Obrázek
Preview

První domácí zápas po osmnácti dnech: ve středu Rytíři hostí Karlovy Vary!

16. 11. 2021 od Foto: Aleš Bedlík a Roman Mareš
Po reprezentační přestávce se opět hlásí o slovo extraliga! Rytíři se ve středu představí po dlouhých osmnácti dnech opět v domácím azylu v Chomutově, kde vyzvou Karlovy Vary. Zápas se hraje netradičně už od 17:10 a bude ho vysílat Česká televize.

Kladno zakončilo zápasovou sérii před reprezentační přestávku veledůležitým vítězstvím nad Zlínem. Po opatrné polovině zápasu Rytíři ztráceli, ještě před druhou přestávkou ale vývoj otočili po gólech Kylea Wooda a Adama Kubíka. A do třetí části se kladenským hráčům rozvázaly ruce! Další branky přidali Jakub Strnad, Antonín Melka a Matěj Beran a Kladno zapsalo jednoznačnou výhru 5:1. Hlavně ale přidalo do tabulky další tři body a před posledními Berany má už desetibodový náskok.

Rytíři během zápasové přestávky rozhodně nezaháleli a sáhli k hráčské výměně. Ze Sparty se vrátil útočník Ladislav Zikmund, který prožil v Kladně úspěšné období a v poslední extraligové sezoně byl jeho velkým tahounem. Opačným směrem pak putoval kladenský odchovanec Jakub Strnad a rychlonohý útočník David Dvořáček, který u Rytířů hostoval právě ze Sparty. Navrátilec Zikmund letos odehrál za Pražany sedmnáct zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly a přidal jednu asistenci. V kladenském dresu si v minulosti velmi dobře rozuměl s Jaromírem Jágrem, se kterým často nastupoval v jedné formaci.

Rytíři budou chtít ve středu vrátit Karlovým Varům vysokou porážku z prvního vzájemného duelu. Kladno tehdy na západě Čech nenavázalo na vítězství nad Litvínovem a prohrálo 4:7. Rytíři sice vedli po Kubíkově gólu, v hrozivé druhé třetině ale o náskok přišli a srovnat už nedokázali. Za Kladno se trefili ještě Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec a Marek Baránek. Dvěma asistencemi se tehdy blýskl Jakub Suchánek, který svému týmu nyní nebude k dispozici. Podruhé v sezoně totiž od disciplinární komise vyfasoval trest na dva zápasy.

Karlovy Vary rozhodně zatím neprožívají sezonu, jakou by si představovaly. V tabulce jsou až dvanácté a na svém kontě mají pětadvacet bodů jako třinácté Vítkovice. Přesto může být Energie spokojena s výsledky před reprezentační přestávkou. Do duelu s Rytíři totiž půjde se dvěma výhrami v řadě. Doma nad Olomoucí vyhráli Západočeši 3:2 v prodloužení, když v 65. minutě rozhodl Michal Plutnar. Se Zlínem to pak už byl daleko jednoznačnější zápas, ve kterém Karlovarští zvítězili 4:1.

Nejproduktivnějším hráčem Energie v této sezoně je zatím útočník Martin Kohout (4+12). Ve skvělých výkonech ale pokračuje také reprezentační útočník Jakub Flek (5+9) a špatně si nevedou ani Michal Plutnar (4+9), Tomáš Vondráček (8+4) a Tomáš Rachůnek (6+6). Karlovarští navíc získali z trápícího se Zlína produktivního útočníka Tomáše Mikúše (za Zlín 4+13). Fanouškům Rytířů je v barvách Energie velmi dobře známý útočník Tomáš Redlich (2+3), který je kladenským odchovancem. Co se týče situace v brankovišti, je jedničkou Karlových Varů opět Filip Novotný (91,74 %).

Utkání 21. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary se odehraje v chomutovské Rocknet Aréně ve středu 17. listopadu od 17:10. Zápas můžete sledovat živě na HokejkaTV a na ČT Sport.