3:4
3:4

Druhou čtvrtinu základní části rozehrají Rytíři v neděli v Pardubicích

22. 10. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
První čtvrtina základní části extraligy je minulostí a Rytíři jsou po ní na třináctém místě. Druhou rundu zápasů proti všem soupeřům rozehraje Kladno v neděli na ledě Pardubic, které jsou aktuálně na čele tabulky. Zápas odstartuje v 17 hodin.

První čtvrtina základní části vybízí k prvnímu bilancování. Rytíři v úvodních 13 zápasech sezony posbírali 13 bodů a v tabulce jsou rovněž na třináctém místě. Kladno vstoupilo do ročníku skvěle a bodovalo v prvních pěti zápasech, ve kterých posbíralo celkem deset bodů. Pak to ale začalo drhnout. Rytíři následně prohráli šest utkání v řadě a ve čtyřech z nich nevstřelili ani gól. Zlepšení přišlo až doma proti Motoru, který Kladeňáci porazili 2:1. V posledním kole pak Rytíři mocně dotahovali v Karlových Varech, srovnat ale nedokázali a padli 3:4.

Kladno zatím trápí nízká produktivita. Rytíři nastříleli za první čtvrtinu jen 22 branek, což je jasně nejnižší číslo mezi všemi extraligovými týmy. O něco lepší to pak bylo směrem dozadu. Kladno inkasovalo 37x a v tomto ohledu za sebou nechalo čtyři mužstva. Nízká produktivita se pak logicky podepisuje i na individuálních statistikách hráčů. Nejproduktivnější je Tomáš Plekanec (2+5) a střelecky nejúspěšnější je Matěj Beran (5+1). Výborné výkony zatím podávají oba kladenští gólmani. Landon Bow (91,74 %) odchytal deset utkání a Adam Brízgala (93,58 %) naskočil do tří duelů.

V posledních kolech se také zapisovaly mezi kladenskými hráči významné milníky. Ladislav Zikmund odehrál v Karlových Varech svůj 300. ligový zápas za Kladno a v neděli by se mohli dočkat jubilea další dva Rytíři. Jiří Ticháček může nastoupit ke 100. utkání za kladenské áčko a Martin Kehar si může odbýt 100. start v naší nejvyšší soutěži.

Pardubice před sezonou mocně posilovaly a na ledové ploše se to hned ukázalo. Dynamo prohrálo v základní hrací době jediné utkání a s 26 body je momentálně na čele tabulky extraligy. Situace je ale hodně vyrovnaná a jen o bod následují Vítkovice a o dva body méně má Kometa Brno. Do druhé čtvrtiny základní části vstoupí Pardubice se třemi výhrami v zádech. Liberec porazily 1:0 po prodloužení, Litvínov 1:0 po samostatných nájezdech a naposledy zvládly i východočeské derby. Rivala z Hradce Králové doma Dynamo porazilo přesvědčivě 5:2.

Pardubice v této sezoně podávají přesvědčivé výkony po všech stránkách. Daří se jim směrem dopředu, kde nastříleli už 39 branek (3. nejvyšší počet v extralize), i v defenzivě. Dynamo dosud inkasovali jen 27x, což je třetí nejlepší počin mezi extraligovými týmy. V mužstvu se hned od úvodu vyprofilovali jasní lídři. V útoku dominují Tomáš Zohorna (9+6), Lukáš Radil (5+10) a Robert Kousal (5+7), v obraně se zase daří Peteru Čerešňákovi (3+6) a Janu Košťálkovi (2+7). V brance Dynama dostává větší prostor Roman Will (91,49 %), o poznání lépe si ale vede Dominik Frodl (95,76 %).

První vzájemný zápas

Rytíři odstartovali aktuální extraligový ročník právě soubojem proti Pardubicím. Kladno šlo tehdy do vedení po zásahu Adama Kubíka, soupeř ale v prostředním dějství vývoj otočil díky dvěma trefám Tomáše Zohorny. Bleskově však srovnal Albert Michnáč a vedení domácím vrátil Matěj Beran. Ve třetí části pak ještě navýšil Kubík, Dynamo ale dokázalo rozdíl smazat. Snížil Patrik Poulíček a dovršením hattricku srovnal Zohorna. V prodloužení pak rozhodl o výhře hostí Robert Říčka. Rytíři tak padli 4:5 po prodloužení a do tabulky si zapsali první bod.

Utkání 14. kola Tipsport extraligy HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno se odehraje v pardubické enteria areně v neděli 23. října od 17:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.