52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
 středa 17.4.2024
Kladno
Vsetín
4:1
 čtvrtek 18.4.2024
Kladno
Vsetín
7:2
BAR3,  neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
 neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
18:00
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
Mládež

Týden hokeje přilákal na kladenský zimák 84 dětí, dohlížel na ně i Jágr

16. 1. 2024 od Tisková zpráva / Foto: Roman Mareš
Rytíři Kladno otevřeli Týden hokeje hned v pondělí 15. ledna. Celorepubliková náborová akce, kterou kluby pořádají za podpory Českého hokeje, přilákala na kladenský ČEZ stadion 84 dětí. Nejrychlejší kolektivní sport si vyzkoušely děti pravidelně docházející na školičku bruslení i úplní nováčci, kteří stáli na bruslích vůbec poprvé.

Největší náborová akce, kterou Rytíři pořádají ve spolupráci s Českým hokejem a generálním partnerem Kaufland se uskutečnila v pondělí 15. ledna odpoledne. Na zimák k registraci dorazilo 84 dětí ve věku od tří do osmi let. Hodinový trénink na ledové ploše osobně dozoroval Jaromír Jágr, s dětmi přišli dovádět i Jakub Babka, Ondřej Slováček a Václav Veber. Poslední jmenovaný u té příležitosti zavzpomínal na své hokejové začátky.

„Začínal jsem asi ve čtyřech nebo pěti letech v Berouně. K hokeji mě přivedl táta, ale musím poděkovat hlavně mamince, která se se mnou na ledě tahala. Takové možnosti, jako mají děti dnes, jsme neměli. Dnes tady je spoustu trenérů, kteří dětem pomáhají. Je super, že se to takto posouvá,“ pochvaloval si čtyřiadvacetiletý odchovanec Rytířů, který se letos usadil v kádru extraligového áčka.

Svého syna přivedla na kladenský zimák i Barbora Špotáková. „Manžel i oba moji kluci chodí fandit Kladnu, a protože toho mladšího hodně baví bruslení, tak jsem se ocitla tady,“ usmívala se dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem a dodala: „Chodíme sem na školičku bruslení od podzimu, naučil se na bruslích velmi dobře. Dneska konečně dostal hokejku a je nadšený. Mně to je, přiznám se, trošku vzdálené, ale když to kluka baví, jsem za to jako máma ráda.“

A bavilo se i více než osm desítek dalších dětí, z nichž některé stály na bruslích vůbec poprvé. Ti, kdo náborovou akci propásli, nemusí zoufat. Své dítě mohou na kladenský zimák přivést na školičku bruslení, která se koná každou sobotu od 8:30 do 9:30 a každé pondělí od 17:15 do 18:15. Klub zároveň láká rodiče předškoláků na pátek 9. února, kdy dětem a rodičům předvede, jak vypadá běžný den hokejového prvňáčka, který se zapíše na Základní školu Brjanská.

„Za poslední roky to byla nejlepší účast. Dětí jsme tu měli vždycky hodně, ale teď jich bylo určitě více než minule a předminule,“ říká koordinátorka rytířské mládeže Petra Kvasilová a dodává: „Za tuto akci patří velké poděkování Českému hokeji, díky jehož kampani nám na stadion přichází ještě více dětí než běžně. Zároveň děkujeme Kauflandu za podporu našeho klubu, tohoto projektu a hokeje obecně.“

FOTOGALERIE

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU