3:4
3:4

Maratón domácích bitev začíná, v pátek změříme síly s Olomoucí

26. 10. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
První čtvrtina extraligy je minulostí a Rytíři, kteří mají navíc zápas k dobru, jsou na prozatímním dvanáctém místě. V pátek 27. října 2023 zavítají na kladenský led hosté z Hané. Dokáží Kladeňáci bodovat po sedmé v řadě?

Prokletí karlovarského ledu prolomeno!

Kladnu se na ledě Karlových Varů nepodařilo uspět v základní části extraligy déle než jedenáct let a tato nepříznivá série skončila 22. října 2023. Rytíři na počátku klání přežili několik nebezpečných přečíslení soupeře a pak z první vážnější příležitosti skórovali! Jakub Klepiš vyslal nenápadnou střelu od mantinelu, která se odrazila k Denisi Kusému. Ten sice kotouč příhodně netrefil, ale z dorážky uspěl Eduards Tralmaks a hosté šli do vedení. Ve druhé třetině domácí srovnali zásluhou Ondřeje Procházky, ve čtyřicáté minutě však předvedl skvělou individuální akci Denis Kusý a Rytíři opět vedli. Kladeňáci v poslední periodě soupeře do většího tlaku nepustili a odvezli si domů všechny tři body za výhru 2:1!

První letošní vzájemnou bitvu rozhodla jediná branka

Kladenští se s Olomoucí poprvé střetli v úvodním kole letošního ročníku Tipsport extraligy. Vyrovnané utkání na soupeřově ledě rozhodla jediná branka v kladenské síti. Na konci první dvacetiminutovky šla Mora do přečíslení tří na jednoho. Adam Brízgala sice prvotní šanci zneškodnil, puk se ale pak odrazil k volnému Rokovi Macuhovi, který vsítil svou úvodní extraligovou branku. Olomouc zvítězila 1:0

Olomouci se venku vůbec nedaří

Právě jediný střelec z úvodního střetnutí sezóny Rok Macuh je nejproduktivnějším hráčem týmu z Hané s bilancí tří gólů a šesti asistencí, nejlepším střelcem je pak Jakub Navrátil, který skóroval čtyřikrát.

Mezi třemi tyčemi se střídá slovenský reprezentant Branislav Konrád s Jakubem Sedláčkem. První jmenovaný zasáhl do osmi utkání, ve kterých pochytal 92,48 % střel mířících na jeho klec. Jeho český kolega zasáhl do pěti bitev, ve kterých Olomoučtí vždy prohráli. Jeho úspěšnost se pohybuje těsně pod devadesáti procenty (konkrétně 89,57 %).

Kohouti si letos ve venkovním prostředí vedou nejhůře z celé extraligy, z šesti odehraných střetnutí vybojovali pouze dva body. Naopak Rytíři v minulém domácím zápase přehráli českobudějovický Motor a vybojovali první vítězství na domácím ledě.

Potvrdí Rytíři vzrůstající formu a naváží na předchozí dvě výhry? Zápas 14. kola Tipsport extraligy se odehraje 27. října 2023 na kladenském ČEZ stadionu, úvodní vhazování proběhne v tradičních 18:00. Vstupenky k dostání ZDE. Utkání k dispozici taktéž na O2 TV Sport.