3:4
3:4

S Libercem tentokrát odchází Rytíři bez bodů

14. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
K dalšímu domácímu utkání nastoupili Kladeňáci na Valentýna proti Liberci. Vstup se bohužel nepovedl díky několika oslabením a Bílí Tygři šli do vedení. To zvládli ve druhé třetině ještě navýšit, i přes Jarůškovo snížení. Poslední třetina přinesla další branky soupeře a pouze jedinou kladenskou z hole Smoleňáka, připisujeme tak bohužel další porážku.
2023/2024, Tipsport extraliga, 44. kolo,  středa 14.2.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Liberec
2:7
0:1, 1:3, 1:3

Branky a nahrávky: 27. Jarůšek (Melka, Ticháček), 57. Smoleňák (Ticháček, Klepiš) – 10. Filippi (Melancon, Rychlovský), 23. Rychlovský (Birner, Hawryluk), 29. Filippi (Ivan, Rychlovský), 40. Melancon (Najman, Filippi), 49. Najman (Melancon, Filippi), 52. Filippi (Melancon, Hrenák), 58. Filippi (Rychlovský). Vyloučení: 9:6. Využití: 0:5. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Jiří Ticháček – Tomáš Filippi.

diváci1072
Kladno: Bow – Ticháček, Hejda, Nemčík, Slováček, Trojna, Martenet – Procházka, Klepiš, Smoleňák – Tralmaks, Melka, Sideroff – Jarůšek, Pytlík, Strnad – Vimmer, Nedvěd.
Liberec: Hrenák – McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Najman, Hawryluk – Birner, Vlach, Klíma – Pérez, Šír, Zachar.

Rytířům vstup do zápasu hrubě nevyšel. Uteklo jen šestnáct sekund a po Procházkově vysoké holi se museli bránit v oslabení. Z něj navíc uběhlo jen 32 sekund a Bílí Tygři se poprvé radovali. Landon Bow vyrazil kotouč na levý kruh, odkud bekhendem pohotově dorazil Najman. Liberecká radost ale neměla dlouhého trvání. Sudí odvolali branku kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti a vzápětí svoje rozhodnutí ještě posvětili po trenérské výzvě hostí. Vzápětí při hře čtyř proti čtyřem mohl opravdu otevřít stav zápasu Ticháček, jenže sám před Dávidem Hrenákem se neprosadil. Skutečně tedy jako první šli do vedení hosté. Tomáš Filippi dostal v přesilovce nabito na vrchol pravého kruhu a propálil kanadského gólmana Rytířů - 0:1.

Do prostřední části vstoupili Kladeňáci dvojnásobným oslabením, kde se dokázali hosté prosadit do odkryté klece z hole Rychlovského - 0:2. Vzápětí se pokoušel z úhlu překvapit Hrenáka Melka, nicméně neuspěl. Ze strany se krátce nato dostal do samostatného úniku Richard Jarůšek a vymetením horního rohu branky snížil na 1:2. Zanedlouho však hráči Liberce opět odskočili na rozdíl dvou branek, díky nenápadné střele od mantinelu Filippiho - 1:3. V úniku dva na jednoho zakončoval pouze do lapačky brankáře Nemčík. V poslední minutě ještě hosté využili další přesilovou hru, kdy se projektilem od modré čáry trefil Melancon - 1:4.

Na začátku třetí třetiny si Rytíři zkusili hru v početní převaze, kde však požadovaný gól nepřišel. Na straně druhé neuspěl v úniku proti Bowovi hostující Kelly Klíma. Bohužel vzápětí přišlo další využití liberecké přesilovky, tentokrát zásluhou Melancona - 1:5. Kladenští následně opět pykali za svou nedisciplinovanost, protože se individuálně prosadil v přesilové hře Filippi - 1:6. Tři minuty před závěrečnou sirénou se bleskově zorientoval před brankou Radek Smoleňák a baseballovým způsobem zakončil - 2:6. Neuběhlo ani 50 vteřin a hosté se zas radovali, kdy po křižné přihrávce se prosadil Filippi - 2:7.

Kladno: Pavel Skrbek: Nezačali jsme vůbec špatně, měli jsme pár šancí, ale nedali jsme gól. Zápas nám ale vyloženě prohrála naše nedisciplinovanost. Nevím, jestli to odráží situaci, ve které jsme, ale měli jsme devět nebo deset vyloučených a asi pětkrát jsme v oslabení inkasovali. Soupeř měl vyloučených pět nebo šest, ale my ve vlastní přesilovce byli absolutně bezzubí. Jak říkám, zápas hrozně ovlivnila naše nedisciplinovanost. Snad tři hráči byli dvakrát nebo třikrát vyloučení, deset vyloučených... To se vůbec nesmí stávat.

Liberec: Boris Žabka: Krutý výsledek pro domácí, protože začátek zápasu tomu vůbec neodpovídal. Nezačali jsme ideálně, soupeř si vytovřil několik šancí a nás podržel gólman. Není potřeba asi říkat, že rozhodly speciální týmy - přesilovky, ale musím vyzdvihnout i naše oslabení. Byla tam neskutečná obětavost podpořená výborným výkonem gólmana.