52. kolo,  neděle 3.3.2024
Kladno
Karlovy Vary
1:4
 středa 17.4.2024
Kladno
Vsetín
4:1
 čtvrtek 18.4.2024
Kladno
Vsetín
7:2
BAR3,  neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
 neděle 21.4.2024
Vsetín
Kladno
17:00
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
18:00
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
18:00
Obrázek
Ohlasy

Jsem rád, že to tam napadalo, říká Pytlík a pochvaluje si rady od Jágra a Voráčka

2. 10. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
V divokém utkání na plzeňském ledě se hattrickem blýsknul Jaromír Pytlík. Ve druhé třetině skóroval dvakrát v rozmezí sedmi minut, v prodloužení po Klepišově přihrávce vystřelil týmu bonusový bod. Za jediné utkání tak nastřílel stejný počet branek jako za loňskou sezónu. „Cítím, že kolikrát odehraju i lepší zápasy, dneska to tam ale napadalo, jsem za to rád a beru to jako velké plus,“ vyprávěl Pytlík po zápase a popsal i to, jak mu se střelbou pomáhá Jaromír Jágr.

První třetina nebyla od týmu nijak výrazná, ve druhé to bylo úplně jiné. Co jste si řekli v kabině?

Říkali jsme si, že se musíme aktivněji tlačit do brány a do střelby. To nám v poslední době dělá problémy. Ve druhé třetině nám to tam konečně napadalo a jsme za to rádi. Jen nás mrzí, že jsme nevyhráli za tři body a došlo to až do prodloužení. Měli jsme hrát tak, jako jsme hráli tu druhou třetinu, nemuseli jsme se asi tolik zatahovat do defenzivy a dopustit vyrovnání. Stalo se, bohužel. Můžeme být rádi za tohle a za to, že jsme se střelecky chytili.

To platí i o tobě osobně. Za loňskou sezonu tři branky, dneska hattrick. To asi pomůže na sebevědomí…

Jasně, já jsem za to moc rád. Nemyslím, že by to ode mě bylo herně špatné, ale nepadalo to tam. Loni jsem se po zranění nemohl prosadit. Kolikrát si myslím, že odehraju i lepší zápasy než dneska, a nespadne to tam. Dneska to tam napadalo a beru to jako plus.

Zejména tvá první branka – pumelice pod víko – byla výstavní…

My jsme měli už v předchozích zápasech hrozně moc šancí, a neproměňovali jsme je. Takže si nás vzal do parády pan Jágr a jsem rád, že to tam dneska takhle proletělo.

 

„Po tréninku vystřílíme třeba dvě stě puků.“

 

Tohle vás učí Jaromír?

My s ním zůstáváme po tréninku. Vystřílíme třeba dvě stě puků. Z voleje, do manťáku… Chodíme i do posilovny, ukazuje nám nějaké cviky na zápěstí, předloktí a podobně. Tak jsem rád, že se to dneska třeba trochu projevilo.

Tvoje druhá trefa přišla v přesilovce. V těch se týmu zatím celkem daří. V čem to je?

To upřímně asi není moc otázka na mě, já tam dneska byl vlastně poprvé místo Froldy, protože nehrál. Ale jsem rád, že to takhle vyšlo.

Projevuje se i pomoc Jakuba Voráčka?

Určitě, on má hlavně přesilovky na starost, ale taky nám v kabině říká individuální poznatky. Ukazuje nám to i na videu a třeba i mně osobně, když jsem dneska jednou propadl, to hned na střídačce dal vědět. Jsme rádi, že tady je a že si můžeme vzít něco z jeho zkušeností.

Co si vezmete z dnešního zápasu?

Hlavně ta pozitiva. Doteď nám tam padaly góly hlavně v přesilovce, při hře pět na pět jsme je nedávali. Tak od toho se musíme odpíchnout a pokračovat v tom, protože ty body potřebujeme. Každého tady štve, když se prohrává. Chceme to změnit.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Marek Švamberg | 1. 10. 2023

Rytíři vezou z Plzně dva body, hattrickem rozhodl Jaromír Pytlík!

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU