2:0
5:3
1:4
A tým

Konečně se nám povedl začátek utkání, liboval si po Havířovu dvougólový Antonín Melka

23. 9. 2020 od Miloš Dvořák / Foto: Roman Mareš
Po dvou nepovedených zápasech slaví Rytíři opět tříbodové vítězství. Rozhodla o něm především povedená první třetina, ve které otevřel skóre úspěšným nájezdem Antonín Melka. Toho proti Havířovu trenéři přeřadili z první do druhé řady a možná i díky tomu pak stejný hráč přidal v závěrečné třetině také i čtvrtou kladenskou trefu. Melka, který jako jediný z kladenských hráčů dokázal letos bodovat v každém utkání, tak spolu s Tomášem Plekancem okupuje první příčku týmové produktivity.

Byla dnešní výhra byla vzhledem k posledním dvěma zápasům hodně důležitá?

Je to důležité, už jsme za tři body potřebovali bodovat. Vyhrát, dát víc gólů a dostat se trochu do pohody a klidu. Předtím to nebylo ono, dnes jsme ale oproti minulým zápasům měli dobrý začátek. Vedli jsme 3:0, předtím jsme vždy prohrávali. Bylo to z naší strany dobré utkání, škoda je až toho inkasovaného gólu. Za stavu 5:0 jsme prostě udělali chybu, ale v tom nemá cenu se teď už pitvat.

Soustředili jste se po zkušenostech z předchozích zápasů nějak výrazně na vstup do utkání?

Předtím to bylo špatné. Zaměřili jsme se tedy na to, že už také musíme jít do vedení my a přesně tak to i vyšlo. Z mé strany to byla spíš náhoda, šťastný gól. Kluci tam pak dali další dvě pěkné branky. Myslím, že vedení 3:0 bylo super a to už asi rozhodlo.

Co se stalo při zakončené Tvého nájezdu?

Chtěl jsem jít do bekhendu, ale přeskočilo mi to hokejku. Puk šel sám rovně, gólman šel se mnou do bekhendu a puk mu prošel mezi nohama. Bylo to o štěstí.

"Bodovou šňůru se budu snažit udržet co nejdéle."

Nastoupil jsi ve druhém útoku s Matyášem Filipem a Markem Račukem. Jaký pro to byl důvod?

Trenéři chtěli něco změnit. Dávali jsme málo gólů při hře pět na pět, trefovali jsme se jen v přesilovkách. Chtěli to trochu oživit a lajny proházet, tak mě dali do druhé řady. A myslím si, že to vyšlo.

Asi ano, neboť jsi aktuálně už jediný hráč Kladna, který letos dokázal bodovat ve všech ligových zápasech a navíc jsi spolu s Tomášem Plekancem v čele kanadského bodování Rytířů.

Tak to nevím, na to ani nekoukám. Tak to se budu snažit bodovou šňůru udržet co nejdéle.

Brankostroj Kladna se pak po první třetině trochu zasekl. Bylo asi dobře, že jste v závěru spolu s Nickem Hlavou přeci jen ještě dva slepené góly přidali?

Jsme za ně rádi, chtěli jsme ještě něco dát. Tam mi to nahrál Tomáš Pitule do prázdné brány. Je to dobré i pro tu psychiku a pohodu, že jsme ještě nějaké branky přidali.

Vraťme se ještě k sobotnímu zápasu ve Vsetíně, co tam v poslední třetině chybělo k udržení jednobrankového vedení?

Bylo to přetahovaná. Vedli jsme, oni to vždy srovnali. Bylo to škoda, mohli jsme přidat ještě gól. Bod je ze Vsetína asi málo, chtěli jsme všechny tři.

V sobotu jedeme do Litoměřic, tam nás také nikdy nečekala lehká utkání?

Přesně, chce to ideálně stejný začátek jako dneska, ale uvidíme. Bude to těžké, budou hodně bruslit, je to mladé družstvo. Takže to bude hodně o pohybu a o tom, kdo bude chtít víc.