Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Preview

Rytíři se vyhnou přímému sestupu, atakovat ale můžou i třinácté místo. V úterý vyzvou Vítkovice

28. 2. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno v posledním kole padlo, přesto získalo jistotu, že se vyhne poslednímu místu a přímému sestupu. Do Chance ligy padá Zlín. Rytíři tak vědí, že přinejhorším budou hrát baráž s vítězem druhé nejvyšší soutěže. Stále se jí ale můžou vyhnout! Na Karlovy Vary ztrácí devět bodů a ztrátu se pokusí snížit už v úterý, kdy vyzvou Vítkovice. Hraje se od 18 hodin.

Dopředu je ale nutní zmínit, že s vyhnutím se baráži už to budou mít Rytíři velmi těžké. V tabulce jsou totiž předposlední a na svém kontě mají 57 bodů. Na třinácté Karlovy Vary mají devítibodovou ztrátu a na Olomouc, Brno a Litvínov ztrácí bodů jedenáct. Hrají se ale už jen čtyři zápasy, takže k mání už je jen dvanáct bodů. Kladno by tedy potřebovalo akutně vyhrávat za tři a spoléhat, že jeho konkurenti budou prohrávat. Rytíři si navíc nedokázali pomoci posledním zápasem, z něhož odešli bodově naprázdno. V Plzni prohrávali už 0:4, závěr ale zdramatizovali a nakonec padli těsně 3:4.

V utkání proti Plzni se poprvé podíval do kladenské branky slovenský gólman Jaroslav Janus. Ten střídal ve 24. minutě za stavu 0:4 Landona Bowa (90,41 %). Janus ve zbytku zápasu už neinkasoval a zlikvidoval deset střel, které na něj letěly. Z hráčů v poli se střelecky prosadili Kyle Wood (8+14), Antonín Melka (4+11) a Ladislav Zikmund (18+5). Právě poslední jmenovaný se tak opět posunul do pozice druhého nejlepšího kladenského střelce a na Adama Kubíka (20+11) ztrácí dva góly.

Kladno má Vítkovicím v této sezoně rozhodně co vracet. Ve všech vzájemných zápasech totiž prohrálo 1:2 a dohromady si ze tří střetnutí odneslo jen bod! Na úvod sezony Rytíři doplatili na špatnou koncovku a padli v Chomutově. Jediný se prosadil Tomáš Plekanec. Na ledě soupeře pak Kladno ztrácelo po první třetině o dva góly a rozdíl dokázal snížit jen Tomáš Pitule. Bod přinesl Rytířům až poslední souboj s Vítkovicemi. Ve 45. minutě vyrovnal Jake Dotchin a zápas dospěl do prodloužení, které rozsekl exkladenský Rostislav Marosz.

Vítkovice v této sezoně podávají dobré výkony a mohly by se klidně stát i černým koněm play off. Svěřenci trenéra Miloše Holaně posbírali už 81 bodů a v tabulce jsou osmí. Pod sebe už se přitom moc koukat nemusí a naopak mají na dohled i pátou Spartu. Ta má k dobru jen šest bodů. Ostravané tak rozhodně mají o co hrát. Určitě se navíc budou chtít vrátit do herní pohody, protože z posledních tří duelů vyhráli jen jeden. V Plzni prohráli 1:3 a v Litvínově 2:4. Doma si však poradili s Brnem 4:2.

O hlavním lídrovi Vítkovic nemá cenu dlouze spekulovat. Skvělé výkony podává Dominik Lakatoš (14+17), který si od návratu do Ostravy připisuje téměř bod na zápas. Ještě o bodík lépe je na tom Rostislav Marosz (10+22), který ale odehrál o sedmnáct utkání více než Lakatoš. Z beků září zase Alexej Solovjov (10+16), který za 34 zápasů posbíral skvělých 26 kanadských bodů. V brance plní roli jedničky Aleš Stezka (91,09 %), který má kvalitní zastoupení v Danielu Dolejšovi (93,05 %).

Utkání 31. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně v úterý 1. března od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.