pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
Klub

Rivalita jde stranou, Rytíři podpoří bojovníka Ondřeje Buchtelu

10. 7. 2020 od Tisková zpráva
Hokej je sport, který lidé milují po celém světě. Jsou ale i důležitější věci, ve kterých nehraje roli, za který tým zrovna kopete. Rytíři Kladno se rozhodli pomoci hokejistovi, který v této době hraje velmi těžký zápas. Tím bojovníkem je Ondřej Buchtela, dvacetiletý talent, obránce Bílých Tygrů Liberec a Benátek nad Jizerou. Jeho soupeřem je rakovina srdce.

S Ondrou Buchtelou si v mládežnických reprezentacích zahráli i kladenští Rytíři. Ti mu také poslali vzkaz: „V Kladně všichni sledujeme, jak bojuješ. Věříme, že nakonec budeš vítězem ty. Všichni ti držíme palce, drž se,“ vzkázal Šimon Jelínek. „Přesně tak, teď jde rivalita stranou. Jsme s tebou, kamaráde,“ dodal Matyáš Zelingr. „Věřím, že se zase potkáme na modré,“ podpořil "Buchtu" Adam Kubík.

Kladenský klub a jeho nadační fond Knights Foundation pomůže Ondřejovi částkou 20 tisíc korun. „Když každý přidá svou pomocnou ruku, věříme, že se nakonec vybere dostatek finančních prostředků, které pomohou k léčbě. O Ondřejův stav se zajímá i majitel klubu Jaromír Jágr, který mu daroval podepsanou hokejku. Je jen na Ondrovi, jestli si ji nechá, nebo jestli se najde někdo, kdo ji bude chtít vydražit a Ondrovi tak přispět další finanční částkou. My k hokejce ještě připojíme malý dárek a vše mu v nejbližších dnech předáme,“ uvedl tiskový mluvčí Rytířů Kladno Lukáš Jůdl.

Ondrův souboj není lhostejný ani dalším hráčům Kladna. Útočník Nicolas Hlava, který s Buchtelou hrával v Chomutově, vyzval fanoušky, aby vydražili jeho hokejku a také pomohli mladému obránci v této nelehké době.

Svůj rytířský dres vydražil pro Ondru Buchtelu i bývalý kladenský útočník Marek Hovorka.

Hranou hokejku věnoval do dražby pro Ondru Buchtelu kladenský útočník Tomáš Guman.

Pomohli hokejoví Kladeňáci, pomozte i vy!

A pomohli i další hráči, kteří prošli kladenskou kabinu. Šlo například o Tomáše Plekance, Jakuba Voráčka, Davida Šticha či Jana Kloze. Zapojte se i vy a pomozte Ondrovi Buchtelovi, pro kterého byl zřízen transparentní účet: ZDE.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU