3:4
3:4

Barážová série pokračuje! Po dvoudenní přestávce se přesouvá do Zlína

19. 4. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
První dva kroky Rytíři zvládli, když na svém ledě před vyprodaným publikem v neděli a v pondělí porazili Zlín. Nyní se ale série přesouvá na led Beranů, kde se Kladno pokusí přidat třetí a čtvrtý bod. Zápasy se odehrají ve čtvrtek a v pátek, oba začínají shodně v 17:30 a vysílat je bude O2 TV Sport.

Start baráže Kladno zvládlo a po dvou domácích zápasech vede v sérii 2:0! Úvodní utkání přineslo dlouhé čekání na gól, nakonec se ale ve 44. minutě trefil Miroslav Indrák a rozhodl o těsném vítězství Rytířů 1:0. Byť skóre napovídá o vyrovnané bitvě, domácí měli po většinu utkání převahu a svého soupeře přestříleli vysoko 40:22. Dobrý výkon navíc korunoval brankář Adam Brízgala, který zůstal plně koncentrovaný a zapsal čisté konto.

Ve druhém zápase už padaly branky daleko dříve. Kladno předvedlo další skvělý nástup do utkání a ve 2. minutě šlo do vedení po šikovné teči Ondřeje Slováčka. Krátce nato navýšil Matěj Beran a na začátku třetí třetiny přidal další branku Jakub Babka. Berani už jen snížili gólem Petra Kratochvíla. Rytíři, které opět držel skvělý Brízgala, tak zvítězili 3:1 a přidali na svoji stranu druhý bodík v sérii. Zlín ale ukázal už více ze svého hokejového umění a je jasné, že před svým publikem bude mít obrovskou motivaci baráž zdramatizovat.

Jak ukazují statistiky, Rytíři si v souboji se Zlínem zatím pomáhají dobrým týmovým výkonem. Vždyť do statistik už se bodově zapsalo devět různých Rytířů. Nejlépe je na tom Ondřej Slováček (1+1) a po dvou bodech mají ještě Ondřej Bláha (0+2) a Matyáš Filip (0+2). Po bodu pak zapsali Miroslav Indrák, Matěj Beran, Jakub Babka, Jaromír Pytlík, Václav Veber a Jakub Klepiš. Na straně Zlína se zatím bodově prosadili jen Petr Kratochvíl, Denis Kindl a Mikuláš Zbořil.

Skvěle si vedou oba gólmani, kteří mají po dvou zápasech fantastické statistiky. Adam Brízgala má úspěšnost zásahů 98,18 % a průměr půl inkasovaného gólu na zápas. Daniel Huf se pak může chlubit úspěšností 94,81 % a průměrem 2,05 gólu na utkání.

Třetí utkání baráže o Tipsport extraligu PSG Berani Zlín – Rytíři Kladno se odehraje na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky ve čtvrtek 20. dubna od 17:30. Zápas můžete sledovat živě na O2 TV Sport.

Čtvrté utkání baráže o Tipsport extraligu PSG Berani Zlín – Rytíři Kladno se odehraje na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky v pátek 21. dubna od 17:30. Zápas můžete sledovat živě na O2 TV Sport.