3:4
Ohlasy

Opět si to necháme jednoduše utéct, říká zklamaný Jarůšek

11. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
První ze dvou odložených domácích klání proti Vítkovicím dopadl pro Rytíře bez bodů. Rozhodl hlavně moment ve třetí části, kdy hosté otočili stav během jedné minuty: „Máme to pořád dokola, každý zápas má podobný průběh. Nedokážu bohužel říct, čím to je," hledá příčiny nešťastného okamžiku Richard Jarůšek. Ten si připsal asistenci u první kladenské branky, kterou vstřelil Ondřej Bláha: „Sebral jsem hráči puk na půlce a jeli jsme dva na jednoho. Od začátku jsem měl v hlavě, že přihraju."

Dnes ty body byly znovu blízko, nicméně nakonec opět porážka. Jak bys zhodnotil utkání?

Je to pravda, dneska jsme bodům, nebo výhře byli velmi blízko, ale co z toho, zase jsme bohužel nevyhráli. Máme to vždy dobře rozehrané, ale ke konci nám to uteče. Dnes za mě dobrý výkon, ale nechali jsme si tam dát dva rychlé góly. Ke konci už jsme to tam nedokázali domlátit.

U našeho prvního gólu sis připsal asistenci, kdy jsi prakticky celou akci sám vytvořil...

Tam jsem na polovině hřiště nadzvedl hráči hokejku a sebral mu puk. Následně jsme z toho jeli dva na jednoho. V hlavě jsem měl, že přihraju Bláhysovi. Naznačil jsem střelu, naštěstí obránce na to skočil, takže udělal krok ke mně. Já jsem to poté posunul Bláhysovi před prázdnou bránu a jsem rád, že to trefil.

Ve třetí části jsme obdrželi rychlé góly na 2:2 a 2:3. Co se tam seběhlo, nebo čím to bylo?

Nevím, kdybych to věděl, tak bychom si to řekli a už by se to zřejmě nestalo. Nicméně my to tak máme pořád dokola. Každý zápas má podobný průběh a dnes tomu nebylo jinak. Šli jsme gólem z přesilovky do vedení a necháme si to zas utéct. Nedokážu říct, čím to je, ale hrozně nás to mrzí.

Měli jsme přitom i následnou možnost trestného střílení. Jak probíhal výběr hráče na lavičce?

Mám za to, že trenér vybral Sida. V nějakém minulém zápase dával právě z nájezdu gól, tak dostal důvěru a bohužel se někdy stane, že to netrefí. Myslel to dobře, kdy chtěl jít do kličky, ale brankář to přečetl. Je to škoda, protože i ve Vítkovicích to bylo podobné. Tam jsme měli snad tři tyčky a dalších několik velkých šancí. Dneska jsme zas měli nájezd, kde jsme to mohli srovnat. Bohužel se zas bavíme jen o naší porážce.

Jak vlastně zlepšujete náladu v kabině vzhledem k aktuální situaci?

Určitě je to těžké zvednout. Všichni víme, co se děje, ale jdeme trénink od tréninku. Tam zkrátka makáme na na 110 %, pak ale přijde zápas, kde to i vypadá dobře, ale zas to nedopadne a jsme dole. Máme zas trénink od toho, abychom se zvedli a je to pořád dokola. Musíme domlátit jeden zápas a doufat poté v nějakou zas pozitivní sérii.

V pondělí nás čeká opět soupeř z Vítkovic, na čem stavět do tohoto utkání, případně z čeho se ponaučit?

Měli jsme tam dnes super patnáct minut v první třetině, toho se určitě držet. Následně nedopustit to, aby zápas otočili. Musíme hrát to, co nás zdobí, nebo v čem jsme dobří. Například dobrý forčeking, napadání, z čehož si potom vytváříme šance. Musíme pak k tomu přidat i něco navíc, abychom to dotáhli do vítězného konce a konečně to zlomili.