Obrázek
Preview

Virózou zdecimovaní Rytíři v neděli vyzvou Liberec

10. 12. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Hokejové Kladno srazila viróza a řada hráčů ulehla s nemocí do postele. Poslední zápas proti Pardubicím se proto odložil, ještě jedno utkání ale Rytíři musí před reprezentační přestávkou sehrát. V neděli od 16 hodin vyzvou Liberec.

Velká marodka sužuje mužstvo i nadále, proto nebude do poslední chvíle jasné, kdo bude připravený nastoupit a v jaké sestavě nakonec Rytíři vyjedou proti Bílým Tygrům. Poslední utkání pro nemoc odložili, teď už ale budou bojovat o další body.

Posledním odehraným utkáním Kladna tedy zůstává vítězné domácí představení proti Karlovým Varům. To Rytíři zvládli, soupeři povolili jen jedinou branku a v konečném součtu zvítězili 4:1. Do tabulky zapsali další tři body a celkový zisk zvýšili na 28 bodů. I tak je ale Kladno v extralize nadále poslední. Českobudějovický Motor i Litvínov navíc v posledních duelech zvítězily a bodově se vyhoupli právě před kladenské hokejisty. Co se týče odehraných utkání, Rytíři jsou momentálně vyrovnaní s Českými Budějovicemi, na které ztrácí dva body, a mají o jeden sehraný zápas méně než Litvínov. Ten má k dobru tři body.

Dalším soupeřem Kladna bude Liberec, který se zatím určitě nenachází na takové pozici v tabulce, jak by si představoval. Bílí Tygři totiž posbírali z 26 utkání 35 bodů a zatím jsou až na deváté příčce. V posledních dvou kolech navíc padli, a tak se budou chtít vrátit zpátky do vítězné nálady. Po výhře 2:0 v Karlových Varech Liberečtí neuspěli doma proti Vítkovicím a zapsali porážku 2:3 po samostatných nájezdech. Naposledy pak Severočeši přivítali Spartu a v defenzivní bitvě neuspěli. Po inkasované brance ve druhé třetině padli 0:1. Série domácích utkání se pro ně tedy zatím nevyvíjí ideálně.

Co se týče týmových statistik, Liberec je ve většině ohledů průměrný. Nasázel 69 branek (8. místo v extralize) a inkasoval přesně o jednu méně (8. místo). Zatímco v oslabení se Bílým Tygrům daří a v průměru ubrání 81,25 % všech oslabení, přesilovky jsou zatím jejich slabinou. Severočeši využijí v průměru jen 15,24 % početních výhod a v tomto ohledu není v soutěži žádný horší tým. Individuálně se daří bekovi Uvisi Janisi Balinskisovi (7+11) a útočníkům Michalu Birnerovi (4+14) a Tomáši Filippimu (3+14). V brance je jasnou jedničkou Petr Kváča (92,23 %), ale dobrá čísla má i Jakub Neužil (93,94 %). Ten však zatím dostal šanci pouze třikrát.

Vzájemné zápasy

Zápasy mezi Kladnem a Libercem v této sezoně zatím patří domácím týmům. Na body jsou na tom ale o něco lépe Rytíři! Ti totiž napoprvé pod Ještědem zahráli velmi dobře a ještě na začátku třetí třetiny vedli o dva góly. Soupeř ale srovnal a nakonec se radoval z bonusového bodu. Kladno padlo 3:4 po samostatných nájezdech. Doma už si ale Rytíři s Bílými Tygry poradili. Dvakrát smazali ztrátu a nakonec brali tři body za vítězství 3:2.

Utkání 28. kola Tipsport extraligy Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno se odehraje v liberecké Home Credit Areně v neděli 11. prosince od 16:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.