3:4
3:4

Poslední domácí utkání v lednu! Ubrání Rytíři svou tvrz před olomouckými kohouty?

25. 1. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Další čtvrtinu extraligy rozehrají Kladenští na domácím ledě proti Olomouci. S tou v prvním letošním duelu před svými fanoušky uspěli. Podaří se jim to i tentokrát a přeruší tím černou sérii?

Energii se podruhé překvapit nepodařilo

V úterý 23. ledna se Kladeňáci představili na ledě Karlových Varů a do tohoto klání vstoupili hodně aktivně, velké šance z kraje střetnutí ale nevyužil nikdo v kladenských barvách. V přečíslení neuspěl Smoleňák a v samostatném úniku Klepiš. Karlovarští šli do vedení zásluhou Jiskry, který dorazil původní Beránkův pokus. Brzy ale přišlo srovnání. V oslabení ujeli Melka se Sideroffem a druhý jmenovaný nadvakrát protlačil puk za Frodlova záda. Velkou šanci měl na začátku prostředního dějství v úniku Jaromír Jágr, ale maskovaný muž v brance Karlových Varů vstříc legendě uspěl. Vzápětí domácí proměnili přesilovou hru a vedli po druhé siréně 2:1. Ve třetí třetině se Energii podařilo stav navýšit a na konečných 4:1 upravili Energetici při kladenském závěrečném risku bez brankáře.

Kladno ztratilo v Olomouci vedení a padlo v prodloužení

Rytíři se s Hanáky střetli naposledy 10. prosince a v duelu na nepříjemném soupeřově ledě se hostům vydařil zejména start utkání. Nejprve Deven Sideroff úspěšně dorazil svůj původně neúspěšný střelecký pokus do brány a následně si Kladeňáci poradili i v přesilové hře. Tralmaks vypálil od modré čáry, Sedláček vyrazil puk a kapitán Smoleňák dopravil zásilku v podobě puku do odkryté klece. Kladenští ale nezvládli dva nadcházející vstupy do třetin a na začátku každé z nich inkasovali. Těsně před třetí sirénou platil stav 2:2. Domácí se v poslední sekundě radovali z vítězné branky, té ale nebylo dosaženo v časovém limitu a muselo se tak prodlužovat. Nastavený čas ale neměl dlouhého trvání. Bambula hned z první příležitosti propálil Bowa a rozhodl o výhře svého týmu 3:2 v prodloužení.

V soubojích s Hanáky Rytíři letos dvakrát prohráli a jednou vyhráli. Právě poslední vzájemné měření sil na Kladně z 27. října vyústilo v dramatickou bitvu, ve které Rytíři uspěli a brali všechny tři body za výhru 3:2.

Olomoučtí v posledním odehraném klání podlehli Litvínovu na jeho ledě 4:1. V předchozích čtyřech duelech třikrát zvítězili (z toho jednou po samostatných nájezdech) a jednou na svého soka nestačili.

Obě zmiňované porážky zapsali svěřenci trenéra Tomajka na ledě soupeře, naopak v domácím prostředí jsou o dost úspěšnější.

Olomoucké mužstvo zdobí týmová soudržnost

V týmu pátečního soka najdeme řadu hráčů, kteří jsou s tímto moravským celkem spjati už několik let. Příkladem je brankář Branislav Konrád, který za kohouty chytá už od ročníku 2015/2016. Slovenský hokejista si zde drží stabilní pozici, kterou potvrzují jeho čísla. Letos má bilanci 91,31 %, což ho řadí do lepšího extraligového průměru. Jako dvojka nastupuje Jakub Sedláček, který inkasuje v průměru 3,51 branky za zápas.

V útoku zažívá přelomový rok Rok Macuh. Slovinský forvard se po přesunu z Chance ligy zabydlel v sestavě a zapsal už jedenáct branek a třináct asistencí. I proto mu patří v tabulce týmové produktivity druhé místo, hned za Jakubem Navrátilem. Ten získal o pět kanadských bodů více a společně s Macuhem tak zajišťují, že akcie olomouckých mohou slibně růst.

Zápas 40. kola Tipsport extraligy je na programu 26. ledna na ledě ČEZ stadionu. Úvodní vhazování proběhne tradičně v 18:00.

Přijďte nás v klíčové fázi ročníku podpořit! Pokud přijde na stadion více než 3000 diváků, připravila si společnost Stalleys dárek v podobě žetonů na nápoje. Pro nákup vstupenek stačí kliknout SEM. Přímý přenos bude k dispozici na O2 TV Sport.