvním střetnutí 28. listopadu se Kladeňákům povedlo hráče Třince částečně zaskočit. V průběhu zápasu probíhalo přetahování o výsledek a po 60 minutách se nerozhodlo. O výhře třineckých hráčů 4:3 v prodloužení rozhodl Voženílek. V půlce ledna se soupeři střetli podruhé, tentokrát na Kladně. Nevydařený vstup Kladeňáků do utkání, napravil obrat výsledku ve druhé části. Nakonec se stejně radovali z výhry Oceláři 3:5, díky třem rychlým brankám ve třetí třetině.

Suverénní forma Třince a lídr Růžička pomohla zajistit třetí příčku

Již od zmíněného posledního vzájemného souboje z 31. ledna Třinečtí neztratili ani bod. Dokonce jen v jednom z těchto sedmi zápasů nastříleli Slezané méně než pět gólů. Výrazně k této ofenzivní síle dopomáhá trio hráčů, které se nachází v první pětce kanadského bodování soutěže. Ve svém středu mají Oceláři i samotného lídra v podobě veterána Martina Růžičky, který se ukázal i na posledním reprezentačním srazu. Další dva zmínění jsou útočníci Daniel Voženílek a Andrej Nestrašil. Není tedy divu, že jim v počtu přesných zásahů patří druhé místo v extralize. V minulých zápasech si dokázal náš zítřejší soupeř definitivně upevnit minimálně třetí příčku po základní části, nicméně na dostřel je stále místo druhé. Na Spartu totiž loňský mistr ztrácí šest bodů.

Stejně jako Rytíři, i Oceláři odehráli své poslední utkání v pátek 23. února. Zavítali na led Karlových Varů, kde si chtěli připsat další tři body do tabulky. Diváci v KV Aréně byli svědky gólově bohaté první periody, která nabídla šest branek, z toho čtyři vsítil Třinec. Energie však nesložila zbraně a dokázala ve druhé části srovnat. Slezané nicméně prokázali lepší rozpoložení a vítěznou branku dokázal vstřelit nejproduktivnější obránce Ocelářů Jeřábek, který rozhodl o výsledku 4:5.

Defenzivní fáze třineckých hráčů odpovídá celkovému postavení v tabulce, protože i dle počtu obdržených branek patří Třinci třetí příčka. Hlavní maskované tváře na brankovišti patří Marku Mazancovi a Ondřeji Kacetlovi. Jedničkou je ovšem spíše první jmenovaný, který odchytal doposud 31 utkání a v nich si připsal jedno čisté konto s úspěšností zásahů 92,14 %. Jeho o rok starší parťák Ondřej Kacetl celkem nastoupil do 19 klání, kde nicméně zaznamenal hned 3 čistá konta. V jednom zápase si zachytal i mladý Patrik Švančara, který ale převážně hájí svatyni prvoligového Frýdku-Místku.

Souboj Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec ve 49. kole Tipsport Extraligy je na programu 25. února 2024 od 16:00 na kladenském ČEZ Stadionu a bude ho možné sledovat na O2 TV Sport.