BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00

4. utkání baráže o TELH: Rytíři zvítězili na ledě Zlína 1:0 a uhájili extraligu

21. 4. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo uhájit extraligovou příslušnost v nejkratším možném termínu a v barážové sérii porazilo Zlín 4:0 na zápasy! V posledním utkání Rytíři zvítězili 1:0 po brance Miroslava Indráka z úvodu druhé třetiny. Adam Brízgala podruhé v sérii soupeře vynuloval a výrazně přispěl k tomu, že česká nejvyšší soutěž se bude hrát na ČEZ stadionu i v příštím ročníku.
Baráž 2023, 4. kolo,  pátek 21.4.2023, Zimní stadion Luďka Čajky (Zlín)
Zlín
0:1
0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 22. Indrák (Ticháček, Klepiš). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Daniel Huf – Adam Brízgala.

diváci0
Zlín: Huf – Husa, Gazda, Novotný, Zbořil, Riedl, Suhrada, Talafa – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Lang, Sedláček, Mrázek – Heš, Hejcman, Pospíšil – Frömel, Sadovikov, Köhler.
Kladno: Brízgala – Babka, Cibulskis, Veber, Slováček, Sotnieks, Ticháček – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Procházka – Zikmund, Filip, Michnáč – Bláha, Pytlík, Beran – Brodecki.

Berani se poučili z prvního domácího utkání baráže proti Kladnu a úvod čtvrtého zápasu v sérii zvládli daleko lépe. Zlín dokonce získal první větší možnost, když byl vyloučen za nedovolené bránění Jágr, jenže prosadit se v početní výhodě nedokázal. Vzápětí si zahráli přesilovou hru i hosté, ani oni však bezbrankový stav neprolomili.

Vstup do druhé části už jim ovšem vyšel o poznání lépe. Utekla jen minuta a šest sekund z prostředního dějství, když Ticháček bekhendem nahodil puk na branku a Miroslav Indrák před brankovištěm pohotově dorážel – 0:1. Navýšit svoje vedení mohli Rytíři z další přesilovky, neuspěli ale stejně jako soupeř v případě svých dvou početních výhod. Z dobré pozice pálil Lang, jenže kotouč se mezi tři tyče nevešel.

Ve třetí části mělo Kladno dál herně navrch a Berani se dostávali spíš do ojedinělých možností. V rozhodující chvíli se ale buď nedostali do koncovky, nebo pálili jen vedle. Větší klid mohl na druhé straně dodat Rytířům kapitán Plekanec, jenže ani nadvakrát na Daniela Hufa nevyzrál. Čtyři minuty před koncem měl podobně dobrou příležitost v přesilovce i Jágr, ani on ale nebyl úspěšný. Domácí pak v posledních dvou minutách ještě zkusili hru bez brankáře, ani tak ovšem na branku nedosáhli.