18:00
18:00

Rytíři nestačili na Mladou Boleslav, na jejím ledě nedali ani gól

2. 10. 2022 od Redakce / Foto: Jan Pavlíček
Kladno v Mladé Boleslavi nepředvedlo dobrý výkon a prohrálo 0:4. Rytíři v každé třetině dostali po jedné brance a v závěru inkasovali do prázdné klece. Bruslaři měli po celý zápas vysokou střeleckou převahu a hned několikrát ztroskotali na skvěle chytajícím Adamu Brízgalovi. Kladeňáci nedosáhli ani na jeden gól a prohráli podruhé v řadě.
2022/2023, Tipsport extraliga, 7. kolo,  neděle 2.10.2022, ŠKOENERGO Aréna, M. Boleslav
4:0
1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 9. Kousal (Pýcha. Stránský), 29. Fořt (Stránský, Kotala), 45. Kantner (Kousal, Stříteský), 60. Stránský (Fořt). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Pavel Kousal – Adam Brízgala.

diváci3233
Mladá Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk, Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Šťastný, Lantoši, Aberg – Kotala, Fořt, Stránský – Kantner, Najman, Kousal – Lunter, Bičevskis, Eberle.
Kladno: Brízgala – Dotchin, Slováček, Ticháček, Sotnieks, Kehar, Cibulskis – Procházka, Plekanec, Kubík – Brodecki, Klepiš, Babka – Zikmund, Filip, Beran – Bláha, Indrák, Melka.

Mladá Boleslav vstoupila do utkání velmi aktivně a od prvních minut se tlačila za vedením. Adam Brízgala si ale vedl skvěle a zastavoval jednu střelu za druhou. Rytíři si pak mohli pomoci přesilovou hrou, nesehráli ji ale dobře a brzy byli sami vyloučení. To bruslaři početní výhodou nepohrdli a dvě sekundy před koncem trestu se ranou z první přesně trefil Pavel Kousal – 1:0. Zakrátko si domácí zahráli ještě přesilovku pěti proti třem, jenže obrovský tlak v branku nepřeměnili i kvůli skvělému Brízgalovi.

Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil. Mladá Boleslav byla dál jasně aktivnější a kladenský gólman musel čelit jedné šanci za druhou. Dlouho odolával, až po osmi minutách hry zůstal Tomáš Fořt volný mezi kruhy a svižnou ranou rozvlnil síť – 2:0. Kladno se opět mohlo vrátit do hry přesilovou hrou, ale v této disciplíně nebylo nebezpečné. Naopak domácí vyrazili vpřed a Brízgala musel vytáhnout dva perfektní zákroky. Až při další početní výhodě si Kladno vytvořilo větší tlak, ale neprosadil se ani Beran z bezprostřední blízkosti.

Vstup do závěrečné části Rytířům opět nevyšel. Dotchin byl nedůrazný před brankovištěm a Matyáš Kantner se dostal k dorážce na 3:0. Po Plekancově chybě v obranném pásmu mohl ještě navýšit Najman, tváří v tvář Brízgalovi však neuspěl. Bruslaři pokračovali i dál ve skvělém výkonu, jenže v přesilové hře trefil Kousal jen tyč odkryté brány. Zbytek možností zlikvidoval brankář Rytířů. Hosté mohli dát alespoň čestný zásah čtyři minuty před koncem, Kubík ale odkrytý kout branky netrefil a minul bránu. Dvě minuty před koncem pak kladenská střídačka sáhla ke hře bez gólmana. Ani tak ale Rytíři na střelecký úspěch nedosáhli. Naopak Jan Stránský dvanáct sekund před sirénou trefil odkrytou klec – 4:0.

Mladá Boleslav: Petr Haken: Věděli jsme, že Kladno odehrálo dobré zápasy. Do utkání jsme vstoupili s velkým, ale správným respektem. Během třetin jsme ani jednou neinkasovali, i když kolem branky mělo Kladno nebezpečné situace. Předvedli jsme výborný týmový výkon, za který jsme si zasloužili vyhrát. Musím pochválit defenzivu a brankáře.

Kladno: Otakar Vejvoda: Soupeř vyhrál zaslouženě 4:0. Bylo to poprvé v sezoně, kdy byl soupeř výrazně lepší.