3:4
3:4

Extraliga je po reprezentační přestávce zpět! Rytíři ve sváteční den vyrazí na led brněnské Komety

16. 11. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Česká hokejová reprezentace má za sebou vydařený sraz, během kterého vyhrála všechny tři zápasy a zapsala vítězství v Karjala Cupu. Premiérové starty za seniorský národní výběr zapsal obránce Jiří Ticháček, který se stejně jako lotyšský reprezentant Eduards Tralmaks vrátil zpět na Kladno, kde se oba připravují se spoluhráči na další extraligový zápas. Ten Rytíře čeká už v pátek 17. listopadu 2023. Podaří se Rytířům do utkání s Brnem naskočit tou správnou bruslí?

Jeden z nejrychlejších kladenských gólů k vítězství nestačil

Poslední zápas před reprezentační pauzou sehrálo Kladno proti Liberci a úvod tohoto střenutí se Kladeňákům vydařil. Denis Kusý se deset vteřin po premiérovém vhazování dostal do skvělé příležitosti, ze které se bez problémů prosadil. Tygrům se ale podařilo záhy odpovědět z první početní výhody, když Brízgalu překonal nenápadnou střelou na bližší tyč Filippi. Hosté mohli záhy děj překlopit na svou stranu z další přesilové hry, ale kladenská obrana dokázala všechny hrozby úspěšně překonat. První dějství tak skončilo výsledkem 1:1. Ve druhé třetině po faulu Slováčka ujelo obraně Liberce duo Strnad-Hejda a první jmenovaný přesnou ranou nedal Královi šanci. Pro kladenské barvy bylo za chvíli ještě lépe. Ze svojí klasické pozice se prosadil střelou z první Klepiš, ale hostům se podařilo během krátké chvíle opět snížit na jednobrankový rozdíl. Úvod třetí periody se Rytířům vůbec nevydařil a Liberečtí utkání zkušeně otočili ve svůj prospěch. Bílí Tygři si tak pod Ještěd odvezli všechny tři body za výhru 6:3.

Kladno poprvé v ročníku s Kometou padlo

V úvodním vzájemném klání mezi Kladnem a Kometou byl k vidění bojovný hokej, který od úvodní minuty svědčil více hostům. V první třetině se přesnou dělovkou prosadil od modré Gazda, na druhé straně v největší příležitosti neuspěl v extralize debutující Ton. Ve druhém dějství Kladeňáci přidali na obrátkách, ale Brno držel ve hře hostující brankář. Kousek od skórování byl Klepiš, ale Furch gólovou radost domácích fanoušků nepřipustil. Brňané se po úspěšně ubráněném tlaku domácích dostali do dvoubrankového vedení, Moses našel přesnou nahrávkou Pospíšila a ten bez potíží překonal Brízgalu. Domácí museli hrát v posledním dějství vabank a špatná domluva v kladenských zadních řadách způsobila, že Kometa přidala třetí branku a veškeré snahy domácích o vyrovnání vzaly za své. Kladnu nevyšla ani hra bez brankáře, když se prosadil Flek. Skóre nakonec aspoň kosmeticky upravil Ticháček. Kometa ovládla úvodní vzájemnou bitvu sezóny a vyhrála 4:1.

O posledním kladenském vítězství rozhodl Procházka

Rytíři nevyzráli na Kometu čtyři utkání v řadě. Kromě tří porážek v ročníku 2022/2023 přišel nezdar i v jediném letošním vzájemném měření sil. Kladeňákům se i přes to v uplynulé sezóně podařilo přivést z brněnského ledu čtyři body za jednu tříbodovou výhru a prohru v prodloužení. Poslední vítězství z moravské metropole se událo 23. září 2022, kdy Kladno zvítězilo 3:1.

Kometa se po bídném začátku dostává do optimální formy

Brněnské Kometě se sice vstup do soutěže nevydařil a nelichotivé počáteční výsledky vyústily k rezignaci trenéra Patrika Martince. Brňané ale postupně zlepšili svou výkonnost a před reprezentační pauzou se vyšplhali na sedmé místo. Po středeční dohrávce 16. kola sice o jednu příčku klesli, i tak se ale pohybují v klidném středu tabulky.

Nejproduktivnějším hráčem Brna je předsezónní posila Steve Moses. Američan, který sem přestoupil během letní přestávky, získal už patnáct kanadských bodů za osm branek a sedm asistencí. Nejvíce asistencí pak nasbíral Jakub Flek.

V brankovišti je jasnou jedničkou Dominik Furch. Zkušený maskovaný muž patří s úspěšností 92,29 % k pěti nejúspěšnějším brankářům extraligy. Záda mu kryje Štěpán Lukeš, který nastoupil prozatím do dvou duelů.

Dokáží Kladeňáci přerušit sérii tří proher v řadě? Utkání 19. kola Tipsport extraligy se odehraje v pátek 17. listopadu 2023 na brněnském ledě a začne v 17:00. Utkání vysílá O2 TV Sport.