1:4
Ohlasy

Matyáš Filip nechápal další výpadek: Na pět gólů se musí vyhrávat!

15. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři potřebují začít opět vítězit a proti brněnské Kometě měli dobře našlápnuto. Ještě deset minut před koncem třetí třetiny vedli o dva góly, pak ale dvakrát rychle inkasovali a padli v prodloužení. „Nevím, proč máme takové výpadky, neumím si to vysvětlit,“ kroutil po utkání hlavou Matyáš Filip, jenž se podepsal pod třetí gól Kladna.

Prohrát s Kometou v prodloužení je veliká ztráta vzhledem k průběhu zápasu, ne?

Určitě. Ve třetí třetině deset minut před koncem jsme vedli 5:3. Bohužel jsme zase dostali dva slepené góly. Nevím, proč máme takové výpadky, neumím si to vysvětlit.

Po střeleckém trápení jsme dali pět gólů, ale zase to nestačilo…

Když dáme víc jak tři góly, tak dostaneme od soupeře příděl. To samé bylo v Budějovicích. Dali jsme pět gólů venku a soupeř nám jich dal sedm. To je špatně. Dnes jsme dali pět gólů, vedli jsme o dva, ale zase jsme si to nepohlídali a bereme jen bod.

Co způsobilo tu změnu v útočném projevu, že jsme dali tolik gólů? Pomohl vám v tomhle návrat Jaromíra Jágra?

Lajny, jak jsou teď poskládané, si sedly. Každá má něco do sebe. Je to dobře sestavené a jsme rádi, že to tam tentokrát napadalo. Musíme ale hlavně zlepšit hru do obrany. Tam je to pořád špatné.

S Markem Račukem už jste nerozdělitelná dvojice. Jak k vám zapadl Antonín Melka?

Já jsem maximálně spokojený. S Ráčou hraju i oslabení a obecně se dá říct, že když jsem na ledě, tak je tam i Ráča. Tonda je bojovník, dneska mi to tam skvěle nahrál. Jsem rád, že s nimi můžu hrát.

Zmiňuješ svůj gól. Kudy to tam propadlo?

Tonda mě našel na druhé tyči a já chtěl co nejrychleji zakončit. Propadlo to tam na první tyčku pod lapačkou. Jsem rád, že to tam padlo.

Šancí na gól jsi měl ale více…

To je pravda. V první třetině jsem trefil puk ze vzduchu a stačilo to jen zvednout. Ve druhé třetině jsme jeli sami s Ráčou, ale špatně jsem to trefil. Šancí je moc, ale dali jsme pět gólů. Na pět gólů se musí vyhrávat.

Jeden z našich gólů padl z trestného střílení a všichni víme, že ty nájezdy také umíš. Nechtěl jsi jet?

Ne. I kdyby mi trenéři řekli, tak bych nejel. Danny Kristo má nájezdy úžasné a ukazuje to i na tréninku. Jsem rád, že jel on a proměnil.

Čtvrtý gól jsme dostali hned z buly. Je paradoxní, že se to stalo právě Tomáši Plekancovi, který je na tuhle disciplínu specialista?

Nevím, jak by to dopadlo, měl jsem na té buly být já. Pleky ale chodí na bule do obranného pásma místo mě, protože je v tom mistr. Bohužel to zrovna nevyšlo.

Směrem dopředu se určitě je od čeho odpíchnout. Bude teda teď hlavním tématem obrana?

Určitě. V útoku to není vůbec špatné, ale musíme zapracovat na hře do obrany. Musíme našemu brankáři víc pomoct.