Obrázek
Preview

Rytíři míří do Brna, kde se v pátek porvou o první vítězství v sezoně

22. 9. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno má na programu druhý venkovní zápas v řadě. V pátek se pokusí v Brně vybojovat první výhru v tomto ročníku extraligy. Proti bude Kometa, která nedokázala navázat na úvodní vítězství a naposledy podlehla českobudějovickému Motoru. Utkání odstartuje v 18 hodin.

Dva body. Takový je zatím bodový stav hokejového Kladna po úvodních dvou kolech. Rytíři v prvních zápasech prohrávali pouhých 14 sekund, přesto zapsali dvě porážky a v tabulce jsou zatím desátí. Doma proti Pardubicím vedli Rytíři ještě čtyři minuty před koncem třetí třetiny o dvě branky, nakonec ale dvakrát inkasovali a prohráli 4:5 v prodloužení. Podobný vývoj pak mělo i utkání v Liberci. Kladeňáci znovu ve třetí části měli k dobru dva góly, jenže nakonec padli 3:4 po samostatných nájezdech. Po dvou dobrých výkonech tak stále čekají na první vítězství v sezoně.

Úvod ročníku se v kladenských barvách parádně vydařil útočníkovi Matěji Beranovi, který v úvodních dvou zápasech zapsal hned tři vstřelené góly! Po dvou kanadských bodech pak posbírali Adam Kubík (2+0), Albert Michnáč (1+1), Martin Procházka (1+1) a Jakub Babka (0+2). Oba dosavadní zápasy odchytal kanadský brankář Landon Bow, jenž drží úspěšnost svých zákroků na hodnotě 90,36 %. Co se týče vstřelených gólů, drží Rytíři dělené čtvrté místo napříč soutěží. Zatím to ale skřípe v defenzivě. Více branek než Kladno inkasoval už pouze Litvínov.

Rytíři se v pátek postaví Kometě Brno, která odstartovala nový extraligový ročník soubojem s Karlovými Vary. Brno na domácím ledě ztrácelo, od druhé třetiny ale předvedlo parádní výkon. Dvakrát se trefili Kim Strömberg a Luboš Horký a Kometa nakonec zvítězila s přehledem 6:1. Ve druhém kole ale přišel náraz. Brněnští hokejisté nastoupili v Českých Budějovicích bez své velké posily Tomáše Kundrátka, který utrpěl zranění prstu, a prohráli 2:6. Po úvodních dvou kolech tak mají na svém kontě tři body a v tabulce jsou sedmí.

Vstup do ročníku se v Kometě vydařil nejlépe útočníkovi Lubošovi Horkému, který už stihl nastřílet tři branky. Tři asistence pak přidal Marek Ďaloga a velmi dobře se uvedla i finská posila Kim Strömberg. Ten vstřelil v prvním zápase dva góly, podle posledních informací by měl být ale v současnosti zraněný. Co se týče dalšího bodování, mají na svém kontě po dvou bodech také Andrej Kollár (1+1), Eduard Šalé (1+1), Adam Zbořil (0+2) a Radek Koblížek (0+2).

Utkání 3. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Kometa Brno se odehraje v brněnské Winning Group Areně v pátek 23. září od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.