středa 5.4.2023
Kladno
Pardubice "B"
8:4
1. kolo,  neděle 16.4.2023
Kladno
Zlín
1:0
2. kolo,  pondělí 17.4.2023
Kladno
Zlín
3:1
3. kolo,  čtvrtek 20.4.2023
Zlín
Kladno
1:7
4. kolo,  pátek 21.4.2023
Zlín
Kladno
0:1
Obrázek
Klub

Týden s Knights Foundation: Pomozte společně s kladenskými Rytíři těm, kteří to potřebují!

30. 5. 2022 od Klub
První červnový týden se ponese v duchu pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Vedení Rytířů se rozhodlo podpořit pět subjektů částkou 50 000 korun z transparentního účtu Knights Foundation, tedy z klubové nadace. Pomozte společně s námi!

Nadační fond Knights Foundation byl představen v sezoně 2019/20 a od té doby pomohl stovkami tisíc mnohým jednotlivcům i skupinám, které potkala životní překážka. Nyní Rytíři věnují dalších 50 tisíc korun dalším svým příznivcům, kteří to potřebují. "Finanční pomoc od klubu je jedna věc, ale přejeme si, aby to u ní neskončilo. Budeme rádi, když se do pomoci zapojí spolu s námi i naši fanoušci," přeje si Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí Rytířů.

Níže představujeme ty, kterým během prvního červnového týdne budeme pomáhat a vy můžete s námi.

Jakub Vybíral

Ve fotbale fandí pražské Slavii, v hokeji ale zásadně Rytířům. Jeho zdravotní stav mu však neumožňuje, aby navštívil nějaký ten zápas osobně. "Potřebuji prostředky na automobil s elektrohydraulickou plošinou. Díky tomu budu moct jezdit na sportovní zápasy, ale také třeba na výlet s rodiči či na rehabilitace. Rodiče jsou už v důchodu a já si také ten speciálně upravený vůz nemohu dovolit. Celkem potřebuji 1 300 000 korun," popisuje Jakub, který od narození trpí DMO spastickou kvadruparézou. 

Vladimír Skrčený

Vladimír sloužil dlouhých 27 let u policie. Úraz na lyžích, který se mu přihodil v roce 2019, znamenal invaliditu třetího stupně. Zranění má trvalé následky na jeho levé ruce, se kterou už Vladimír není schopen hýbat, což ovlivňuje i jeho stabilitu. "Celý život jsem byl aktivní sportovec. Mimo fotbal jsem jezdil rád na lyžích a na kole. Rád bych si pořídil lehotříkolku Ti Fly-X od firmy Azub, abych mohl alespoň takto nadále sportovat," říká Vladimír. Na lehotříkolku potřebuje asi 110 tisíc korun. Přes sbírku Donio (můžete přispět i vy ZDE) vybral přes 90 tisíc. 

Zdeněk Čtvrtníček

Zdeněk byl aktivním hokejistou. Před dvaceti lety však byl součástí automobilové nehody, po které byl upoután na invalidní vozík. Před pěti lety pro něj přátelé uspořádali první fotbalový turnaj a výtěžek z něj Zdeněk využil na léčbu operací kmenových buněk. Teď mu na stejný typ léčby přispějí i Rytíři. Zdeňkův transparentní účet, na který můžete přispět, je ZDE.

Ukrajinští uprchlíci na Kladně

Mykhaylo Olar, rodák z ukrajinského Černovce, který už několik let žije na Kladně a po nedávném vypuknutí válečného konfliktu se stará o ukrajinské uprchlíky, kteří našli azyl právě v největším Středočeském městě. Rytíři se tak připojují k vedení Statutárního města Kladna a Ukrajincům, kteří jsou nyní na Kladně, pomohou finančním darem za účelem humanitární pomoci a koordinační činnosti.

Charitativní benefiční koncert v Českém Krumlově

Nejen v Kladně a okolí mají Rytíři své příznivce. Někteří se sejdou i letos na konci června (25.6.2022) v Českém Krumlově, kde se bude konat v tamním Městském divadle Český Krumlov charitativní benefiční koncert. Výtěžek z něj, ke kterému se Rytíři připojují, pomůže dětem, které onemocněli rakovinou a leukémií. 

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU