5:2
2:0
5:3
1:4

Kladno má za sebou první přátelák před baráží. Kolín utkání otočil a vyhrál 3:2!

24. 3. 2022 od Lukáš Jůdl / Ilustrační foto: Roman Mareš
Rytířům se nevydařil první přátelský zápas před blížící se baráží. Kladno sice v Kolíně vedlo 2:0, ale ve třetí třetině soupeř skóre otočil a vyhrál 3:2. V kladenské sestavě chyběl brankář Landon Bow či obránce Jake Dotchin.
2021/2022, Tipsport extraliga,  čtvrtek 24.3.2022, Zimní stadion Kolín
Kolín
3:2
0:0, 0:2, 3:0

Branky a nahrávky: 48. Lukáš Pajer, 49. David Šafránek (Zdeněk Král.), 55. Štohanzl – 21. Nicolas Hlava (Tomáš Plekanec), 36. Jakub Babka (Matyáš Filip, Filip Kuťák)

využití0:0
střely na branku29:32
diváci2559
Kolín: Sejpal (od 47. Burda) – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Čáp, Čížek, Zorko – Sklenář, Šafránek, Král – Jankovský, Štohanzl, Ouřada – Síla, Morong, Pajer – Zumr, Matějček, Poppel.
Kladno: Janus (Stahl) - Wood, Ticháček, Donaghey, Arzamascev, Baránek, Kehar, Suchánek - Hlava, Plekanec, Kubík - Pytlík, Zikmund, Melka - Jágr, Indrák, Beran - Babka, Filip, Kuťák.

Rytíři nenastoupili v Kolíně v plné sestavě. Chyběl třeba obránce Jake Dotchin a do brankoviště se postavil Jaroslav Janus. První třetina byla z obou stran velice vlažná a skončila bez branek.

Do druhé části vstoupili Rytíři mnohem aktivněji. Čtyřiatřicet vteřin po první pauze se do domácí brány trefil Nicolas Hlava, kterému přihrával Tomáš Plekanec - 0:1. Ve 36. minutě se Kladno dostalo z kolínského tlaku a protiútok potrestal Jakub Babka - 0:2.

Třetí třetina patřila jednoznačně domácím. Kozlové snížili ve 48. minutě díky trefě Lukáše Pajera do růžku kladenské brány - 1:2. O minutu později bylo vyrovnáno, když Januse překonal David Šafránek - 2:2. Otočka přišla poté, co Plekanec trefil clonícího obránce a odražený puk si našel Martin Štohanzl, který pláchl do brejku a rozhodl o vítězství Kolína - 3:2.