úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
17:30
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
17:30
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
17:30
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
Klub

My chcem Jardu Jágra na bankovce mít: Už je na světě, ale jen v limitovaném počtu!

14. 2. 2022 od Tisková zpráva
Kladenští fanoušci mají rádi pokřik: "My chcem Jardu Jágra na bankovce mít". Jaromír Jágr, který v úterý 15. února oslaví jubilejní 50. narozeniny, toto přání mnohým splnil. Ke svým velkým kulatinám vydal sběratelskou bankovku ve spolupráci se společností České dukáty. Vy si ji můžete pořídit za 2490 korun!

Padesáté narozeniny brzy oslaví hokejová legenda Jaromír Jágr. Hokejový útočník, který působil na nejvyšší světové úrovni v mnoha klubech NHL, je celosvětově respektovanou a uznávanou osobností v oblasti sportu a řadí se mezi nejlepší hokejové hráče všech dob. S českou reprezentací vyhrál olympijský hokejový turnaj v Naganu roku 1998 a dvakrát mistrovství světa (2005, 2010). V roce 2005 se stal členem Triple Gold Clubu. Ten sdružuje hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže: Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa. V současnosti je hráčem a majoritním vlastníkem extraligového klubu Rytíři Kladno. V roce 2008 byl Jaromír Jágr uveden do Síně slávy českého hokeje.

Právě zde, v Síni slávy českého hokeje, dnes Jaromír Jágr představil projekt navržený k tomuto jubileu: pamětní tisk v podobě bankovky, kterým chce oslovit své fanoušky a všechny příznivce hokeje, stejně jako sběratele se smyslem pro dlouhodobé investice.

„Bankovku“ s portrétem Jaromíra Jágra vydává společnost České dukáty. Ke spolupráci přizvala osvědčené partnery, akademickou malířku Evu Haškovou a Státní tiskárnu cenin, podnik s dlouhou tradicí tisku českých bankovek.

Lícové straně pamětního tisku dominuje portrét Jaromíra Jágra. Dále zde najdete české státní symboly (česky lev, státní vlajka) a znak Triple Gold Club, který je ražený zlatou fólií. Rubová strana nabízí pohled na Staroměstské náměstí se státními vlajkami zachycující neopakovatelnou atmosféru shromáždění fanoušků po úspěchu naší reprezentace na MS a na Olympijských hrách. Stejně jako všechna platidla, i tato „bankovka“ má ochranné prvky: obě její strany jsou doplněné fluorescentními barvami viditelnými pod UV lampou.

Na tiskové konferenci představil Jaromír Jágr finální návrh Evy Haškové, podle něhož právě vznikají rozkresby. Ty jsou dílem rytce Martina Srba, který poté vyhotoví ocelorytinu.

Technická specifikace „bankovky“

Rozměr: 194 x 84 mm

Papír: ceninový papír s obsahem 50 % bavlny, hmotnost 100g/m2, obsahuje kombinaci pozitivně negativního vodoznaku ve tvaru „lipových listů“, doplněn barevnými ochrannými vlákny

Tiskové techniky: ocelotisk, ofset, knihtisk, horká ražba

Číslování: knihtiskové, černé, pod UV lampou zelená fluorescence, 2x shodné číslo včetně série na rubové straně, vertikální a vodorovné číslo pyramidální

Ochranné prvky:

Ceninový papír s vodoznakem a barevnými vlákny

Lícová strana – ceninové podtiskové rastry, mikrotexty, irisové přechody, barva s fluorescencí pod UV lampou

Rubová strana – ceninové podtiskové rastry, mikrotexty, irisové přechody, barva s fluorescencí pod UV lampou, pyramidální číslování se zelenou fluorescencí pod UV lampou

Autorka: akademická malířka Eva Hašková

Liniové rozkresby: Martin Srb

Tisk: Státní tiskárna cenin, státní podnik, Praha

Vydává: České dukáty, s.r.o.

Emise: 2022

Náklad: 10 000 kusů, série A, B, C, D, 2 500 kusů

Cena: 2 490,- Kč

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU