3:4
3:4

Příprava je u konce! Kladno vyzve v generálce na extraligu Litoměřice

6. 9. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Start nového ročníku extraligy se rychle blíží a na kladenský výběr čeká už jen poslední prověrka před začátkem ostrých bojů. Soupeřem Rytířů pro generálku budou Litoměřice, nad kterými Kladno v letošní první vzájemné bitvě zvítězilo 4:2. Naváží Kladeňáci na tento zápas a vyhrají i podruhé nad prvoligovým sokem?

Série porážek na karlovarském ledě pokračuje

Kladno v posledním utkání podlehlo Karlovým Varům a na jejich ledě padlo 1:3. Aktivní úvod zápasu nepřinesl gólovou radost ani na jedné straně, skóre se začalo měnit až ve druhé periodě. Energetici se dostali do vedení zásluhou Beránka, tým kapitána Tomáše Plekance ale záhy přišel s odpovědí, když se po pohledné přesilovkové souhře prosadil Deven Sideroff. Ve třetí třetině se ale prosadili pouze domácí hráči a po šedesáti minutách zvítězili. Rytíři svého soupeře přestříleli, dokonce trefili brankovou konstrukci, na přerušení neúspěšné série bez vítězství v KV aréně, která trvá od roku 2016, to však nestačilo.

Poslední bitvu s kališníky rozhodl Matěj Beran

S Litoměřicemi se Kladno setkalo naposledy 15. srpna. Utkání na soupeřově ledě začali lépe domácí, když se prosadil Australan Costa. Srovnání přišlo krátce před koncem úvodní třetiny, když se poprvé zapsal do listiny střelců Matěj Beran. Rozhodující pasáží byla prostřední část hry, ve které se hostům podařilo dvakrát skórovat, nejprve zasunul kotouč za záda litoměřického brankáře Ondřej Bláha a následně skóre navýšil svou druhou brankou Beran. Kališníkům se podařilo zápas zdramatizovat, ještě ve stejné třetině snížili na jednobrankový rozdíl, ale vítězství patřilo Rytířům! Martin Procházka necelých pět minut před koncem hry zvýšil na 4:2 a Kladno si z ledu Kalich arény odvezlo cennou výhru.

Forma soupeře je jako na houpačce

Poslednímu předsezónnímu soupeři Rytířů se na začátku přípravného cyklu nedařilo. V prvních třech zápasech zapsali Litoměřičtí vždy porážku, po prohrách s extraligovou Spartou a Kladnem (0:6 a 2:4) přišel i debakl s prvoligovým Sokolovem (2:6). Tým vedený hlavním trenérem Martinem Přerostem ale v následujících bitvách zlepšil obrannou fázi hry a třikrát v řadě zvítězil. Severočeši dvakrát uspěli se Slavií, nejprve ovládli zápas v pražském Edenu výsledkem 2:1, následně pak doma vyhráli 4:2. Úspěšné bylo i střetnutí s německým Landshutem, který Litoměřice rozstřílely 6:1. Stejně jako Kladno ale i Litoměřičtí své poslední utkání prohráli, Baníku Sokolov podlehli i v odvetě 2:3 po prodloužení.

Prolomí Rytíři střeleckou smůlu a zvítězí v poslední zkoušce před ostrými mistrovskými zápasy? Odveta mezi Kladnem a Litoměřicemi je na programu ve čtvrtek 7. září 2023, začátek generálky je naplánován na tradičních 18:00.