úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
17:30
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
17:30
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
17:30
SPUSTIT VIDEO
Obrázek
A tým

K Rytířům se připojil Rostislav Marosz, útok navíc posiluje i navrátilec Patrik Machač

4. 1. 2021 od Tisková zpráva
Rytířskou ofenzívu posilují po vánočním volnu hned dva zkušenostmi prověření útočníci. Po konci hostování ve Vítkovicích se k A-týmu připojil Rostislav Marosz. Do Kladna se navíc vrací útočník Patrik Machač, který hrál od začátku letošního ročníku ve Vsetíně.

Za námi je dvacetidenní "vánoční" pauza mezi zápasy, před námi dvacet zápasů základní části. Ten další odehrají kladenští Rytíři ve středu 6. ledna v Kolíně, a to se dvěma posilami do útoku. Tou první je Rostislav Marosz, jehož příchod byl avizován na začátku sezony.

Pravoruký útočník strávil úvod letošního ročníku v extraligových Vítkovicích, odkud přichází s vizitkou druhého nejproduktivnějšího hráče týmu a také druhého nejlepšího střelce (7 gólů za 25 utkání). Lepší byl v obou ohledech jen Dominik Lakatoš. "Jsem rád, že mohu začít v extralize, byla to pro mě priorita, ale chci také pomoci Kladnu k postupu do extraligy," uvedl Marosz po svém podpisu smlouvy s Kladnem na začátku sezony.

Marosz si za Rytíře v této sezoně už jednou zahrál. Bylo to v rámci střídavého startu 30. září v Porubě, kde Kladnu pomohl nejen skvělým výkonem, ale i jednou brankou k zisku bodu.

Nejen Marosz, ale i Machač

Na Kladno se vrací po devíti měsících vrací také útočník Patrik Machač. Ten po sestupu s Rytíři zkoušel setrvat v extralize a přestoupil do Karlových Varů. Tam však dorazily i posily ze zámoří a kvůli velké konkurenci to nakonec Machačovi nevyšlo. Přesunul se tak na opačný konec republiky a hrál za Vsetín. Potřetí tak letos mění dres, a to opět za ten s Rytířem na hrudi. "Těším se, až si tu zase zahraju, přeci jen se vracím domů. Řekl bych, že je tu velice silný tým a šance na postup jsou veliké," věří Machač.

Doudera a Barinka pokračovat nebudou

Jak už bylo dříve avizováno, obránce Michal Barinka za Rytíře nadále nastupovat nebude. Rozhodl o tom jeho konec angažmá ve Vítkovicích a následný přesun do Brna, po kterém možnost střídavých startů již není platná.

To samé teď platí i u zadáka Lukáše Doudery, který ukončil smlouvu v Litvínově a zamířil na zkoušku do Vítkovic.

A šťastná zpráva na závěr...

Prvním příspěvkem Rytířů na sociálních sítích v roce 2021 byla pár desítek minut po půlnoci fotka útočníka Marka Račuka z porodnice. Třetímu nejproduktivnějšímu hráči kladenského mužstva se v časných ranních hodinách prvního dne nového roku narodila dcera Vivien. Za celý klub ještě jednou gratulujeme!

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU