Obrázek
Preview

Rytíři jedou v sobotu do Litoměřic, překoná Šapovaliv Jágrův rekord?

25. 9. 2020 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš a Josef Poláček
Kladno zvládlo domácí zápas proti Havířovu a po dobrém výkonu zapsalo do tabulky Chance ligy tři body. Další budou chtít Rytíři na své konto přidat už v sobotu, kdy se od 17 hodin představí na ledě Litoměřic.

Rytíři se oklepali a smetli Havířov

Rytíři nebyli po úvodních třech zápasech sezony v dobré pozici. Po úvodní výhře prohráli doma se Slavií 2:4 a ze Vsetína si odvezli pouze bod za porážku 3:4 v prodloužení. Pro domácí duel s Havířovem tedy trenéři udělali několik změn v sestavě a přesuny přinesly kýžený efekt! Kladeňáci byli od úvodu lepší a už na konci první třetiny vedli 3:0! V závěrečném dějství pak přidali ještě dva zásahy a mohli zvítězit s čistým štítem, Andrej Košarišťan ale v poslední minutě přece jen inkasoval. I tak z toho nakonec bylo vítězství 5:1 a hlavně pozitivní výhled do dalších zápasů.

Překoná Šapovaliv Jágrův rekord?

V utkání proti Havířovu se prezentoval skvělým výkonem mladý útočník Matyáš Šapovaliv, který si v lajně skvěle sedl se zkušenějšími Nicolasem Hlavou a Tomášem Gumanem. Kladenský talent zapsal své první dva body v dospělém hokeji za dvě asistence a jasně ukázal, že místo v áčku si zaslouží. Nyní navíc může přepsat letitý rekord kladenského hokeje! Dosud je nejmladším klubovým střelcem v historii Jaromír Jágr, který svoji první branku za A tým vstřelil v 16 letech, 7 měsících a 19 dnech. A právě jeho může Šapovaliv překonat! Má na to už ale jen pouhé dva zápasy. Prosadí-li se v sobotu, překoná Jágra o 5 dní, vstřelí-li branku až ve středu, překoná českou hokejovou legendu o pouhý den!

V zápasech Stadionu padá hromada branek

A právě sobotní zápas by mohl být pro Šapovaliva ideální příležitostí ke vstřelení premiérové branky! V zápasech Litoměřic totiž zatím padá spousta gólů – a to na obou stranách! Po čtyřech odehraných utkáních má Stadion celkové skóre neuvěřitelných 18:23. Více gólů vstřelila jen vedoucí Poruba, druhý nejvyšší počet inkasovaných branek pak má na svém kontě Šumperk. A i ten dostal o pět gólů méně!

Celkové skóre pochopitelně hodně nabobtnalo kvůli debaklu na ledě Sokolova. Odtamtud odjel Stadion s hrozivou porážkou 5:12! Divočina to byla ale i v dalších duelech. Litoměřice porazily Šumperk 5:3 a naposledy prohrály s Ústím nad Labem 4:5 po prodloužení.

Vysoký počet vstřelených branek se pochopitelně projevuje také na individuálních statistikách litoměřických hráčů. Nejproduktivnější je Martin Procházka (2+4), kterému zdatně sekundují Matěj Beran (2+3) a Patrik Miškář (2+2). Dá se očekávat, že proti Rytířům nastoupí také talentovaný Petr Hašek (1+1), který před sezonou vyměnil kladenský dres za trikot extraligové Sparty. Dosud všechny zápasy ale odehrál za prvoligový Stadion. Známou tváří pro fanoušky Rytířů je také zkušený útočník Peter Jánský (1+2). Nepříliš oslnivé statistiky zatím zapsali oba litoměřičtí brankáři. Tomáš Král zapsal během 4 duelů úspěšnost 85,04 % a Adam Beran, který ho jednou střídal, dokonce pouhých 76,47 %.

Utkání 5. kola Chance ligy HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno se odehraje v litoměřické Kalich Areně v sobotu 26. září od 17:00.