52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
 středa 17.4.2024
Kladno
Vsetín
4:1
 čtvrtek 18.4.2024
Kladno
Vsetín
7:2
BAR3,  neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
 neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
18:00
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
Rozhovor

Postavení v tabulce neodpovídá naší hře, musíme si věřit, říká Tralmaks

6. 10. 2023 od Redakce
Eduards Tralmaks se proti Hradci Králové prosadil hned dvakrát a k třetí brance mu scházelo jen málo. Po zápase hovořil nejen o tom, že se sám začíná cítit lépe, ale i o výkonech týmu. „Hrajeme lépe, než by to mohlo vypadat podle tabulky. Musíme si jen věřit a nebát se,“ velí lotyšský útočník.

Naposledy jsme v Plzni vyhráli po prodloužení, teď bereme bod za porážku v 65. minutě. Lepší se naše hra?

Určitě. Upřímně musím říct, že hrajeme lépe, než by to mohlo vypadat podle tabulky. Musíme do sebe dostat důvěru, že můžeme být mnohem lepší, než jsme. Podívejte se na naše zápasy, někdy dominujeme. Musíme se ale zbavit všech obav. Vždycky, když inkasujeme, tak se začneme bát. Musíme ale hrát svoji hru. Máme jedny z nejlepších útočníků, máme skvělé gólmany, skvělé obránce. Teď musíme otočit stránku, prvních osm zápasů je za námi a z dalších osmi musíme pět šest vyhrát a jít dál.

Proti Hradci jsi vstřelil dva krásné góly, přesto to na vítězství nestačilo. Jak vznikly brankové situace?

První gól padl po krásné přihrávce od Klepiho, já už to tam musel jen uklidit. Druhý gól byla přesilovková souhra, jakou trénujeme dennodenně. Měli jsme štěstí, že Pleky vyhrál buly a Tícha mi to nabil. Takové střely jsem měl i v minulých zápasech, ale nikdy to tam nespadlo. Tentokrát to konečně letělo tam, kam jsem chtěl.

Několik vteřin po druhém gólu jsi měl skvělou možnost na přidání třetí branky. Proč to nevyšlo?

Po gólu jsem zůstal na ledě, pumpoval ve mně adrenalin, takže jsem se ani necítil unavený. Celá lajna to tam dobře sehrála, Jarůšek mi přihrál přes střed a já měl pocit, že jsem to trefil fakt dobře. Brankář se tam natáhl, ale bylo to spíš tak, že jsem se trefil do jeho lapačky, než že by mě tak vychytal.

Měl jsi v hlavě ve zbytku zápasu, že bys mohl zkompletovat hattrick?

Samozřejmě. Pokaždé když hráč dá dva góly, tak to říkají i kluci na střídačce. Já jen opakoval, ať to nezakřiknou. Pořád to ale bylo hlavně o tom, že jsem chtěl, abychom vyhráli. Pak bych byl opravdu šťastný. Takhle jsem sice dal dva góly, ale pořád tomu něco chybí. Dávat góly je ale moje práce, proto mě podepsali. Teď jsem to konečně ukázal.

V prodloužení byla výhra blízko. Puk jsme Hradci téměř nepůjčili, ale přišla jedna chyba a byl konec…

Proto je prodloužení tak krásné. Uděláš jednu chybu a není tam už nikdo další, kdo by to napravil. Uděláš chybu, je z toho tři na dva, uděláš další a je z toho tři na jednoho. Mohlo to dopadnout na obě strany, přál bych si, abychom slavili my. Dopadlo to ale takhle. Teď máme nového hráče ve Smolim, který je neuvěřitelný. V šatně sedí vedle mě a hned jak přišel, tak jsem věděl, že pro nás bude velkou posilou. Mám pocit, že s touhle sestavou můžeme překvapit kohokoliv.

S takovým sousedem v šatně si užiješ hodně zábavy, ne?

To jo, jsem rád, že mám Smoliho vedle sebe. Je s ním zábava, je hodně upovídaný a já taky, takže se hodně bavíme. Hodně mě povzbuzuje, možná je on tím důvodem, že jsem se dvakrát trefil. Nevím. Pořád mě ale plácal po zádech a povzbuzoval mě, abych pokračoval. Máme štěstí, že ho tu máme. Věřím, že s ním podáme dobré výkony.

Na ledě působíš zápas od zápasu lépe. Je to tím, že si zvykáš na nový tým a nové spoluhráče?

Jo, to, že si zvykám na tým, je největší důvod. Je to ale i o tom, že se konečně dostávám zpátky do formy. Léto mi narušila operace, pak mi chvíli trvalo dostat se zpátky. V posledních dvou třech zápasech už jsem se ale cítil opravdu dobře. Konečně mi jezdí nohy a mám radost, že jsem konečně zpátky. Člověk má v hlavě hodně obav – přemýšlí, co se děje, kde je ten starý Eddie. Doufejme, že už je zpátky.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Martin Kolačkovský / Foto: Josef Poláček | 6. 10. 2023

Rytíři dvakrát vedli, nakonec ale berou jen bod. Hradci podlehli v prodloužení

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 5. 10. 2023

Na Kladno zavítá loňský finalista z Hradce Králové! Nastoupí i Radek Smoleňák?

A tým
Klub | 3. 10. 2023

Vstupenky na Hradec Králové v prodeji

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU