Sobotní dopoledne patřilo na zimním stadionu na Kladně náborové akci Pojď hrát hokej, kdy bylo umožněno dětem ve věku od 4 do 8 let se zdarma zaregistrovat a vyzkoušet si hokejový trénink. Po otevření bran ČEZ Stadionu v 8:00, kdy akce začínala úvodní registrací, se zde konal organizovaný trénink pod vedením zkušených trenérů mládeže Rytířů Kladno, který probíhal pro příchozí zcela zdarma. Tato akce již navazovala na úspěšný zářijový turnus, kdy se Rytíři stali v počtu přihlášených dětí dokonce nejlepším klubem v republice! Lednový termín opět přilákal spoustu nadějných hokejistů, kdy se konečné číslo vyšplhalo až na 65.
Během tréninkové jednotky tedy nezáleželo na tom, jakými zkušenostmi či bruslařskými schopnostmi dítě oplývá, nýbrž byl trénink přizpůsoben tak, aby se děti nenudily, osvojily si základní dovednosti a hlavně aby se jim hokej zalíbil. Pokud jste nedisponovali bruslemi, helmou či dalším potřebným vybavením, bylo možné si vše vypůjčit po předchozí domluvě s hlavní koordinátorkou akce Petrou Kvasilovou.
Podobně jako při zářijovém termínu bylo na ledě vše pod dohledem několika trenérů z mládežnických kategorií Rytířů, kdy hlavní slovo patřilo Jaroslavu Rittigovi, jenž vede B tým kladenských šesťáků. Zároveň se také do trénování zapojili hráči současného kádru A-týmu jako Josef Trojna či Tomáš Vandas. Na chvilku se mihnul na ledě i Radek Smoleňák, který však působil spíše v roli rodiče. Právě jihlavský odchovanec a současný obránce Rytířů Tomáš Vandas vzpomíná na své hokejové začátky trochu rozpačitě: „Moje hokejové začátky byly trochu těžší, protože já jsem chodil na led tak maximálně jednou týdně, i když to v tomto věku nemělo ve výsledku velkou roli. Možná mi pomohlo, že jsem byl odmalička vedený jen k hokeji. Jen přes léto jsem občas zkusil tenis nebo fotbal." Následně dodává, že role trenéra mu rozhodně není cizí: „Byla to pro mě příjemná změna, kdy se člověk může věnovat dětem. Sám mám již hotovou základní trenérskou licenci. V Jihlavě jsem s tátou trénoval děti, takže s tím už mám zkušenosti a je to něco, co bych rád po hráčské kariéře praktikoval." Účast právě hráčů A týmu dodala dětem chuť a potřebný entuziasmus: „Bylo nám řečeno, abychom sem přišli a pomohli trenérům na ledě. Udělalo to radost i dětem, že najednou vedle nich bruslí někdo, na koho se chodí dívat."
V trochu odlišné roli se pak na stadioně nacházeli Radek Smoleňák či aktuálně zraněný brankář Kladna Štěpán Lukeš, který přivedl na nábor svého syna. Uvedl však, že i kdyby byl zdravý, na led by patrně nešel: „Já chci kluka nechat trenérům a nerad bych do toho zasahoval. Nechci totiž, aby si navykl, že má za zády stále tatínka," říká s úsměvem. Sám totiž vzpomíná na své první hokejové krůčky v podobném duchu: „Byl jsem ze začátku trochu hozený do vody mezi žraloky. Bylo to ve stylu jdi tam a nějak se přizpůsob. Tudíž se snažím, aby i náš kluk se odmala snažil poslouchat autority a nebyl stále uvázaný na tátu." Zároveň také hodnotí celou akci právě z pohledu rodiče: „Je to super, protože svaz dělá tuto akci pro to, aby se mohli již odmala tvořit nové talenty a hvězdy tak, jako se to dělá v Americe. Doufám tedy, že to bude do budoucna jen prospěšné."
Všechny děti, které akce Týden hokeje zaujala, mohou navštěvovat školičku bruslení Rytířů na Kladně. S případnými dotazy se můžete obrátit na koordinátorku kladenské mládeže Petru Kvasilovou na e-mailové adrese petra.kvasilova@rytirikladno.cz.