pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Ohlasy

Atmosféra byla fantastická, rachot byl slyšet až do kabiny, smeká před fanoušky Jakub Babka

25. 2. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Rytíři před vyprodaným zimním stadionem svedli napínavou bitvu s pražskou Spartou. Do utkání nastoupil kladenský univerzál Jakub Babka na pozici obránce. V průběhu se však zařadil do jedné z útočných řad. Jak vnímal atmosféru derby na zaplněném ČEZ stadionu?

Kubo, v letošní sezóně jsme Spartu neporazili ani v jednom zápase, je to jediný soupeř, se kterým jsme nebodovali. Čím to podle tebe je, že se nám proti Pražanům letos nedařilo?

Nevím, čím to je, je to zápas od zápasu. Sparta je jediný soupeř, se kterým jsme nezískali ani bod. Ty zápasy byly velmi podobné, často jsme museli dotahovat, asi proto nemáme ani bod. Je to škoda, body teď musíme sbírat jinde, dnes to chtělo něco urvat, bohužel se to nepodařilo. Dohánět proti takovému soupeři je těžké, Sparta má obrovskou kvalitu, ale dokázali jsme si, že se s ní dá hrát, bohužel jsme si to nechali utéct a pak se to těžko dohání.

V úvodním zápisu si byl uvedený jako obránce, nakonec si ale v průběhu zápasu vyměnil obranu za útok. Jsi hokejový univerzál. Kde se ti hraje lépe?

Teď se cítím lépe v obraně, strávil jsem v ní většinu sezóny. Se změnou se ale dokážu vypořádat, nějak mi to nevadí, dnes jsem nastoupil za zraněného Tondu Melku, jeden útočník vypadl, takže se rozhodlo, že půjdu do útoku. Nevadilo mi to.

Utkání se odehrálo před vyprodaným ČEZ stadionem, co by si vzkázal fanouškům? Jejich podpora byla setrvalá.

Je to tak, teď jsi to řekl sám, k tomu asi není moc co dodat (úsměv). Doufám, že jsme je neodradili a že jsme je naopak tou bojovností pozvali na nedělní zápas, protože jejich pomoc budeme potřebovat. Atmosféra byla skvělá, dokonce už i před zápasem byl slyšet rachot slyšet až dolů do kabiny. Víc takových zápasů s takovou atmosférou, ale my se musíme fanouškům odvděčit a doufám, že to tak příště bude a vyhrajeme!

Do konce základní části extraligy zbývají poslední tři zápasy, co zlepšit, abychom ve zbývajících zápasech získali co nejvíce bodů?

Základem je nedělat chyby, většina gólů vzniká po chybě, například ztrátou puku v útočném pásmu. Musíme dodržovat to, co máme hrát a jedině tak můžeme být úspěšní!

Náš nejbližší soupeř v tabulce jsou České Budějovice, ve kterých si strávil velkou část své dosavadní hokejové kariéry, bude pro tebe zápas s Motorem speciální? Může to být zápas, který rozhodne o tom, jestli půjdeme do baráže nebo ne.

Pro mě to určitě bude speciální zápas, je to téměř můj domov, narodil jsem se tam a stále tam žiju. Tím je to pro mě speciální, ale jinak je Motor pro mě soupeř jako každý jiný. Spousta hráčů co se mnou hrála už odešla, speciální pro mě bude spíš prostředí, než tým. Bude to pravděpodobně nejdůležitější zápas sezóny a budeme je všichni chtít porazit.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Redakce / Foto: Roman Mareš | 24. 2. 2023

49. kolo extraligy: Rytíři podlehli Spartě 3:4

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 23. 2. 2023

Zápas s odvěkým rivalem je tady! Rytíři přivítají na svém ledě pražskou Spartu

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU