52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
 středa 17.4.2024
Kladno
Vsetín
4:1
 čtvrtek 18.4.2024
Kladno
Vsetín
7:2
BAR3,  neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
 neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
18:00
Obrázek
A tým

Odměna pro nejproduktivnějšího beka extraligy: Ticháček pojede s Jágrem za Tučňáky

4. 3. 2024 od Redakce
Reprezentační debut, nejproduktivnější obránce základní části extraligy, vyrovnaný klubový rekord, cesta s „Džegrem“ do Pittsburghu a kdo ví, třeba i nominace na mistrovství světa? Jirka Ticháček si letos místy možná sám musí připadat jako v Jiříkově vidění. Teď ho čeká zasloužená odměna a motivace do další práce nejen pro zbytek letošní sezóny, v níž bude s Rytíři v baráži hájit extraligovou příslušnost.

Že se chystá něco velkého, muselo zasvěceným být jasné už v srpnu, když se na Kladně natáčely soutěžní pokusy do projektu Extraligová nej. Málokdo asi čekal, že Rytíři na michiganskou fintu pošlou obránce Jiřího Ticháčka. Ten ale nezaváhal, kombinací rychlosti a přesnosti vybojoval 3. místo ze 14 soutěžících a dokázal, že na obránce má až nevídaně šikovné ruce. To se ostatně vědělo už od jeho mládežnických let. Jen se čekalo, kdy a nakolik své přednost dovede prodat i mezi dospělými. A povedlo se to velmi brzy.

Od prvních extraligových kol Ticháček sbíral kanadské body jako na běžícím pásu. Získal si důvěru trenérů jako obránce číslo jedna pro přesilové hry, v nichž přesně pálil i nabíjel na gólové rány svým spoluhráčům. Jeho úctyhodná bodová produkce se nakonec zastavila na čísle 43 poté, co v základní části soutěže nastřílel 13 branek a zapsal 30 asistencí. Bodovým ziskem tak vyrovnal čtyři roky starý klubový rekord, který v sezóně 2019/20 stanovil Brady Austin, a navíc se stal nejproduktivnějším obráncem celé soutěže.

Výkony stříbrného medailisty z mistrovství světa juniorů 2023 na podzim téhož roku navíc neunikly ani realizačnímu týmu reprezentace mužů, kterou vede Radim Rulík, Ticháčkův kouč z úspěšného mládežnického šampionátu. Na turnajích Karjaly a Švýcarských hokejových hrách naskočil dohromady do pěti utkání a ve vítězném zápase proti Švýcarsku dokonce zapsal bod za asistenci u branky Jakuba Rychlovského.

Za celosezónní tvrdou dřinu, která ale ještě nekončí, teď Ticháček dostal společný dar od Jaromíra Jágra a generálního partnera Rytířů – společnosti Kaufland, na jejíž Školu hokejových talentů opakovaně chodil předávat zkušenosti dětem, které snad budou brzy kráčet v jeho šlépějích.

Mladý obránce společně s Jaromírem Jágrem – majitelem a spoluhráčem – absolvuje na začátku pauzy před baráží společnou cestu do Pittsburghu. Tak, aby se včas vrátil na Kladno a zapojil se do tréninkového procesu s týmem. V Americe ho čeká šance nakouknout do prostředí, kam svými výkony dost možná směruje. Je před ním ještě hodně práce. Ale třeba i setkání s legendami jako je Mario Lemieux jeho progres ještě akceleruje.  

„Zasloužíš si to,“ řekl Jágr viditelně zaskočenému Ticháčkovi, když mu novinku po posledním utkání základní části extraligy oznámil. „Nároďák by měl být samozřejmě tvůj cíl. Hlavní je, abys viděl, kde končí tvoje cesta. Máš na to, aby směřovala až do NHL,“ povzbudil Jaromír o jednatřicet let mladšího borce, s nímž stále jako spoluhráč usedá v rytířské kabině. Teď se spolu podívají tam, kde pod stropem arény čerstvě visí osmašedesátka.

„Neskutečný. Ty kráso. Uvidím NHL poprvé, tak se těším neskutečně,“ vyrazil ze sebe v emocích kladenský mladíček. Druhý den ráno, když vstřebal bezprostřední překvapení, už se pro klubový web Rytířů rozmluvil více.

„Je to skvělé, opravdu jsem to nečekal. Měl jsem na pauzu, kterou jsme dostali, nějaký menší plán, tohle mě hodně překvapilo, ale samozřejmě se tomu naprosto přizpůsobím. Je to možnost, která se jen tak nenaskytne,“ vypráví Ticháček a dodává: „Ještě na zimáku jsem se potkal s některými kluky z týmu, ptali se, co mi Džegr chtěl. Když jsem jim to řekl, tak byli překvapení jako já a gratulovali mi. Pak samozřejmě ještě další psali, když viděli video.“

Ticháčkova návštěva Tučňáků potrvá deset dní, 20. března se vrátí a připojí se ke zbytku týmu v intenzivní přípravě na baráž. Ta odstartuje dvěma duely na kladenském ČEZ stadionu – ve středu 17. a ve čtvrtek 18. dubna. Bližší informace o programu týmu pro přípravné období přineseme v nadcházejících dnech.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU