3:4
3:4

Zítřek nabídne druhé domácí klání tohoto týdne! Rytíři budou hostit liberecké Bílé Tygry

13. 2. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Kladno čeká další domácí bitva. Ve středu 14. února 2024 se na ledě ČEZ stadionu utká s Libercem, který v posledním vzájemném souboji porazilo. Jak dopadne zápas 45. kola Tipsport extraligy?

Rytíři boj s Vítkovicemi nezvládli

Opatrný úvod zápasu moc pohledných akcí nenabídl, první se prosadili necelé dvě minuty před koncem první třetiny hosté, když na sebe přesnou tečí upozornil Barinka. Prostřední dějství zahájili domácí tlakem, ten však k brance nevedl. Naopak Vítkovičtí odskočili na rozdíl dvou branek po úspěšně proměněné přesilovce. Kladenští se snažili přidat kontaktní gól, velké možnosti měli Frolík s Jarůškem, naději na zdramatizování klání však ukončil třetí brankou Vítkovic Rihards Bukarts. Závěr utkání okořenila hromadná bitka, z které Ostravané získali výhodu přesilové hry, kterou proměnili a zvítězili 4:0

Gólovou přestřelku pod Ještědem zvládlo lépe Kladno

Kladeňáci se s Libercem naposledy setkali na ledě Home Credit Areny 28. prosince 2023. Domácí šli v duelu do vedení ze své premiérové šance. Rytířům se podařilo srovnat zásluhou Tralmakse, který zůstal osamocený před brankou soupeře. Každý tým přidal v úvodním dějství ještě jednu branku a gólové hody pokračovaly i v dalších minutách. Liberecké poslal do vedení Rychlovský, ale Kladenští otočili po dvou brankách Smoleňáka skóre a do konce druhé dvacetiminutovky navýšili po přesných střelách Vebera a Ticháčka stav na průběžných 6:4. Třetí třetinu odšpuntoval krásnou individuální akcí Klepiš a na konečných 8:4 pro Kladno zvýšil gólem z přesilovky Tralmaks!

V tomto extraligovém ročníku to bude už čtvrté vzájemné měření sil. Kromě prosincového vítězství Rytíři v duelech s Bílými Tygry ani jednou nebodovali. V posledním utkání na kladenském ledě šlo sice domácí mužstvo po deseti vteřinách do vedení, po čtyřiceti minutách vedlo 3:2, špatná třetí perioda ale umožnila hostům překlopit stav na svou stranu a Liberečtí tak slavili výhru 6:3. Začátek zářiového střetnutí v Liberci se Kladnu nepovedl, v první periodě třikrát inkasovalo, v druhém dějství ale snížilo na 2:3 a sahalo po vyrovnání, domácí ale nakonec těsnou výhru uhájili.

Soupeř naposledy vyzrál na Litvínov, který porazil před svými příznivci vysoko 6:2, předtím ale třikrát prohrál (postupně s Třincem, Spartou a Hradcem Králové). Z posledních pěti duelů získal celkem sedm bodů a po výhře nad Vervou se v tabulce dostal na čtvrtou příčku zajištující přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Zkušený Filippi sbírá jeden bod za druhým

Liberec v tomto extraligovém ročníku táhne Tomáš Filippi. Jednatřicetiletý útočník nastřílel letos již dvacet branek a přidal k nim jednatřicet asistencí. Není tedy divu, že mu v tabulce produktivity celé soutěže patří druhé místo, navíc má před tímto extraligovým kolem zcela totožný počet kanadských bodů jako třinecký Martin Růžička, ten ale odehrál o čtyři střetnutí méně.

Pozor si obrana Rytířů bude muset dávat i na Adama Najmana, Oscara Flynna a Jakuba Rychlovského. Všichni tito hráči mají na svém kontě více než čtyřiatřicet kanadských bodů a poslední jmenovaný dokonce vedl ještě před několika koly tabulku střelců libereckého celku, jeho jméno se letos totiž v listině střelců objevilo už devatenáctkrát a na lídra Filippiho mu tak chybí pouze jeden další zápis.

Pozice jedničky v bráně patří Danielu Královi. Nadějný maskovaný muž si drží velmi slušnou úspěšnost zákroků (konkrétně 91,59 %) a po odchodu Petra Kváči tak patrně Severočesi našli další brankářskou vycházející hvězdu. Královi kryje záda Slovák Dávid Hrenák, který se po zranění vrátil na soupisku. Poslední zápas s Rytíři začal v brankovišti Lukáš Pařík, toho ale Liberec směnil za obránce Marka Zachara z Hradce Králové.

Duel 44. kola Tipsport extraligy startuje na kladenském ČEZ stadionu 14. února a začne v 18 hodin. Vstupenky v prodeji ZDE. Přenos nabídne platforma O2 TV Sport.