18:00
18:00

Zápas hrůzy. Rytíři dostali od Mountfieldu devět branek, navíc přišli o Machalu

21. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Kladno utkání s Hradcem Králové vůbec nezvládlo a prohrálo vysoko 2:9. Rytíři od úvodu propadali v obranné fázi a rychle ztráceli o tři branky. Zatímco hradečtí hráli ve veliké pohodě, v kladenských barvách se prosadili z přesilovek jen Jake Dotchin a Tomáš Plekanec. Zápas hrůzy dokreslil brutální zákrok na Ondřeje Machalu, který opustil led na nosítkách.
2021/2022, Tipsport extraliga, 33. kolo,  úterý 21.12.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
Mountfield HK
2:9
1:6, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 7. Dotchin (Hlava, Plekanec), 25. Plekanec (Dotchin, Kristo) – 1. Oksanen, 1. Perret (Jergl, Kevin Klíma), 3. Orsava (Štohanzl, Pilař), 11. Miškář (Jergl), 12. Lalancette (Oksanen), 20. Kelly Klíma (Jank, Lalancette), 24. Perret (Kevin Klíma, Jergl), 55. Oksanen (TS), 60. Lev (McCormack, Gaspar). Vyloučení: 6:8 + Hlava (KLA) a Jank (MHK) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Plekanec – Ahti Oksanen.

diváci1000
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Zajíc, Suchánek, Veber – Hlava, Plekanec, Zikmund – Beran, Kubík, Račuk – Kristo, Melka, Indrák – Machala, Filip, Pytlík.
Mountfield HK: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Gaspar, Pavlík, Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák, Lalancette, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Miškář, Lev, Kelly Klíma – Pilař, Štohanzl, Orsava.

Kladno prožilo naprosto katastrofální vstup do zápasu. Už po 28 sekundách hry se nadvakrát prosadil Ahti Oksanen – 0:1. Neuběhla navíc ještě ani celá první minuta a bylo to už o dva góly. Jordann Perret byl dobře postavený před brankovištěm a bekhendem rozvlnil síť – 0:2. Ve chvíli, kdy ze hry uplynuly dvě minuty a devatenáct sekund, vedl Mountfield už o tři branky. Prosadil se Jakub Orsava – 0:3. Rytíři si ale dokázali pomoci přesilovou hrou. Krátce po jejím začátku vypálil od modré Jake Dotchin a prosadil se – 1:3. Jenže kladenská defenzivní hra nefungovala ani dále. V polovině třetiny zvýšil Patrik Miškář – 1:4. A zakrátko přidal pátou trefu svého týmu Christophe Lalancette – 1:5. Třetinu hrůzy zakončil v poslední minutě přesnou ranou Kelly Klíma – 1:6.

I ve druhé části Kladno rychle inkasovalo, když se z dorážky prosadil Jordan Perret – 1:7. Celý vývoj a výsledek šel ale rychle stranou. Krátce po buly složil Jank brutálním faulem Ondřeje Machalu, který skončil bez vědomí na ledě a hřiště opustil na nosítkách. Hrozivě vypadající momenty zápas hodně ovlivnily. Tomáš Plekanec nejprve snížil z přesilové hry – 2:7. Hra poté mnoho krásy nenabídla a hodně se přiostřilo. I proto nedohrál po ostrém dohrání ani Nicolas Hlava.

Ve třetí části už se zápas spíše dohrával. Hradec měl dál tlak, v zakončení už ale nebyl tak důsledný jako v prvním dějství. Rytíři, když už si vytvořili šanci, tak si vybrali další smůlu. Kristo s Račukem soupeře přečíslili, druhého jmenovaného ale skvěle vychytal Kiviaho. Pět minut před koncem pak domácí ještě faulovali prchajícího hráče a Ahti Oksanen proměnil trestné střílení – 2:8. V poslední minutě se ještě trefil Jakub Lev – 2:9.