pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Klub

Řízný bek Libor Procházka slaví kulaté padesátiny!

25. 4. 2024 od Redakce
Málokdo se může pyšnit tolika ligovými zápasy za Kladno. Libor Procházka jich za svou kariéru odehrál 518 a klubu, do kterého jako kluk přišel z rodné Vlašimi, zůstal věrný i po konci aktivní hráčské činnosti. Dnes slaví 50. narozeniny a Rytíři mu k nim přejí všechno nejlepší!

Libor Procházka se proslavil jako hráč, který uměl rozdat i přijmout rány, poprat se, ale i dirigovat přesilovky. Všestranný obránce je jedním ze čtyř desítek členů Síně slávy kladenského hokeje, a to z mnoha důvodů. S 518 soutěžními utkáními v kladenském dresu se řadí mezi TOP 20 hráčů v bezmála stoleté historii klubu a s 35 brankami uzavírá elitní patnáctku v historické listině klubových střelců z obranných řad. Navíc má zlato z olympijských her v Naganu, o rok později se stal mistrem světa a dvakrát bral na světovém šampionátu bronz.

Do Kladna přišel Procházka z Vlašimi. V A-týmu debutoval už v sedmnácti letech, a i když ve své první sezóně mezi muži nastoupil jen do osmi zápasů, později se v nabité kladenské obraně usadil. Po individuální stránce se mu obzvlášť vydařila sezóna 1994/1995, ve které nastřílel čest branek a na 16 nahrál, rok nato nastřílel ještě o dvě branky navíc, což je na obránce velmi solidní počin. Po štacích ve švédských týmech AIK Stockholm, Skeleftea a Leksand, ale i českých anabází v Třinci, Karlových Varech nebo Spartě se na závěr bohaté kariéry vrátil do Kladna. Loučení s ním a aktivní hráčskou kariérou bylo bolestivé. Procházka odehrál poslední zápas před 10 lety. Kladno tehdy porazilo Olomouc 2:1, i tak ale na pět let opustilo nejvyšší soutěž. Navzdory smutnému konci Libor Procházka platí za jednoho z nejlepších obránců v novodobé historii nejen kladenského hokeje. Své zkušenosti dnes předává jako trenér osmé třídy Rytířů.

Ke kulatým padesátinám přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a trenérských úspěchů!

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU