18:00
A tým - zápasy

36. kolo extraligy: Rytíři prohráli na ledě Sparty 0:4

8. 1. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno se proti Spartě vůbec střelecky neprosadilo a zapsalo porážku 0:4. Soupeř odskočil v první části z přesilové hry, ale Rytíři dlouho drželi nejmenší možný rozdíl. Až ve třetí třetině domácí zvýšili a posléze přidali další dvě branky. Kladeňáci tedy prohráli potřetí v řadě a dál zůstávají poslední.
2022/2023, Tipsport extraliga, 36. kolo,  neděle 8.1.2023, O2 Arena, Praha
Sparta
4:0
1:0, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 16. E. Thorell (Kempný), 42. Jandus (E. Thorell, Horák), 48. Safin (Kempný, Mikliš), 58. Kousal (E. Thorell, Horák). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Martin Jandus – Matěj Beran.

diváci14292
Sparta: Kořenář – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Moravčík, Tomek – Forman, Sobotka, Řepík – E. Thorell, Horák, Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Kaše – M. Vitouch.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Sotnieks, Slováček, Babka, Cibulskis – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Filip, Brodecki – Procházka, Pytlík, Beran – Bláha, Zikmund, Melka – Michnáč.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

První část dlouho žádné zajímavější události nepřinášela. Až po několika minutách hry se dostal k dobré střele Kousal, ale Landon Bow v kladenské brance zlikvidoval jeho pokus i Horákovu dorážku. Na druhé straně si pak vyjel do zajímavé střelecké pozice Babka, jenže ani on neuspěl. Josef Kořenář zapsal kvalitní zákrok. Skóre se tedy poprvé měnilo až při první přesilovce zápasu. Při ní si Sparta dlouho nic nebezpečného nevytvořila, pak ovšem vypálil z vrcholu pravého kruhu Erik Thorell a puk zaplul až do sítě – 1:0.

Ve druhé třetině měla Sparta dál navrch, skóre se ovšem neměnilo. Kladno sehrálo jen velmi špatně svoji přesilovou hru a k zakončení z předbrankového prostoru se potom dostal jak Zikmund, tak Melka. Ani jeden z nich ale neuspěl. Pražané se i přes nápor příliš nedostávali do gólových možností a navýšit mohli až v závěru třetiny. Kousal dostal v početní výhodě puk před odkrytou klec, ale Bow se skvěle přemístil.

Start závěrečného dějství vyšel domácím perfektně. Už ve druhé minutě podpořil útok Martin Jandus a svižnou ranou k protější tyči navýšil rozdíl – 2:0. Sparťanská defenziva pak přestála šance kladenské první lajny a Řepík mohl přidat třetí branku. Únik ovšem neproměnil. To Ostap Safin už byl ve své šanci úspěšnější. Volný puk poslal pohotově mezi Bowovy betony a přidal další zásah – 3:0. Kladno se pak ještě zvedlo, mělo tlak a více než pět minut před koncem odvolalo gólmana. Jenže Bláha netrefil prázdnou branku a Pavel Kousal o chvíli později vyrazil vpřed. Kotouč do sítě nedostal, Plekanec ho ale fauloval v jasné příležitosti a domácím byl přiznaný gól – 4:0.