1. kolo,  sobota 12.9.2020
Kladno
Kolín
7:1
6. kolo,  středa 16.9.2020
Kladno
Slavia
2:4
3. kolo,  sobota 19.9.2020
Vsetín
Kladno
4:3p
4. kolo,  středa 23.9.2020
Kladno
Havířov
5:1
5. kolo,  sobota 26.9.2020
Litoměřice
Kladno
3:2p
2. kolo,  středa 16.9.2020
Kladno
Přerov
Odloženo
7. kolo,  středa 30.9.2020
Poruba
Kladno
18:00
8. kolo,  sobota 3.10.2020
Kladno
Jihlava
16:00
9. kolo,  středa 7.10.2020
Třebíč
Kladno
17:30
10. kolo,  sobota 10.10.2020
Frýdek-Místek
Kladno
16:00
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
Preview

Ve čtvrtek proti Motoru: Budějovice jsou nepříjemný soupeř, říká Ondřej Bláha

12. 8. 2020 od Ondřej Hradecký/Lukáš Jůdl
Tři zápasy ve čtyřech dnech a z toho druhý doma. Tak právě na ten se připravují kladenští Rytíři, kteří ve čtvrtek 13. srpna od 18:00 hostí ČEZ Motor České Budějovice. Extraligový nováček je Kladnu dobře znám a útočník Ondřej Bláha, který v úterý rozhodl duel proti pražské Spartě ví, že půjde o nepříjemného soupeře. Více v předzápasovém preview.

Vítězný úvod proti rivalovi

Během úterního večera zavítala na kladenský ČEZ stadion pražská Sparta a domácím hokejistům se podařilo favorizovaný pražský celek dokonale zaskočit. Především zásluhou výtečného výkonu debutujícího gólmana Andreje Košarišťana a povedeného představení několika mladíků se zrodila výhra Rytířů 3:2.

V táboru soupeře může vládnout pozitivní atmosféra, protože po nepovedeném zápase na Spartě (prohra 2:5) se dokázal Motor výrazně zvednout a v úterním zápase si poradil s Plzní, kterou porazil 4:2. "Budějovice byly vždycky nepříjemný soupeř a my to známe z první ligy. Musíme jít do toho stejně jako proti Spartě," zdůrazňuje před utkáním útočník Rytířů Ondřej Bláha, který právě utkání s Pražany rozhodl krásnou trefou pod horní tyč.

Melka a Guman s budějovickou stopou

V případě Antonína Melky už je to nějaká doba od působení na jihu Čech, protože zkušený útočník hrál v Českých Budějovicích v sezóně 2013/14, kdy si za 17 zápasů připsal 16 bodů (4+12). Pro Tomáše Gumana jde o zkušenost o něco aktuálnější, rychlý křídelník v Motoru působil během svých juniorských let, aby následně v letech 2015-2017 nakoukl i do A-týmu, kde si za 56 zápasů připsal šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. V sestavě čtvrtečního soupeře figuruje Roman Přikryl, který za Kladno odehrál v minulosti dvě sezony.

Soupeř vyvolává vzpomínky na úspěšnou baráž

Poslední střety kladenských s Motorem se datují zpátky do jara 2019, kdy Rytíři svého soupeře udolali hned čtyřikrát během úspěšné baráže. Nejpamátnějším zápasem zůstává ten poslední, kdy Kladno díky čtyřem brankám nestárnoucího Jaromíra Jágra porazilo Motor na jeho ledě a definitivně pečetilo svůj návrat do nejvyšší soutěže. Z posledních deseti soutěžních zápasů Rytíři vyhráli hned sedmkrát, lze tedy napsat, že se jim na nadcházejícího soupeře poměrně dobře daří.

Omezení kvůli koronaviru stále platí

Na níže uvedené mapě stadionu mohou diváci vidět upravený plánek sektorů. Stále platí, že kvůli celoplošným nařízením musí diváci respektovat několik pravidel:

  • Na stadionu musí mít každý po celou dobu utkání roušku či jinou ochranu úst.
  • Každý nově vytvořený sektor má svůj vchod a východ.
  • Diváci musí sedět pouze na sedadle, které mají na své vstupence.
  • Diváci musí být pouze v prostoru sektoru, do kterého si zakoupili vstupenku. Chození mezi jednotlivými sektory je zakázáno.
  • Každá druhá řada a každé druhé sedadlo musí zůstat prázdné. I v případě, že na utkání dorazí vícečlenná rodina, musí zůstat jedno sedadlo volné. Na klíně smí sedět pouze dítě do 12 let.
  • U každého vchodu budou umístěny stojany s dezinfekcí na ruce. Žádáme všechny fanoušky, aby dodržovali zvýšenou hygienu.
  • Kapacita vozíčkářů je omezena na 3 (+ doprovod). Každý vozíčkář se musí nejpozději 24 hodin před zápasem nahlásit na emailové adrese info@rytirikladno.cz.
  • Sektor stání bude znovu otevřen, ale jen pro členy fanklubu, které kontaktuje jeden z hlavních členů Jaroslav Zelenka. Zdůrazňujeme, že fanoušci v sektoru stání musí striktně dodržovat dvoumetrové rozestupy, nošení roušek a všechna další nařízení.
  • Stánky s občerstvením budou ve všech rozích stadionu otevřeny.