5:3
1:4

Rytíři dotahovali marně a v Olomouci těsně prohráli

21. 11. 2021 od Foto: Alena Zapletalová
Kladno v Olomouci prohrálo 3:4 a do tabulky nepřidalo ani bod. Rytíři odehráli špatnou první třetinu, po které ztráceli o dva góly, poté ale hned třikrát snížili na rozdíl jediného zásahu, když se dvakrát trefil Matěj Beran a jednou Ladislav Zikmund. Vysněné vyrovnání ale nepřišlo ani při hře bez brankáře.
2021/2022, Tipsport extraliga, 25. kolo,  neděle 21.11.2021, Olomouc, Zimní stadion
Olomouc
4:3
2:0, 2:2, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Tomeček (Krejčí, Káňa), 19. Ondrušek (Káňa), 26. Kunc (Dujsík, Řezníček), 36. Krejčí (Ondrušek, Tomeček) – 22. Beran (Wood), 34. Zikmund (Plekanec), 45. Beran (Wood, Hlava). Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Nejlepší hráči zápasu: David Krejčí – Matěj Beran.

diváci5500
Olomouc: Lukáš – Ondrušek, Dujsík, Rašner, Škůrek, Řezníček, Groch – Káňa, Krejčí, Tomeček – Klimek, Knotek, Kucsera – Olesz, Kolouch, Navrátil – Bambula, Strapáč, Kunc – Burian.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Donaghey, Baránek – Jágr, Plekanec, Zikmund – Hlava, Kubík, Beran – Račuk, Filip, Melka – Kristo, Ciampini, Indrák.

Skóre zápasu se poprvé měnilo ve čtvrté minutě. Krejčí našel před brankovištěm ideálním pasem rozjetého Vojtěcha Tomečka, který usměrnil puk za Bowova záda – 1:0. Vzápětí se museli domácí bránit ve čtyřech, málem však odskočili do dvougólového trháku! Krejčí vyslal do úniku Klimka, jenže kladenský gólman skvěle zasáhl. Po další skrumáži před brankou hostí se musel rozhodčí radit s kolegou u videa, po konzultaci ale rozpažil. Puk se zjevně dostal za brankovou čáru nepovoleným způsobem. V závěru třetiny v přesilových hrách ale kohouti přece jen odskočili o druhý gól. Bow nejprve se štěstím přestál soupeřův tlak, pak ovšem vůbec neviděl dělovku od modré čáry a z hole Jiřího Ondruška inkasoval – 2:0.

Do druhé části už Rytíři vletěli daleko lépe a po minutě a půl hry snížili. Wood nastřelil puk od modré čáry a Matěj Beran tečoval letící kotouč za Lukášova záda – 2:1. Domácí si ale vzali dvoubrankový náskok z ojedinělé šance zpět. Dujsík tvrdě vypálil od modré a Michal Kunc srazil puk do sítě – 3:1. Další přesilovou hrou si ale Hanáci nepomohli. Naopak. Plekanec nastartoval v oslabení útok, přes šíři hřiště našel Ladislava Zikmunda a ten přesnou ranou překonal brankáře Lukáše – 3:2. Jenže Rytíři byli dál nedisciplinovaní. První oslabení ve třech ještě přestáli, při druhém si ale vzal slovo David Krejčí a zamířil naprosto přesně – 4:2.

V úvodu třetí dvacetiminutovky muselo Kladno přestát tlak soupeře. Poradilo si však a udeřilo téměř totožně jako při prvním gólu! Wood nahazoval tentokrát od mantinelu a Matěj Beran opět výborně tečoval – 4:3. Definitivně smazat ztrátu mohl vzápětí Kubík, jenže svojí ranou zasáhl jen spojnici tyčí. Do posledních minut tak bylo vše otevřené. Rytíři proto zkusili hru bez brankáře, prosadit se ale nedokázali.

Olomouc: Zdeněk Moták: Panuje určitá spokojenost v prvních dvou třetinách, kdy jsme si vytvářeli spoustu střeleckých i brankových situací. Měli jsme tam přečíslení, která bychom měli proměňovat. Po dvou třetinách mohl být výsledek lehce jiný, ale špatně jsme vstoupili do druhé třetiny a do dvou minut jsme inkasovali, což bylo špatně. Dobré bylo to, že jsme přidali čtvrtý gól. Samozřejmě po třetím obdrženém gólu se nám trochu svázaly ruce, nicméně závěr jsme odehráli poměrně dobře, i když hosté tam měli pár střeleckých příležitostí. Jsem rád, že jsme to uhráli. Jsme rádi za každý bod.

Kladno: Jiří Burger: Neodehráli jsme dobrou první třetinu. Olomouc byla silnější, vyhrála víceméně všechny osobní souboje. Zaslouženě šla do vedení. Ve druhé třetině jsme se hokejově zlepšili, ale z naší strany tam byla obrovská nedisciplinovanost, která nás víceméně stála zápas. Ve třetí třetině se nám podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale na body to bohužel nestačilo.