5:3
1:4

46. kolo extraligy: Rytíři zvítězili nad Mladou Boleslaví 2:1

15. 2. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno uspělo v souboji s Mladou Boleslaví a zvítězilo 2:1! Rytíře poslal do vedení ve druhé části Ladislav Zikmund, soupeř ale velmi rychle srovnal. Týmy se pak dlouho přetahovaly o vedení a rozdílová branka přišla až 100 sekund před koncem. Od modré se trefil Jake Dotchin. Kladnu tak vystřelil extrémně důležité tři body, které přiblížily Rytíře na rozdíl jednoho bodu k Českým Budějovicím. Litvínov pak má jen o jeden bod více.
2022/2023, Tipsport extraliga, 46. kolo,  středa 15.2.2023, ČEZ Stadion Kladno
2:1
0:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Zikmund (Klepiš, Slováček), 59. Dotchin – 28. Pýcha (Bičevskis). Vyloučení: 7:7 + Fořt (MBL) do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Jakub Klepiš – Tim Söderlund.

diváci3532
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Ticháček, Cibulskis, Babka, Slováček, Sotnieks – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Procházka – Zikmund, Filip, Melka – Bláha, Pytlík, Michnáč.
Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Pláněk, Jeřábek, Lintuniemi, Štich, Bernad – Söderlund, Najman, Lantoši – Lunter, Fořt, Šťastný – Malát, Roman, Klíma – Dvořáček, Bičevskis, Stránský – Přibyl.

Nejzajímavější momenty první části obstaraly rychlé brejky. Kladenské obraně nejprve pláchl Söderlund, s jeho pokusem si ale poradil Landon Bow, který následně zastavil i prchajícího Dvořáčka. Z řad Rytířů podobně pronikl za defenzivní linii soupeře Indrák, jenže ani jeho bekhendový blafák neskončil za Gašperem Krošeljem. Kladno si pak zahrálo přesilovou hru, ale recept na čtvrté nejlepší oslabení v soutěži nenašli. Početní výhodu si vzápětí zahráli i bruslaři, ani to však ke změně skóre nevedlo.

První branka tedy přišla až ve druhé třetině při druhé přesilovce Rytířů. Při ní Klepiš tvrdě vypálil, puk se odrazil před branku a Ladislav Zikmund přišel s pohotovou dorážkou – 1:0. Srovnání stavu ovšem přišlo už za dvě a půl minuty a bylo poněkud nečekané. Pavel Pýcha nabruslil do pásma, vypálil přes obránce a kotouč skončil za Bowovými zády – 1:1. Mladá Boleslav si v závěru třetiny vytvořila velký tlak v přesilovce, Bow nicméně podržel svůj tým několika velmi dobrými zákroky.

Přetahování o rozdílovou branku tedy pokračovalo i ve třetím dějství. V něm si pěkně zavařila první lajna Rytířů, která se dostala pod veliký tlak. I s přispěním Bowa ale obstála a v jednom z dalších střídání se mohla sama prosadit. Kubíkův jedovatý pokus z kruhu však Krošelj zlikvidoval. ČEZ stadion tak mohl vybuchnout radostí až 100 sekund před koncem. V přesilovce vypálil Jake Dotchin od modré a puk propadl až do sítě – 2:1. Hosté už nedokázali srovnat ani při přesilovce šest na čtyři a závěr už okořenil jen konflikt po siréně.

Kladno: Pavel Skrbek: Jako po každé pauze to bylo na začátku neučesané, bylo to nevzhledné utkání. Hodně se na tom podepsala vyloučení, hodně se hrály přesilovky a oslabení. My dali v přesilovkách dva góly, žádný jsme neikasovali. Pak jsme inkasovali gól z ničeho, když nám jel jeden hráč do čtyř. Byl to z naší strany trošku nervózní zápas, protože hrajeme o bytí a nebytí. Zaplaťpánbůh se nám povedlo dát dvě minuty před koncem gól. Pak už jsme to ubránili. Zaplaťpánbůh za tři body.

Mladá Boleslav: Petr Haken: Po přestávce bylo v první třetině vidět, že z naší strany nebyla tak pohyblivá. Celkově zápas rozhodly speciální týmy. My dostali dvě branky v oslabení a na druhé straně jsme bohužel nepřidali tak, jak bychom si představovali. Zase jsme zbytečně odevzdali body. Důležité je říct, že jsme měli spoustu zbytečných vyloučení.