5:3
1:4

Rytíři prolomili sérii porážek, proti Litvínovu rozhodl v prodloužení Filip

26. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Kladno sehrálo s Litvínovem vyrovnanou bitvu a nakonec zvítězilo 3:2 v prodloužení. V zápase plném nevyužitých šancí šli jako první do vedení hosté, Rytíři ale otočili vývoj zásluhou Jaromíra Jágra a Ladislava Zikmunda. Verva však sedm minut před koncem srovnala a rozhodnout muselo až prodloužení. V něm se nemýlil Matyáš Filip, který po šesti utkáních ukončil kladenskou sérii porážek.
2021/2022, Tipsport extraliga, 35. kolo,  neděle 26.12.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
3:2p
0:0, 1:1, 1:1 – 1:0

Branky a nahrávky: 40. Jágr (Wood), 48. Zikmund (Plekanec, Jágr), 64. Filip (Baránek, Melka) – 29. Estephan (Kudrna, Sukel), 54. Irving (Zdráhal, Estephan). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Jaromír Jágr – Aaron Irving.

diváci1000
Kladno: Bow – Veber, Kehar, Wood, Baránek, Suchánek, Zelingr, Funk – Hlava, Plekanec, Zikmund – Jágr, Filip, Pytlík – Račuk, Kubík, Melka – Routa, Indrák, Beran.
Litvínov: Godla – Balinskis, Irving, Demel, Stříteský, Hrbas, Strejček, Kolář – Chalupa, Estephan, Zdráhal – Straka, Hübl, Jarůšek – Kudrna, Sukel, Lukeš – Zygmunt, Gerhát, Svoboda.

Kladno i přes špatné výsledky z posledních zápasů nezačalo ani trochu ustrašeně. Z aktivity tak vybojovalo přesilovou hru, při které dvakrát nebezpečně pálil Baránek. Godla ale obstál. Na druhé straně pak vyškolil Zikmunda obránce Balinskis, ale neprosadila se ani Verva. Po gólu už pak volaly dvě Kubíkovy možnosti, nejlepší střelec Rytířů ovšem selhal. Nejprve nedometl puk do odkryté klece a poté neuspěl ani v úniku. Na druhé straně mohl dorážet do prázdné brány Kudrna. Kotouč však netrefil ideálně a Bow v poslední chvíli vykopl. A kanadský brankář v barvách Kladna pokračoval ve skvělém výkonu i dál, když v oslabení zastavil několik obrovských šancí.

Ve druhé části Rytíři od úvodu tahali za kratší konec i kvůli několika trestům v řadě. A za vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě byli nakonec potrestáni. Kudrna zavezl puk do brankoviště a Giorgio Estephan z bezprostřední blízkosti dotlačil puk za Bowova záda – 0:1. Zakrátko hosté Kladeňáky znovu přečíslili, zakončující hráč ale netrefil zařízení. V závěru dějství zakončoval další situaci dvou proti jednomu Jarůšek, jenže kladenský gólman vytáhl další fantastický zákrok. Ještě před druhou přestávkou pak bylo vyrovnáno! Jaromír Jágr se vrátil z trestné lavice a přesnou ranou mezi betony využil přesilovku pět na tři – 1:1.

V závěrečném dějství pak Rytíři svůj obrat dokonali! Po necelých osmi minutách hry nastřelil Plekanec puk do brankoviště a od Ladislava Zikmunda se kotouč se štěstím odrazil za Godlova záda – 2:1. Jenže Verva se nevzdala bez boje a sedm minut před koncem srovnala! Aaron Irving se dostal k volnému puku a rána mu sedla naprosto ideálně – 2:2. Vše tak pomalu směřovalo k prodloužení. Změnit to mohl v úniku Beran, neprosadil se ale ani on, ani Filip z dorážky.

Následné prodloužení nastartoval dvěma dobrými šancemi Zikmund a vzápětí hrozil zase Litvínov. Bow ale zaznamenal několik dobrých zákroků včetně jednoho maskou. Na druhé straně pak zajímavě střílel Pytlík, ale vyznamenal se i Godla. Minutu před koncem to na sebe tedy musel vzít Matyáš Filip. Ten ukázal svoji šikovnost, proskotačil až před bránu a zasunul puk k protější tyči – 3:2.