1:4
A tým - zápasy

Rytíři vybojovali v Přerově bod, v nájezdové loterii byli šťastnější Zubři

9. 1. 2021 od Text: Filip Ardon / Foto: Alena Zapletalová
Kladno prohrálo ve vyrovnané bitvě v Přerově 3:4 po samostatných nájezdech a do tabulky přidalo jeden bod. Skóre zápasu otevřel Tomáš Pitule, který se v této sezoně prosadil proti Přerovu už potřetí, soupeř ale vyrovnal a dvakrát šel do trháku. Poprvé však rozdíl smazal Marek Račuk, podruhé srovnal Nicolas Hlava a zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Přestože se v nich dvakrát prosadil Matyáš Filip, Zubři byli o pokus úspěšnější a dokráčeli si pro bonusový bod.
2020/2021, Chance liga, 18. kolo,  sobota 9.1.2021, MEO Aréna Přerov
Přerov
4:3sn
1:1, 1:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 15. Doležal (Hrabal, Pšurný), 33. Plášek (TS), 43. Plášek (Mlčák, Indrák), rozh. náj. Hejcman - 10. Pitule (Hlava, Ticháček), 39. Račuk (Pitule, Frye), 56. Hlava (Pitule, Zelingr). Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Dědek, Koziol - Gančarčík, Blažek
vyloučení5:4
využití2:0
oslabení0:0
střely na branku32:42
diváci0
Přerov: Klimeš - Hrabal, Kubeš, Zbořil, Forman, Krisl, Mlčák, Kučeřík - Doležal, Pšurný, Dostálek - Štefka, Hejcman, Číp - Svoboda, Indrák, Plášek - Macuh, Süss, Václavek.
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Zelingr, Kehar, Ticháček - Kubík, Plekanec, Melka - Jágr, Marosz, Račuk - Filip, Machač, Guman - Hajný, Pitule, Hlava.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Úvodní minuty zápasu patřily domácím Zubrům, kteří měli v prvních minutách veliký tlak. Rytíře ale několikrát podržel dobrými zákroky Andrej Košarišťan a skóre se neměnilo. Jako první se tak radovali Kladeňáci. Čtvrtá lajna přešla rychle do útoku, Tomáš Pitule neprocedil přihrávku na spoluhráče, dostal se ovšem opět k puku a ranou z levého kruhu překonal Lukáše Klimeše – 0:1. Přerovští ale dokázali odpovědět v přesilové hře. Josef Hrabal vypálil od modré čáry a těsně před Košarišťanem tečoval kotouč Tomáš Doležal – 1:1.

Ve druhé části se tak oba týmy přetahovaly o to, kdo se dostane do vedení. V polovině zápasu měl na hokejce tutovou možnost Jiří Ticháček, jako druhý dorážející ale nedokázal doklepnout kotouč do úplně odkryté branky. Na druhé straně byl zakrátko osamocený před gólmanem Roman Pšurný, ani on však nedokázal stav zápasu změnit. Jan Štefka byl vzápětí už hodně blízko gólu, byl však faulován a sudí nařídil trestné střílení. S tím si ukázkově poradil Karel Plášek, který otočil vývoj utkání – 2:1. A na druhé straně byly po chvíli k vidění hodně nepěkné obrázky. Nicolas Hlava po souboji spadl na brankáře Klimeše a namísto zraněného kolegy musel do akce Martin Holík. A přerovská dvojka nevydržela bez obdržené branky ani do konce třetiny. Minutu před koncem se puk odrazil na modrou čáru k Marku Račukovi, který tvrdě vypálil a poslal kotouč do brány – 2:2.

Vyrovnaný stav ale neměl mít dlouhého trvání. Na začátku třetí části se nechal vyloučit Zach Frye a domácí využitou početní výhodou opět odskočili! Andrej Košarišťan vyrazil první střelu jen na pravý kruh a odtamtud dorazil Karel Plášek. Kladenský gólman si na puk ještě sáhl, ale kotouč i tak doklouzal do sítě – 3:2. Rytíři, kteří se hnali za vyrovnáním, museli poté více otevřít hru a Zubrům se nabízely četné brejky. V jednu chvíli už to vypadalo, že Hejcmanova vyražená rána míří do kladenské sítě, puk ale nakonec vypadl těsně vedle tyčky. Následoval ale obrovský kladenský nápor, který vedl k vyrovnání! Nicolas Hlava byl dobře postavený před brankovištěm a bekhendem dorazil puk pohotově za Holíka – 3:3. Jelikož Jágr v posledních vteřinách velkou šanci neproměnil, muselo dojít na prodloužení.

Vzhledem k tomu, že kladenská osmašedesátka byla při zakončení faulována, Rytíři si přenesli do nastavených pěti minut přesilovou hru. Během své výhody ale z náporu nic nevytěžili a za vyrovnaného počtu hráčů se střídaly možnosti na obou stranách. Adam Kubík selhal při bekhendovém blafáku a následně Radek Číp zasáhl tyč. Rozhodovat tak musely samostatné nájezdy.

Nájezdová loterie nabídla pořádné drama! V základních pěti sériích se prosadili jen Matyáš Filip a Matěj Svoboda. Už při náhlé smrti pak oba střelci uspěli i podruhé, napotřetí ale vyšli oba naprázdno. Ke slovu se tak dostali další nájezdníci. A zatímco Darek Hejcman se prosadil, Pitule zasáhl jen tyč přerovské branky. Domácí se tak mohli radovat z bonusového bodu a výhry 4:3.

OHLASY TRENÉRŮ

Přerov: Jakub Grof: Podali jsme výborný týmový výkon podpořený ve výsledku oběma gólmany. U Klímy věříme, že to nebude nic vážného. Holas ho ve druhé půlce zápasu výborně zastoupil. Ale opakuji, že tým proti soupeři skvěle vybavenému do ofenzívy šlapal parádně.

Kladno: David Čermák: Opět jsme nepodali výkon, jaký jsme chtěli. Hlavně v první třetině nám chyběl pohyb. Ve druhé části se to trochu zlepšilo, pak jsme ale udělali dvě chyby a pustili Přerov do samostatných nájezdů. Byl z toho faul, trestné střílení a gól. Tam jsme utkání mohli rozhodnout. Nakonec můžu Přerovu jenom pogratulovat k vítězství.