čtvrtek 1.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 úterý 6.8.2024
Kladno
Chomutov
 
 čtvrtek 8.8.2024
Kladno
Kolín
 
 úterý 13.8.2024
Kladno
Litoměřice
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
Obrázek
A tým

Návrat domů po sedmnácti letech! Kladenský dres bude znovu oblékat Michael Frolík

26. 7. 2023 od Tisková zpráva
Rytíři hlásí před novou sezonou další velkou posilu! Po dlouhých sedmnácti letech znovu oblékne kladenský dres odchovanec klubu Michael Frolík, který zasáhl do třinácti sezon v NHL a v minulém ročníku nastupoval za Liberec. Zpátky na Kladno, kde hokejově vyrostl, se Frolík vrací v pětatřiceti letech jako vítěz Stanley Cupu a majitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa.

„Jsme strašně rádi, že se Frolda vrací na Kladno, kde hokejově vyrostl. Získáváme v něm jednoho z lídrů, který nám potáhne mužstvo na ledě i v kabině,“ těší Frolíkův návrat Jiřího Burgera, sportovního manažera Rytířů.

Kladno po podpisech Tomáše Plekance a Jakuba Klepiše získává dalšího zkušeného hráče, který má bohaté zkušenosti ze slavné NHL. Tam si Frolíka v roce 2010 jako celkovou desítku vybrala Florida Panthers. Talentovaný útočník odcházel do zámoří jako čerstvý mistr s juniorským týmem Kladna a bohaté zkušenosti měl už i s dospělým hokejem.

Kladenský odchovanec, který se pyšnil přezdívkou „Baby Jágr“ kvůli svému talentu i číslu 67 na dresu, za mořem postupně prošel přes Floridu, Chicago, Winnipeg, Calgary, Buffalo a Montreal a před sezonou 2021/22 se vrátil do Evropy jako vítěz Stanley Cupu a majitel devíti stovek startů v nejlepší hokejové soutěži na světě.

(foto: nhl.com)

Na slavný hokejový grál dosáhl Frolík v roce 2013 s Chicagem, největší stopu ale zanechal v Calgary, za něž odehrál přes tři stovky utkání. V dresu Flames se tehdy potkal i s majitelem kladenského klubu Jaromírem Jágrem.

Úspěchy sbíral Frolík navíc i s národním týmem. Představil se na Světovém poháru, dvou olympijských hrách a třech mistrovstvích světa, z nichž si odvezl dva bronzy. Dres reprezentace oblékl i na poslední olympiádě, kam tehdy odjel jako hráč švýcarského Lausanne.

Už po pouhém roce v zemi helvétského kříže ale zamířil zpátky do Česka a v uplynulém ročníku hájil barvy Liberce. Ve 48 zápasech základní části posbíral 24 bodů za 10 branek a 14 asistencí a v play off přidal další tři body v devíti duelech. Nyní se Frolík vrací tam, kde jeho hokejová cesta začala.

Generated by Embed Youtube Video online

Kádr Rytířů aktuálně vypadá následovně – brankáři: Adam Brízgala a Landon Bow, obránci: Jakub Babka, Jake Dotchin, Karel Klikorka, Chris Martenet, Ondřej Slováček, Jiří Ticháček a Václav Veber, útočníci: Matěj Beran, Ondřej Bláha, Matyáš Filip, Michael Frolík, Jakub Klepiš, Denis Kusý, Antonín Melka, Tomáš Plekanec, Martin Procházka, Jaromír Pytlík, Deven Sideroff a Jakub Strnad.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU