úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
17:30
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
17:30
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
17:30
Obrázek
A tým

Posila last minute: Útok Rytířů vyztuží urostlý Lotyš Tralmaks

12. 9. 2023 od Tisková zpráva
Tři dny před začátkem extraligové sezóny hlásí Rytíři zajímavou posilu do útočných řad. Z organizace Providence Bruins přichází 193 centimetrů vysoký Lotyš Eduards Tralmaks. Nastoupit by měl už v pátek v Olomouci.

Eduards Tralmaks se narodil a s hokejem začínal v lotyšské Rize. Už ve svých 17 letech ale za hokejem vyrazil do Spojených států amerických, kde se po letech strávených v nižších juniorských soutěžích a jednom ročníku v USHL prosadil na University of Maine hrající prestižní NCAA. Na konci čtvrté univerzitní sezóny dostal příležitost v organizaci Providence Bruins v AHL, kde strávil ještě následující dva ročníky s celkovou bilancí 90 odehraných duelů, v nichž nastřílel 22 branek a přidal 20 asistencí.

„Stále jsme hledali způsob, jak kádr posílit. Otevřela se možnost přivést Eduardse Tralmakse, na kterého jsme měli skvělé reference přímo z organizace Providence Bruins. Je to vysoký silový hráč, který navíc dobře bruslí. Slibujeme si od něj mimo jiné zvýšení důrazu v předbrankovém prostoru,“ říká sportovní manažer Jiří Burger o hráči, jehož příchod společně s Jaromírem Jágrem dojednával v nedělních odpoledních hodinách.

Šestadvacetiletý lotyšský reprezentant přistál na ruzyňském letišti v úterý odpoledne, hned ve středu se zapojí do společné přípravy s týmem a v pátek, podaří-li se dotáhnout všechny formální náležitosti, už za Rytíře nastoupí v Olomouci.

„Na sezónu jsem se připravoval individuálně na ledě i mimo něj. Po fyzické stránce se cítím dobře,“ říká Tralmaks a vzkazuje: „Nemůžu se dočkat, až se připojím k týmu!“

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU