úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
17:30
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
17:30
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
17:30
Obrázek
Rozhovor

Chci si na Kladně vybudovat stabilní pozici, hlásí Radek Jeřábek

17. 6. 2024 od Klub
Defenzivní posila kladenských Rytířů hokejově vyrostla v mládeži pražské Sparty. V šestadvaceti letech nasbíral Radek Jeřábek 113 extraligových startů, když kromě Sparty nastupoval také v dresu Mladé Boleslavi nebo Vítkovic. „Nikde není napsáno, že musíme příští rok hrát baráž. S tím bychom měli nastoupit do sezóny,“ říká obránce s jedenácti starty v mládežnických reprezentacích.

Radku, po hostování ve Vítkovicích se přesouváš na Kladno, jak se těšíš do nového klubu?

Těším se samozřejmě moc. Jsem hodně zvědavý, čeká mě určitě velká výzva. Věřím, že se popereme o co nejlepší výsledek.

Řešil jsi i jiné varianty než kladenské Rytíře?

Měl jsem pár variant, ale rozhodl jsem se pro Kladno.

Proč padla volba právě na Kladno?

Nejvíce se mi vlastně líbila celá ta představa klubu, fungování v něm a i nějaká očekávání ode mě. Myslím si, že by to mohlo být dobré.

V posledních letech jsi několikrát putoval do více klubů na hostování či střídavé starty, chtěl bys na Kladně stabilně zakotvit?

Určitě ano. Chci zde podávat co nejlepší výkony a soustředit se jen na tu nadcházející sezónu, rozhodně je mým cílem na Kladně zůstat a vybudovat si zde stabilní pozici.

Co si slibuješ od štace u Rytířů?

Věřím, že zde dostanu více prostoru, což se samozřejmě bude odvíjet od mých výkonů. Chtěl bych zkrátka hodně hrát a pomoct týmu k co nejlepším výsledkům.

Jak na tebe působí zatím spoluhráči a celkově atmosféra v týmu?

Spoluhráči jsou super. Velkou část kabiny jsem už znal, ať už jsme se potkávali jako soupeři nebo jsme třeba v mládeži hráli spolu. Jmenovitě to jsou například Tomáš Hanousek, Tadeáš Hejda nebo třeba Adam Brízgala, se kterým jsme vyrůstali v mládeži na Spartě. S Martinem Procházkou jsem hrál ve Vsetíně, takže celkově to přivítání bylo velice příjemné. Se zbytkem kluků jsme se seznámili skrze letní přípravu a myslím, že jsme dali dohromady velmi dobrou partu.

V obou předešlých sezónách jsi odehrál přes čtyřicet zápasů v nejvyšší soutěži, celkem jich máš 113, cítíš se již být kovaným extraligovým hráčem?

Já věřím, že v extralize mám své místo. Zápasů by asi mohlo být i více, ale potkaly mě bohužel v kariéře nějaké nepříjemné okolnosti jako zranění nebo nemoci. Každopádně věřím tomu, že si v extralize zasloužím být a že sem patřím.

Co je tvojí největší devízou na ledě?

Podle mě je to defenzivní činnost, kterou jsem si již tak nějak vzal za své a je to můj styl hry. Mohu zúročit svou výšku, blokování střel, tohle by měly být věci, které mě nejlépe vystihují.

Jak zatím probíhá letní příprava?

Jako každý rok. Je opravdu dost náročná, hodně se běhá a posiluje. Tréninky jsou postavené tak, abychom byli co nejlépe připraveni na led.

S kým ze spoluhráčů trávíš nejvíce času?

Asi s těmi, které jsem jmenoval. S Martinem Procházkou jsem každý den, dojíždíme spolu z Prahy. V kabině samozřejmě komunikujeme všichni, ale nejvíce s tím kruhem, který jsem řekl.

S čím je potřeba vstoupit do sezóny, aby se povedlo dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Hlavně s čistou hlavou. Kluci si zde prošli těžkými obdobími v rámci těch barážových sezón, ale nikde není napsáno, že ji v příštím roce musíme hrát znovu my. S tím bychom měli nastoupit do sezóny, hrát zápas od zápasu a tlačit se co nejvýše.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU