3:4
Mládež

Mládežnické MČR U15 ovládl Středočeský kraj i se čtyřmi Kladeňáky!

26. 1. 2024 od Jakub Liška / Foto: Český hokej
Od pondělí 22. ledna do čtvrtka 25. ledna se ve Zlínském kraji uskutečnilo Mistrovství České republiky krajských výběrů do 15 let. Turnaj byl rozdělený do dvou skupin po sedmi týmech, kde každé družstvo odehrálo systémem každý s každým šest utkání. První dva celky z obou skupin následně postupovaly do playoff. Tato čtyři mužstva v poslední hrací den odehrála semifinále a dle výsledku finále, či zápas o bronz. Celkovým vítězem se stal Středočeský kraj se zástupci kladenského hokeje, kteří nemalou měrou dopomohli k tomuto triumfu.

Střelec Šubin a kapitán Holoubek

Útočníci Štěpán Holoubek, Jan Šubin a Adam Jalovecký a obránce Jakub Matějka. Tato jména by si měl nejen kladenský fanoušek zapamatovat. Odchovanci kladenského hokeje se podíleli na úspěchu Středočeského kraje na turnaji krajských výběrů. Z toho první jmenovaný vedl dokonce tým ve dvou zápasech jako kapitán, jinak nosil na dresu áčko. Středočeský kraj nepoznal během celého mistrovství přemožitele, kdy jediné body, které ztratil, byly po dvou remízách ve skupině. Celkově nastřílel tento tým 31 branek, z nichž 12 padlo z hokejek mladých Rytířů. Nejvýraznějším sběratelem kanadských bodů z kladenské líhně byl Jan Šubin, který jich nastřádal 12 za 7 gólů a 5 asistencí, a byl také po zásluze vyhlášen nejužitěčnějším hráčem turnaje!

Hladká jízda skupinou bez porážky

Turnaj se odehrál na třech zimních stadionech ve Zlínském kraji. Skupinové fáze byly rozdělené na dva stadiony, přičemž skupina A hrála své zápasy ve zlínské CCM Areně a skupina B v KAPKA resortu ve Lhotě u Vsetína. Vyřazovací a finálové boje se pak odehrály na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Středočeský výběr byl nalosován do skupiny B. Zde narazil na týmy Prahy, Vysočiny, Karlovarského, Plzeňského, Královéhradeckého a Olomouckého kraje. Jelikož se všechna střetnutí musela vejít do pouhých čtyř dnů, hrál vždy každý celek dvě utkání za den. Hrací doba byla 3x15 minut.

V prvním hracím dni sehráli Středočeši nejprve klání ve 12:30 proti kraji Vysočina, které i díky jedné brance Šubina ovládli 3:1. Neuběhlo ani pár hodin a v 17:45 již začínal zápas proti Olomouckému kraji, kde přišla první ztráta bodů po remíze 4:4. Druhý den začal tak, jak skončil ten první, tedy remízou. Tentokrát přišla proti výběru Plzeňského kraje za výsledek 1:1. Odpolední utkání nicméně nabídlo gólový koncert ve třetí třetině v podání Středočechů proti hráčům z hlavního města. Po druhé třetině platil nepříznivý stav 1:0 pro Prahu, avšak i díky dvěma brankám Šubina byl nakonec výsledek 4:1 pro kraj Středočeský. V prvním utkání posledního hracího dne skupinových fází si připsal první branku také Štěpán Holoubek, který tak dopomohl k výhře nad Karlovarským krajem v poměru 5:2. V závěrečném zápase ve skupině si chtěli Středočeši upevnit první místo a zajistit lepší výchozí pozici do playoff. Soupeřem jim byl Královéhradecký kraj. Konečný stav byl 4:3 z pohledu Středočeského výběru. Navíc všechny čtyři branky vstřelili hráči Rytířů. Jan Šubin se zaskvěl hattrickem a jeden zásah zaznamenal Holoubek, přičemž si jediný bod v celém turnaji připsal za asistenci i obránce Matějka.

Jednoznačné semifinále, celkový triumf bez jediné prohry

Vzhledem k tomu, že výběr Středočechů skončil ve své skupině na prvním místě, čekalo ho semifinále s týmem na druhém místě ve skupině A. Tím se stal Jihočeský kraj. Jihočeši proklouzli do semifinále o jediný bod, a to převážně zásluhou povedeného startu do turnaje, poněvadž vyhráli úvodní tři duely. Poté přišla remíza a prohra, i proto měl předpoklady favorita na své straně spíše Středočeský kraj. To se podařilo dokonale zužitkovat, jelikož střetnutí skončilo debaklem 7:2. Jeden přesný zásah si zapsali Šubin, Holoubek a také premiérový střelec Adam Jalovecký. Mužstvo již znalo svého finálového soupeře z dřívěji hraného semifinále mezi Prahou a Libereckým krajem, které vyšlo výsledkově lépe Pražanům.

Finálové klání bylo takovou reprízou utkání ze skupiny, kde se radovali Středočeši. Samotné finále je ovšem zcela o něčem jiném. Úvodní buly bylo naplánováno na 17:10. Navíc souboji o bronz a finále byla upravena hrací doba na klasických 3x20 minut. Skóre odšpuntoval Holoubek až ve druhé třetině přesnou ranou pod horní tyč při chybné rozehrávce Pražanů. Hráči Středočeského výběru dokázali v téže periodě náskok navýšit a poslední hřebíček do rakve zatloukli v čase 47:13 posledním gólem utkání na konečných 3:0. Štěpán Holoubek si tak nakonec připsal vítěznou trefu.