sobota 6.2.2021
Kladno
Frýdek-Místek
5:1
 neděle 7.2.2021
Ústí nad Labem
Kladno
2:1
 středa 17.2.2021
Kladno
Prostějov
4:2
 sobota 20.2.2021
Benátky nad Jizerou
Kladno
3:6
 středa 24.2.2021
Kladno
Ústí nad Labem
9:2
 sobota 27.2.2021
Kadaň
Kladno
17:00
 středa 3.3.2021
Kladno
Sokolov
18:00
 sobota 6.3.2021
Šumperk
Kladno
18:00
 pondělí 8.3.2021
Kladno
Vrchlabí
18:00
Obrázek
A tým

Antonín Melka odpověděl na otázky fanoušků

14. 1. 2021 od Foto: Roman Mareš
Antonín Melka zapsal v prosinci dvanáct bodů za čtyři góly a osm asistencí, což mu vyneslo titul hráče měsíce. Zkušený útočník se nyní posadil před diktafon a v tradičním offline rozhovoru odpověděl na otázky fanoušků.

Otázky fanoušků jsou časově řazeny a ponechány v původním znění bez korektur. Opakující se dotazy nejsou uvedeny.


Lukáš: Ahoj Tondo,
1.Chci se zeptat, zda se tě nějak osobně dotýká kritika fanoušků, která vůči tobě letos byla celkem velká a jak ty vnímáš osobně vůbec své letošní výkony?
2.Co si myslíš o kladenských fanoušcích?
3.Jak bys porovnal letošní tým a ty předchozí (myšleno atmosféra v kabině, ne kvalita)
Díky za to, co pro Kladno předvádíš, byl jsi jeden z klíčových hráčů při postupu před dvěma lety a věřím, že to tak dopadne i letos!

Kritika fanoušků se mě moc nedotýká. Nečtu diskuse, snažím se na to nedívat a spíš se zaměřuju na svůj výkon. Když nějaký zápas hraju špatně, tak to samozřejmě vím a snažím se do dalšího zápasu zlepšit a odevzdat tomu maximum. Diskuse ale nečtu. V této sezoně je to zatím jako na houpačce, některé zápasy byly z mé strany dobré, některé špatné. Musím to ustálit, ještě pořád to není ono a je hodně co zlepšovat. V prosinci to bylo dobré, předtím to ale nebylo nic moc a teď to zase z mé strany nebylo nic moc. Fanoušci byli super vždycky, když tu mohli být. Domácí zápasy jsme vyhrávali hlavně díky nim. Atmosféra byla super a naši fanoušci jsou určitě fajn. V kabině je dobrá parta stejně jako v minulé sezoně, i když se tým hodně proměnil. V kabině to klape dobře.

David Čuřík: Jakého máš nejradši hráče z NHL.

Connora McDavida. Je to šikovný a rychlý hráč, který dává krásné góly. Je radost se na něj koukat.

Lukáš: Ahoj Tondo, s jakým spoluhráčem se Ti nejlépe hrálo v mládežnických kategoriích?

V mládeži jsem hodně hrál s Honzou Daleckým, se kterým mi to vyhovovalo, a ještě také s Tomášem Knotkem. S těmi jsem pak hrál i v áčku. Dříve to pak byl Jakub Mužík.

Otas: Ahoj Tondo,od tveho příchodu na Kladno jses neuvěřitelně zvednul,fandim ti,dotaz je trosku osobní, podle jména to vypadá že patris do svetskych kruhů, je to tak nebo jen shoda jmen? Jinak hodně štěstí ve zbytku sezony a snad nam vybojujete postup. Diky ahoj Otas

Ano, patřím do světských kruhů.

Gogy: Zajímalo by mě co hokejisti jí před zápasem. Resp jak dlouho před. Případně po zápase. Dokázal bys hrát zápas po svíčkové se šesti a jak moc dbáš na jídelníček? Díky

Ráno máme rozbruslení a oběd je většinou v jedenáct nebo ve dvanáct. Já si většinou dávám kuřecí plátek s rýží nebo těstoviny. Večer jím obvykle to samé. Na stravu docela dbám a snažím se ji dodržovat i mezi zápasy. Rád si dám třeba kuskus nebo bulgur. Vyhovují mi lehká jídla, potom se cítím lépe i na ledě. Snažím se nejíst knedlíky, mekáče, hranolky a podobné. Po svíčkové bych asi hrát nemohl, to bych nejspíš nezvládl.

Hans: Jak často měníš brusle a rukavice? Kdy poznáš že už brusle jsou za životností?

Většinou mi vydrží jednu sezonu, záleží ale, jak je dlouhá. Když jsme hráli play off i baráž, tak už to chtělo nové. Většinou mi ale brusle i rukavice vydrží sezonu. Brusle už jsou pak měkké a špatné v soubojích. Rukavice se roztrhají a už nejdou zašít.„V návrat do extraligy věřím.“Adéla 92: Jak si sedíš s klukama z lajny a jak se ti s nimi hraje ?

Sedli jsme si docela dobře, zvlášť v prosinci, kdy nám to tam padalo a dávali jsme hodně gólů. Doufám, že na to zase navážeme. Pauzy nám nedělají dobře, vždycky nám trvá, než se do toho dostaneme. Jinak jsme si sedli dobře na ledě i mimo led. V zápasech si všechno řídí Pleky. Když něco uděláme špatně, tak za námi přijde, řekne nám k tomu něco a řekne nám, jak to máme zlepšit. Snažíme se to podle něj dělat.

Hurricanes94: Ahoj Tondo chci se zeptat jaké jsou tvé záliby mimo hokej. A zda věříš v postup zpět do extraligy kam jednoznačně patříme díky. :)

Kromě hokeje moc žádné koníčky nemám. Mám dvě malé děti, takže se hlavně starám o ně. Klukovi je rok a půl a holčičce je pět. Chodím tedy do školky pro malou nebo doma pomáhám s malým. Chodíme na procházky a snažím se jim co nejvíc věnovat. Chtěl bych, aby kluk jednou zkusil hokej. Zatím je na to ale ještě dost malý a má čas. V postup věřím, jsem pevně přesvědčený, že postoupíme.

Štěpán22: Ahoj, jaký je tvůj oblíbený cvik v posilovně, co nejradši cvičíš? Ať se ti daří v hokeji i v životě.

Mám toho víc, už mám zažité určité série cviků, které opakuji. Co dělám nejčastěji, jsou ale dřepy.

Švícko: Zdravím Tondo věříte v navrát do extraligy? A jaký byl váš nejlepší zážitek z loňské extraligové sezóny? Děkuji za odpověď ať vám to pořád jde takhle dobře a pomůžete Kladnu k návratu mezi elitu snad brzy naviděnou na zimáku

V návrat do extraligy věřím. Velkých zážitků z minulé sezony je hodně. Například domácí obrat s Plzní, kdy jsme prohrávali 0:3 a otočili jsme na 7:5, nebo výhra 8:4 nad Spartou před vyprodanou O2 arenou.

Kladenský fanda: Myslíte,že bych mohl začít hrát hokej ve 14 letech?

Nikdy není pozdě začít, ale 14 let už je hodně. Alespoň pro zábavu to ale určitě doporučuju.

Adél: Ahoj chci se tě zeptat jak se ti hraje s novým hráčem Rostislavem Maroszem?

Je to fajn kluk. V kabině sedí vedle mě, takže se hodně bavíme. Na ledě je vidět, že technicky je na tom výborně. Je to šikovný hráč, který nám určitě hodně pomůže. Hlavně v přesilovkách.„Smlouvu mám ještě na příští rok.“Dejdy: Zdravím tě, Tondo. Kdyby sis měl vybrat svůj vysněný klub, za který bys rád hrál, který by to byl?

Pro mě je to Kladno. Žiju tady celý život, takže bych neměnil. Kdybych se měl zasnít o NHL, tak tam by mi to bylo úplně jedno. Možná ten Edmonton s McDavidem, že bych mu to tam házel. :-)

Puldis: Dobry den jaky tym je váš nejvetsi konkurence v boji o postup do Extraligy???

Největší ambice má asi Poruba, která pořád posiluje a má silný manšaft. Ta bude asi největší konkurent. Nevyzpytatelná je taky Jihlava a ambice má určitě i Vsetín.

Pepik86: Ahoj Tondo, máš smlouvu i na příští rok?. A je pravda že pořád telefonuješ?

Smlouvu na příští rok mám. Nemyslím si, že bych telefonoval nějak hodně. V kabině telefon vůbec nemám, jak přijdeme na zimák, tak je vypínáme. Mimo kabinu moc netelefonuju, takže nevím, odkud tohle vzešlo.

Tom: Dobrý den pane Melko.
Mám malého syna a rád bych se Vás zeptal nebo spíše požádal Vás o pár rad, které byste poradil začínajícím hokejistům, aby byli stejně dobří a úspěšní jako Vy.
Děkuji za odpověď.
Váš věrný fanda z Plzně

Hlavně ho to musí bavit a musí hrát s chutí. Důležité je ho v tom podporovat a neznechutit mu to.

Josef Bez: Ahoj Antoníne , děkujeme za předvedené výkony ať se daří i nadále . Moje otázka zní Grants nebo Jameson ? A mas nějaký rituál před zápasem ?

Alkohol nepiju, takže nemůžu říct. Rituál před zápasem žádný nemám, jen mám určité zvyky jako například pokaždé stejnou rozcvičku. Vždycky přijdu na stadion, dám si kafe, pak se jdu rozjezdit na kole, běhat a potom cviky v posilovně, abych se rozehřál.

Jaro: Proč nehrajete všichni na plno každý zápas od začátku do konce a nedrtíte soupeře? Tým na to rozhodně máte. Moc děkuji za odpověď, přeji hodně zdraví a štěstí a postup do ELH.

Nemyslím si, že bychom na to kašlali nebo nehráli naplno. Jsou zápasy, kdy to lepí a každému to bruslí, ale někdy to prostě nejde. Bohužel nám to teď párkrát nešlo, ale určitě nemyslím, že bychom na to kašlali nebo to dělali schválně. Zaměřujeme se na to, hodně trénujeme a doufáme, že to zlepšíme a soupeře budeme přehrávat. Hrozně nás taky sráží neproměněné šance. Proti Benátkám jsme měli snad pět tyček, což soupeři hrozně pomůže a nakopne ho to. My musíme hrát pořád stejně, jako jsme hráli v prosinci, kdy jsme dávali hodně branek.„Chybí nám diváci, kteří by nás vyhecovali.“Zuza66: jak, jste spokojen, s hrou co někdy předvádí celý tým, to na ligu opravdu neni.

Někdy je to opravdu špatné a asi se na to ani nedá dívat, zvlášť v televizi. My o tom víme, snažíme se na tom zapracovat a vylepšit to, abychom do play off byli úplně jiný manšaft a výkony vypadaly úplně jinak.

Bobik98: Jak vzpomínáš na slovan? A ještě k tomu na vyřazení Kladna v play off?

Na Slovan vzpomínám jenom v dobrém, mám na něj krásné vzpomínky. Zrovna o vyřazení jsme se loni v kabině dost často bavili, protože tu ještě byli kluci, kteří to za Kladno zažili. Pro mě to bylo hodně dobré období. Hrál jsem za Ústí a postoupili jsme, což nikdo nečekal. Kladno, které mělo ambice postoupit, bohužel vypadlo, ale já jsem byl zrovna na druhé straně. Tenkrát tam na nás chodil plný stadion, fanoušci byli v euforii, takže to bylo opravdu hezké. Pravdou je, že proti svému bývalému týmu je člověk vždycky víc vyhecovaný. Zrovna v té době nás bylo v Ústí víc Kladeňáků – Jirka Kuchler, Petr Tenkrát, Honza Dalecký, takže zvláštní motivaci jsme měli všichni. Možná i díky tomu se postoupilo. Hlavně se ale play off neskutečně povedlo naší první lajně Roubík, Kloz, Tůma. Ti dávali strašně moc branek a Roubík posbíral za celou sezonu snad sto bodů.

Miloš: Ahoj, až jednou zase někdy přijdou na zimák lidi a začne se fandit - neleknete se? Myslím, že jak si někdo zvykne hrát takovou dobu v tichu typu zimák v Benátkách, tak si hluku úplně odvykne, ne?

Ticho během zápasů je fakt nepříjemné, protože se do toho člověk špatně dostává. Jakmile přijdou diváci a začnou fandit, tak nás to ale určitě zvedne a výkony půjdou nahoru. Doufám, že nám to pomůže hrát takový hokej, jaký od nás fanoušci a trenéři požadují. Mně trvalo čtyři pět zápasů, než jsem si na ticho zvykl. Je to jako trénink, nemůžeš se do toho dostat. Fanoušci nám moc chybí.

Zelí: Ahoj, díky za výkony koncem roku, zasloužené ocenění. Jen teď po novém roce to vypadá, že nám herně něco hapruje. Snad je to jen momentální záležitost. Pár dotazů:
1/ Jaká je atmosféra v týmu? Jasně, že se nedá ventilovat vše, nemusíš konkrétně ;) ale spíš jestli je všechno jak má, jak tréninky, jestli nejsou nějaký okolní vlivy, problémy... takhel u obrazovky to vypadá, že se chcem tlačit do soupeře aktivně, ale jak to nevyjde ze začátku, tak nastává nervozita a z toho trochu chaos. Jestli na tom nějak pracujete, co s tím?
2/ Jak vypadá komunikace s mezinárodní obranou? Vyhovíte si? Zapadli kluci do týmu? Není třeba Stěpan Zacharčuk otráven z toho, že místo extraligy hraje s námi tuhle soutěž?
3/ Kdo má teď v kabině hlavní slovo? Jsi to třeba i ty? Máme dostatek bláznů-hecířů?
4/ Řešil jsi před sezonou jiné nabídky než Kladno?
Přeju hodně zdaru ať se vše v dobré obrátí!

Atmosféra v týmu je dobrá a tréninky jsou taky v pohodě. Snažíme se hodně trénovat založení útoku a napadání. Doufám, že časem se to vychytá, abychom to dokázali odehrát tak, jak chceme, celých šedesát minut. V kabině se snažíme zaměřit na to, abychom nehráli právě třeba jen dvacet minut. V poslední době jsme měli hodně výpadků, kdy jedna třetina byla dobrá, ale další už zase špatná. Víme o tom a snažíme se to zlepšit. Vždycky to po zápase rozebíráme, ale během utkání je těžké to nějak změnit. Právě proto nám hrozně chybí diváci, kteří by nás k tomu vyhecovali. Zahraniční kluci zapadli dobře do týmu. Normálně se s nimi domluvíme, protože všichni umíme anglicky. Tomáš Pitule navíc strávil nějaký čas v Bělorusku, takže se s ruskými kluky bez problémů domluví. Stěpan myslím, že není naštvaný, ale do hlavy mu nevidím. V kabině mají hlavní slovo určitě Jarda s Plekym. Každý k tomu ale má vždycky co říct a může si vzít slovo. Já občas taky něco řeknu, ale spíš to nechávám na Jardovi s Plekym. Já moc nemám rád dlouhé proslovy. Hecířů máme taky dostatek. V kabině jsou nejvíc slyšet asi Nick Hlava a Tomáš Guman. Před sezonou jsem měl i jiné nabídky, ale prioritou pro mě bylo Kladno. Věděl jsem, že chci hrát tady, takže jsem se soustředil na to, abych podepsal tady. Jsem rád, že to dopadlo takhle, že mám smlouvu na dva roky.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU