úterý 6.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
 úterý 20.8.2024
Kladno
McGill
17:30
 čtvrtek 22.8.2024
Kladno
Kassel
17:30
 úterý 27.8.2024
Plzeň
Kladno
17:30
Obrázek
A tým

Aktuality před zahájením letní přípravy: Důležité podpisy i změny v kádru!

10. 5. 2023 od Tisková zpráva
Sezona byla dlouhá a kladenští Rytíři pomalu najíždí na tu další, extraligovou. Už za pár dnů odstartují letní přípravu, do které jdou s novými tvářemi i týmovými stálicemi. Zároveň se s Kladnem loučí řada hráčů a členů realizačního týmu.

Rytíři mají za sebou náročnou sezonu, na jejímž konci uhájili v baráži extraligovou příslušnost. V posledních dnech a týdnech řešil klub mnoho zásadních kroků do sezony další, která odstartuje letní přípravou 15. května. „Přípravu ovšem nepovede kondiční trenér Michael Obrtel, který se rozhodl přijmout nabídku od Mladé Boleslavi a my mu tímto za celý klub děkujeme – za práci, kterou pro nás odváděl posledních šest let. Zároveň bych rád tímto představil nového kondičního trenéra. Tím se stává Tomáš Horna, kterého kladenští fanoušci velmi dobře znají jako bývalého útočníka s více než pěti sty starty za kladenské áčko,“ říká na úvod Jiří Burger, sportovní manažer Rytířů.

V realizačním týmu nebude dál pokračovat asistent trenéra Miroslav Mach. „I Mírovi děkujeme za uplynulou sezonu. Střídačku A-týmu i nadále povede dvojice Otakar Vejvoda a Pavel Skrbek,“ pokračuje Burger, který popsal také situaci v hráčském kádru. „Dlouho jsme věděli, že odejde do Budějovic Adam Kubík. Toho jsme chtěli nahradit Ludwigem Blomstrandem, ale ten se nakonec rozhodl pro návrat do Švédska. Je to škoda, ale v těchto dnech jednáme s jinými hráči ze zahraničí. Jednou z našich hlavních priorit je přivést vysoké a důrazné obránce, což nám v minulé sezoně chybělo.“

Klub se loučí i s dalšími hráči. „Opci jsme se rozhodli neuplatnit lotyšské dvojici Cibulskis - Sotnieks a útočníkovi Mírovi Indrákovi. Dále v klubu nepokračují Martin Kehar, kterému nebyla nabídnuta nová smlouva, a také Ladislav Zikmund. S ním jsme rozvázali kontrakt. Na Kladně nebude působit ještě švédský útočník Adam Brodecki. I všem těmto zmíněným hráčům děkujeme za odvedené služby,“ pokračuje Burger.

Ostatní hráči měli platnou smlouvu nebo jim klub uplatnil opci. Na novém kontraktu se Rytíři domluvili s gólmanem Adamem Brízgalou. „S Adamem jsme uzavřeli víceletou smlouvu, protože v poslední sezoně udělal velký výkonnostní pokrok a jsme rádi, že u nás bude pokračovat,“ těší Burgera. Brízgala tak i nadále bude tvořit gólmanskou dvojici s Landonem Bowem.

Prvními posilami jsou obránce Karel Klikorka z pražské Slavie a útočník Jakub Strnad z Českých Budějovic. Oba už v kladenském týmu hráli – Klikorka poprvé v uplynulé sezoně na střídavých startech a Strnad je kladenský odchovanec a někdejší kapitán A-týmu. „Karel měl výbornou sezonu ve Slavii. Byl druhý nejproduktivnější obránce Chance ligy a za Kladno v těch pár zápasech naplnil naše očekávání a ukázal, že na extraligu má. Pokud na sobě bude pracovat, může to být nadstandardní extraligový bek. Strnyho na Kladně každý zná. Je to výborný bruslař, důležitý hráč do oslabení i do kabiny,“ popisuje staronové tváře sportovní manažer.

Mimo to, že klub jedná s několika dalšími hráči, soustředí se i na klíčové útočníky Tomáše Plekance a Jakuba Klepiše. „S oběma budeme mluvit v následujících dnech,“ ujišťuje Burger. Aktuálně vypadá kádr takto – brankáři: Adam Brízgala a Landon Bow, obránci: Jakub Babka, Jake Dotchin, Karel Klikorka, Ondřej Slováček, Jiří Ticháček, Václav Veber, útočníci: Matěj Beran, Ondřej Bláha, Matyáš Filip, Antonín Melka, Albert Michnáč, Martin Procházka, Jaromír Pytlík, Jakub Strnad.

Do letní přípravy se s A-týmem zapojí také junioři Josef Trojna, Ondřej Kouba a Petr Šíma. „Osloveni byli i další hráči juniorského věku, ale ti bohužel naši nabídku odmítli a dali přednost juniorským soutěžím v česku i zahraničí, což mě mrzí. Každopádně i do budoucna chceme více zapojovat mladé hráče do přípravy se seniory a chceme tím docílit toho, že během tří let nám čtvrtou pětku budou hrát hráči do 22 let,“ vysvětluje Burger.

V klubu dochází ještě ke změně na postu tiskového mluvčí, který v posledních čtyřech letech zastával Lukáš Jůdl. Ten se rozhodl přijmout novou pracovní výzvu. „I Lukášovi mockrát děkujeme a přejeme mu hodně štěstí na nové pracovní cestě,“ dodal Jiří Burger. Nový mluvčí bude teprve představen.

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU