neděle 17.4.2022
Kladno
Jihlava
6:4
 pondělí 18.4.2022
Kladno
Jihlava
4:1
 čtvrtek 21.4.2022
Jihlava
Kladno
5:3
 pátek 22.4.2022
Jihlava
Kladno
2:7
 pondělí 25.4.2022
Kladno
Jihlava
6:3
 čtvrtek 11.8.2022
Kladno
Sparta
17:00
 čtvrtek 18.8.2022
Poprad
Kladno
18:00
 sobota 20.8.2022
Banská Bystrica
Kladno
13:30
 neděle 21.8.2022
Neznámý
Kladno
 
 čtvrtek 25.8.2022
Kladno
Karlovy Vary
18:00
Obrázek
Ohlasy

Jakub Babka místo dokončování diplomky bojoval s Olomoucí: Jsem tu, abychom vyhrávali i dál

9. 1. 2022 od Jaroslav Keimar / Foto: Roman Mareš
Jakub Babka prožívá pořádně divoké období. Před měsícem se mu narodila dcera, ve čtvrtek se pak narychlo přesouval z Prostějova k Rytířům a v neděli už hrál první zápas za Kladno. Místo aby finišoval diplomovou práci, kterou má o půlnoci odevzdat, aby mohl získat titul stavebního inženýra, bojoval s Olomoucí a přispěl svému týmu k výhře 2:0! „Hlavně, že se vyhrálo. Když vidím tu atmosféru a to, jak mají všichni radost, tak doufám, že se v tom bude jenom pokračovat,“ usmíval se po zápase.

Máš za sebou první zápas za Kladno. Jaké jsou pocity?

Za poslední dva tři dny se toho stalo opravdu hodně. Jsem ale hlavně rád, že se vyhrálo, protože za tři body to bylo po dlouhé době. Když vidím tu atmosféru a to, jak mají všichni radost, tak doufám, že se v tom bude jenom pokračovat. Vím, že nás čeká spousta práce, a doufám, že k tomu nějakým způsobem přispěju. Jsem tu, abych týmu pomohl a vyhrávali jsme i dál.

Může pro tebe být výhoda, že jsi nezažil ty předchozí porážky?

Asi jo. Když je na týmu deka a prohrává se, tak je nějaký svěží vítr potřeba. Možná, že právě tohle bude ten impuls, který by tomu mohl pomoct. Samozřejmě neříkám, že já sám to uhraju, ale mohl by to být střípek, který by tomu mohl pomoct.

Ty jsi zažil sestupovou sezonu se Slavií. Dovedeš si představit, čím si kabina prochází?

My jsme tehdy byli poslední a prohrávali jsme. Tady to ještě není takové. Pořád není nic ztracené a dá se to zachránit. V tom je velký rozdíl. Tam jsem byl delší dobu a už to na nás všech bylo znát, že se pořád prohrávalo.

Kdy jsi se poprvé dozvěděl, že bys mohl jít hrát extraligu za Kladno?

Ve čtvrtek odpoledne. Vždycky pro mě byla meta dosáhnout na extraligu a hrát ji stabilně. Pro mě je to velká šance. Je jenom na mně, jak se s tím poperu. Byl to pro mě cíl a jsem moc rád, že jsem tady. Docela se mi teď dařilo a i díky tomu tu jsem. Když mi to ve čtvrtek řekli, tak jsem se hned balil a v pátek už jsem byl v Kladně.

Ty jsi známý univerzál, který umí zahrát v obraně i v útoku. Jak se vnímáš ty sám? Jsi spíš útočník, nebo obránce?

Celý život jsem hrál jako útočník. Když ale přišel do Budějovic Venca Prospal, tak nějakou dobu nebyli beci a já se sám přihlásil, že to vezmu. Hrál jsem v obraně zrovna se Seggem, takže jsme na sebe tak nějak zvyklí. Bavilo mě to tam a sedlo mi to. Všichni říkali, že dobré, takže tam od té doby zaskakuju. Vypadá to, že nakonec udělám kariéru na beku.

Ty se v kladenské organizaci krom několika hráčů znáš i s marketingovým manažerem Janem Valderem, ne?

My jsme spolu hráli ještě v Budějovicích v mládeži. Od té doby se známe. Já jsem za ním pak jezdil i do Prahy.

Čeká tě teď veliká změna. Mimo jiné musíš řešit bydlení v Kladně…

Zatím mě ubytovali v penzionu, takže jsem tam. Uvidíme, jak to bude dál. Mám rodinu a měsíční dceru, takže toho teď bylo trochu víc. Jsem ale jenom rád, že tu můžu hrát.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU